Ми так звикли пильно стежити за безвідповідальністю та безмежним егоїзмом на Печерських пагорбах у Києві, що забуваємо про те, що місцева політика потребує не менш сфокусованого контролю ніж загальнодержавна.
Здається, ми спеціально самі себе переконуємо, що страждаємо на далекозорість щоб не бачити, що відбувається в місті та не брати частинку відповідальності на себе. Бо як писав екс-прем’єр-міністр Великої Британії, Тоні Блер, у своїх спогадах: «Якщо ми знаємо і не діємо, на нас лягає відповідальність».
Ми, жителі міста, маємо набагато більше можливостей заставити працювати місцевих депутатів за високими стандартами, ніж нардепів. Якщо намагаємось заставити народних обранців голосувати особисто та відвідувати пленарні засідання Парламенту і Комітети. То чому не спробувати заставити місцевий депутатський корпус щороку реально звітувати, відвідувати пленарні засідання та активно працювати в постійних комісіях місцевої рад. Адже результати роботи депутатів міської ради ми бачимо кожний день, а велика частина київських можновладці, мабуть, ніколи і не доїде до нашого міста.
Часто місце де готується проект рішення набагато важливіше ніж там де його затверджують. Саме така функція в постійних комісій місцевих рад – створювати проекти рішень та його попередньо обговорити. Вступають в комітети депутати добровільно і переважно через те, що вони є знавцями у сферах, якими відає комітет, їх болить «тема» чи участь в комітеті дає вищий статус серед колег. Тому логічно щоб місцеві обранці активно долучались до роботи в їхніх улюблених комітетах. Але як завжди логіка та українська влада слова не дуже сумісні.
В мандатній комісії рекордсмен з пропусків став Володимир Кушнір, який пройшов до міської ради від УРП «Собор» та став членом фракції «УДАР-Громадський Форум». Він не з’явився на жодне з 10 засідань комісії. Голова молодіжного крила ВО «Свобода» і наймолодший депутат Віталія Срабін та юрист, член Партії Регіонів, Сергій Благодир пропустили однаково - рівно половину засідань своєї комісії.
Зважились прийти лише на 3 з 15 засідань бюджетної комісії двоє досвідчених депутатів: член фракції ВО «Свобода» Володимир Колковський та член фракції «Батьківщина» Володимир Стасюк.
Систематично ігнорував в 2012 році засідання комісії з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та сприяння розвиткові сіл Ігор Дутка, який є головою міської організації Партії Регіонів. Варто зазначити що Ігор Петрович є депутатом уже трьох скликань тому мав би знати на скільки важливо активно працювати в комісіях місцевих рад. Двоє представників політичної партії «Фронт Змін», директор «Франківськміськбуду», Сергій Бесараб та Роман Василюк, керівник девелоперської компанії “Моноліт”, пропустили по 4 засідання з 10.
Хоча, Ігор Прокопів – голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку та ще й Облгазом керує, проте, в 2012 році не відвідав жодного засідання. Двоє голів фракцій у міській раді Ярослав Бачкур ВО «Батьківщина» та Юрій Соловей «Громадський Форум-УДАР» пропустили по 4 з 7 засідань своєї комісії.
В 2012 Постійна депутатська комісія з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку міста, інвестицій та туризму засідала лише 4 рази, але член Партії Регіонів, Ігор Халаменда спромігся не прийти жодного разу. А Руслан Терешко – голова міської організації ВО «Батьківщина», пропустив половину засідань.
Постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення найменша, в її складі лише троє депутатів. Але член фракції ВО «Свобода» Тарас Бережанський потрапив аж на одне засідання з семи.
Представники Партії Регіонів та Фронту Змін пропустили найбільшу кількість засідань Постійної комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту. Начальник головного управління правової роботи та внутрішньої політики ОДА, Богдан Федьків працюючи у виконавчій владі прогуляв всі засідання. А відомий підприємець Ріяфет Гасимов, власник ТЦ «Оазис», пропустив 4 засідання своєї комісії.
В тимчасову депутатську контрольну комісію з питань оренди та приватизації об`єктів комунальної власності, проведення тендерів та розподілу житлового фонду входить аж 12 членів та було проведено 7 засідань. На жодне засідання не з’явився член Партії Регіонів Богдан Федьків. Представник Нашої України Олег Коржак та депутат від ВО «Батьківщина» Василь Ревчук пропустили по 5 засідань.
На пленарних засіданнях місцевих рад, які відбуваються не менше одного разу на місяць, депутатський корпус голосує за ті чи інші рішення. Важливість участі в цих засіданнях не може викликати сумніву, адже саме на них часто вирішується доля міста в різних галузях, призначення на посади та розподіл коштів громади.
Всі 19 пленарних засідань міської ради пропустили двоє депутатів: регіонал Ігор Халаменда та фронтовик, Голова “Прикарпаттяобленерго” Олександр Бубен. Третє місце за прогулами отримав член ВО «Свобода» Тарас Бережанський. А голова міської організації Фронту Змін Ігор Прокопів, який не відвідав жодного засідання своєї депутатської комісії, пропустив і 14 пленарних засідань міської ради, мабуть тому, що був зайнятий управлінням Облгазом. Не відстає ще один очільник міської організації опозиційної політичної партії - Руслан Терешко, який керує ВО «Батьківщина» в Івано-Франківську. Він пропустив 13 пленарних засідань протягом 2012 року. Засновник компанії «Екстім» та член фракції «УДАР-Громадський форум» Роман Тимків пропустив так само 13 засідань міської ради. А депутат зі стажем та член ВО «Батьківщина» Володимир Стасюк прогуляв щасливе число – 12 засідань місцевої ради. Лідер міських регіоналів Ігор Дутка, як свідчить відповідь на запит на інформацію, прогуляв 11 засідань. По 10 пропусків у члена Фронту Змін Романа Василюка, активного учасника осіннього скандалу і члена ВО «Свобода» Володимира Колковського та лідера місцевого осередку партії «УДАР Віталія Кличко» Юрія Солов’я.
Звичайно, місцеві обранці зазначать що це лише один з кількісних показників активності депутата. І частина з вище зазначених політиків будуть оправдуватись, що зосередили свою роботу на мажоритарних округах. А відвідуваність це лише деталі. Так дійсно, відвідуваність це деталі, але в якісній політиці деталі мають значення!
Тарас Случик, спеціально для АН «Фіртка»
Читайте також:
Інфографіка: скільки засідань "прогуляли" прикарпатські обранці