Найактуальнішими питаннями для переселенців в Івано-Франківську залишаються пошук житла та роботи

 

 

Про це розповіла голова правління молодіжного громадського центру «Еталон» Леся Аронець.

 

За постановою Кабміну для всіх переселених осіб існує компенсація комунальних послуг, але для цього потрібно надати відповідні документи, повідомляє новинар Фіртки.

 

"Ми є першою областю в Україні, яка з цільового фонду обласного бюджету виділила кошти на підтримку життєдіяльності сімей переселенців. Кожен член сім’ї внутрішньо-переселеної особи отримував по 500 гривень. Це була одноразова допомога. Але цей цільовий фонд пізніше був перенаправлений на потреби і підтримку родин учасників АТО, тому коштів для переселенців не вистачало. До грудня ми мали можливість поселення, коли держава компенсувала комунальні витрати, на проживання осіб у місцях локального перебування, це був готель «Бандерштадт», де переселенці могли перебувати протягом певного часу", - повідомила Леся Аронець.

 

За словами Аронець, якщо людина стає на облік в Центр зайнятості, то компенсація за комунальні послуги зменшується вдвічі. А перші півроку їм виплачують її в розмірі 884 гривні на особу. Тому люди частіше шукають неофіційну роботу.

 

Найактуальнішим питанням для переселенців є питання житла і зайнятості. Але, на сьогодні Департамент будівництва не має вільних житлових приміщень, які можна передати в постійне користування переселенцям.

 

"Піднімалось також питання щодо будівництва невеликих котеджів для перебування там переселенців. Але досвід Дніпропетровської та Харківської областей, де було збудовано окреме містечко для переселенців, показує свою нераціональність. Люди почувають себе ізольованими, це перше. А друге, щоб українська влада могла прийняти на баланс той заклад, їх зареєстрували як юридичну особу. А це означає, що всі комунальні послуги нараховувались як для юридичної особи, і це виявилось в три рази дорожчим, ніж коли платить фізична особа. Також ті приміщення надаються в експлуатацію на півроку, і коли людина лише пустить коріння, то їй потрібно знову зриватися і шукати щось нове, а це виснажує", - пояснює певні проблемні нюанси Леся Аронець.

 

Наразі на території Івано-Франківської області проживає 39 внутрішньо-переселених осіб, які вели підприємницьку діяльність на території зони АТО. Вони успішно перевели її в нашу область.

 

Також Аронець відмітила, що Івано-Франківський міськвиконком сприяє розвитку підприємницької діяльності переселенців.

 

"Це є можливість безоплатного робочого місця на базі бізнес-інкубатора, це безоплатні навчання і тренінги по започаткуванню власної справи. Також міськвиконком створив сайт для людей, які займаються хенд-мейдом, де вони мають змогу продавати свою продукцію", - резюмувала голова МГЦ "Еталон".


29.07.2015 536 1
Коментарі (1)

Панас Мирний 2015.07.29, 16:31
А хіба для місцевих звичайних молодих людей своє житло і робота (не за копійки) у нас не є проблемою ?
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3119
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21225
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

817

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1050 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941