Найстрашніша катастрофа дикої природи: в Австралії у пожежах постраждали сотні мільйонів тварин (ФОТО)

Пожежник несе коалу, поранену під час пожеж на острові Кенгуру в січні 2020 року. Фотографія: Девід Маріуз / AAP 

У пожежах 2019-20 років, що визнані найстрашнішою катастрофою дикої природи в сучасній історії, постраждали 143 мільйони ссавців.

Згідно зі звітом про оцінку екологічного збитку від "чорного літа" внаслідок австралійських лісових пожеж кінця 2019 року та початку 2020 року постраждали понад 61 000 коал та майже 143 мільйони інших тварин.
За оцінкою групи спеціалістів (десяти дослідників та науковців), що міститься у звіті на замовлення природоохоронної групи WWF-Австралія, йдеться про руйнівні втрати в місцях проживання по всій країні.
Повідомляється, що майже три мільярди тварин, у тому числі 2,46 мільярда рептилій, були на шляху полум'я, стільки ж, за підрахунками команди, що представлені у додатковому звіті, який Guardian опублікували в липні.
Дермот О’Горман, генеральний директор WWF-Австралія, зробив заяву, що звіт показує, що пожежі стали «однією з найстрашніших катастроф дикої природи в сучасній історії».
Професор Кріс Дікман, еколог Сіднейського університету, який допомагав керувати проєктом, сказав Guardian:
“Кількість постраждалих тварин величезна. Це справді виклик, щоб спробувати щось зробити, бо за сьогоднішніх кліматичних змін ці пожежі повторяться".
Близько 181 мільйона птахів та 51 мільйон жаб також перебували в межах спалених територій, які займали 12,6 га гектарів - площу  за розміром майже, як Англія.
Кенгуру проглядається крізь густий дим, що охоплює Коому на початку січня 2020 року. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images  

Серед 143 мільйонів тварин, які постраждали, були мільйон вомбатів, п'ять мільйонів кенгуру та валабі, п'ять мільйонів кажанів, 39 мільйонів опосумів та планерів, 50 мільйонів мишей та щурів. 
Постраждали також близько 5,5 мільйона кенгурових щурів, бандикутів, квокки та потору.
Команда написала, що через брак даних та знань про те, як види можуть вижити, а також через невизначеність щодо взаємодії вогню з іншими загрозами, вони не могли бути впевнені, скільки з 3 мільярдів тварин загинуло.
"Навіть якщо тварини, що вижили, тобто не були знищені пожежами і їм вдалося врятуватися, вони, безсумнівно, зазнають подальшого ризику смерті в результаті травм або внаслідок стресу та позбавлення ключових ресурсів", - йдеться у звіті.
За оцінками, постраждали 61353 коали, і О’Горман писав:
"Це жахлива, руйнівна кількість для виду, який вже й так наблизився до вимирання у Східній Австралії. Ми не можемо дозволити собі втратити коали".
Оскільки постраждали від 43 261 до 95 180 коал, прийнято середній показник - 61 353.
У листопаді міністр охорони навколишнього середовища Суссан Лей оголосив національний перепис сумчастих тварин для вирішення "серйозної відсутності даних про те, де насправді знаходиться популяція".
У штаті Новий Південний Уест парламентське розслідування виявило, що коали вимерли б у штаті до 2050 року без заходів щодо збереження їхнього середовища існування.
У звіті WWF-Австралія зазначається, що внаслідок пожеж постраждали близько 14 736 коал у штаті.
Найбільше постраждав острів Кенгуру в Південній Австралії, де на шляху пожеж, які спалили близько половини острова, ймовірно було близько 41 230 коал.
Дікман зазначив, що звіт має важливе значення, оскільки він документує вплив на австралійські символи, такі як кенгуру та коали, поряд з менш відомими, але унікальними та важливими тваринами.
"Якщо ви працюєте в лісовому середовищі, то знаєте, що в цих районах живе набагато більше тварин, які не отримали подібної гучної реклами, як кенгуру та коали - інші фантастичні харизматичні тварини, такі як сумчасті планери, які живуть поруч з ними, і вони також зникають".
Випалені дерева на острові Кенгуру, де ймовірно понад 40 000 коал постраждали від пожеж. Фотографія: Джеймс Д. Морган/Getty Images 

Для оцінки впливу на різні види використали цілий ряд методів та джерел. Оцінки для ссавців базувались на наявних даних про щільність видів у різних районах.
Вплив на рептилій був змодельований, і для птахів здійснено доступ до більш ніж 100 000 опитувань для BirdLife Australia. Близько 67 видів жаб було нанесено на карту і їх щільність була оцінена за допомогою попередніх досліджень.
Ймовірно, набагато більше інших видів постраждали від пожеж, проте їх не включено до звіту.
У звіті сказано, що прісноводна риба та раки, як відомо, сильно постраждали, але неможливо достовірно оцінити вплив на ці види.
Влада повідомила про загибель сотень тисяч риб після того, як попіл та обгорівші рештки потрапили в річку.
У звіт також не включили членистоногих - групу, до якої входять комахи, павуки та інші комахи, - проте є почилання на інші дослідження, які оцінюють, що трильйони з них, ймовірно, зазнали впливу.
Звіт включає 11 рекомендацій, які вимагають кращого розуміння наслідків лісових пожеж, подальших досліджень видів, де знаходяться тварини та кращого управління іншими загрозами.
"Поряд зі смертністю, яку безпосередньо спричиняє пряме полум'я, вдихання диму, теплом та забруднення попелом, вогонь взаємодіє з іншими стресорами, посилюючи загрозу стійкості видів та екосистем, що перебувають під загрозою", - йдеться у звіті.
Пожежі вирують навколо Новри в грудні 2019 року. Змінений режим пожежі є однією з основних загроз для австралійської дикої природи. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images

 "Трьома найбільшими загрозами для австралійської флори, фауни та екосистем є змінений режим пожежі, інвазійні види та очищення земель; усі загрози, які взаємодіють і доповнюють одна одну".
Співробітник Австралійської академії наук Дікман, резюмував роботу:
"Ключовим кроком є ​​спроба вдосконалити наш моніторинг майже всіх біорегіонів на континенті. Ми будемо в набагато кращому становищі, коли зможемо зрозуміти, де знаходиться поселення, і тоді ми будемо в кращому положенні у випадку пожеж, повені чи посухи".
Він сказав, що існує багато тварин, про яких наука мало що знає, і оскільки більш екстремальні події впливають на види, час на дослідження може закінчитися.
"Вікна поступово закриваються", - сказав він.
Дікман зазначив, що лише одним із прикладів переваг моніторингу було те, що після пожеж уряд Нового Південного Уельсу скинув моркву та солодку картоплю в місця проживання зникаючого виду гірських порід валабі.
За його словами, це стало можливим лише тому, що уряд знав, де мешкають валабі.
За його словами, Австралія несе моральну та екологічну відповідальність за порятунок тварин, оскільки переважна більшість постраждалих не існують ніде більше на Землі.
за матеріалами Тhe Guardian

Читайте також:


07.12.2020 1876
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2854
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1321 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4016

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

795

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

746 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799