Найстрашніша катастрофа дикої природи: в Австралії у пожежах постраждали сотні мільйонів тварин (ФОТО)

Пожежник несе коалу, поранену під час пожеж на острові Кенгуру в січні 2020 року. Фотографія: Девід Маріуз / AAP 

У пожежах 2019-20 років, що визнані найстрашнішою катастрофою дикої природи в сучасній історії, постраждали 143 мільйони ссавців.

Згідно зі звітом про оцінку екологічного збитку від "чорного літа" внаслідок австралійських лісових пожеж кінця 2019 року та початку 2020 року постраждали понад 61 000 коал та майже 143 мільйони інших тварин.
За оцінкою групи спеціалістів (десяти дослідників та науковців), що міститься у звіті на замовлення природоохоронної групи WWF-Австралія, йдеться про руйнівні втрати в місцях проживання по всій країні.
Повідомляється, що майже три мільярди тварин, у тому числі 2,46 мільярда рептилій, були на шляху полум'я, стільки ж, за підрахунками команди, що представлені у додатковому звіті, який Guardian опублікували в липні.
Дермот О’Горман, генеральний директор WWF-Австралія, зробив заяву, що звіт показує, що пожежі стали «однією з найстрашніших катастроф дикої природи в сучасній історії».
Професор Кріс Дікман, еколог Сіднейського університету, який допомагав керувати проєктом, сказав Guardian:
“Кількість постраждалих тварин величезна. Це справді виклик, щоб спробувати щось зробити, бо за сьогоднішніх кліматичних змін ці пожежі повторяться".
Близько 181 мільйона птахів та 51 мільйон жаб також перебували в межах спалених територій, які займали 12,6 га гектарів - площу  за розміром майже, як Англія.
Кенгуру проглядається крізь густий дим, що охоплює Коому на початку січня 2020 року. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images  

Серед 143 мільйонів тварин, які постраждали, були мільйон вомбатів, п'ять мільйонів кенгуру та валабі, п'ять мільйонів кажанів, 39 мільйонів опосумів та планерів, 50 мільйонів мишей та щурів. 
Постраждали також близько 5,5 мільйона кенгурових щурів, бандикутів, квокки та потору.
Команда написала, що через брак даних та знань про те, як види можуть вижити, а також через невизначеність щодо взаємодії вогню з іншими загрозами, вони не могли бути впевнені, скільки з 3 мільярдів тварин загинуло.
"Навіть якщо тварини, що вижили, тобто не були знищені пожежами і їм вдалося врятуватися, вони, безсумнівно, зазнають подальшого ризику смерті в результаті травм або внаслідок стресу та позбавлення ключових ресурсів", - йдеться у звіті.
За оцінками, постраждали 61353 коали, і О’Горман писав:
"Це жахлива, руйнівна кількість для виду, який вже й так наблизився до вимирання у Східній Австралії. Ми не можемо дозволити собі втратити коали".
Оскільки постраждали від 43 261 до 95 180 коал, прийнято середній показник - 61 353.
У листопаді міністр охорони навколишнього середовища Суссан Лей оголосив національний перепис сумчастих тварин для вирішення "серйозної відсутності даних про те, де насправді знаходиться популяція".
У штаті Новий Південний Уест парламентське розслідування виявило, що коали вимерли б у штаті до 2050 року без заходів щодо збереження їхнього середовища існування.
У звіті WWF-Австралія зазначається, що внаслідок пожеж постраждали близько 14 736 коал у штаті.
Найбільше постраждав острів Кенгуру в Південній Австралії, де на шляху пожеж, які спалили близько половини острова, ймовірно було близько 41 230 коал.
Дікман зазначив, що звіт має важливе значення, оскільки він документує вплив на австралійські символи, такі як кенгуру та коали, поряд з менш відомими, але унікальними та важливими тваринами.
"Якщо ви працюєте в лісовому середовищі, то знаєте, що в цих районах живе набагато більше тварин, які не отримали подібної гучної реклами, як кенгуру та коали - інші фантастичні харизматичні тварини, такі як сумчасті планери, які живуть поруч з ними, і вони також зникають".
Випалені дерева на острові Кенгуру, де ймовірно понад 40 000 коал постраждали від пожеж. Фотографія: Джеймс Д. Морган/Getty Images 

Для оцінки впливу на різні види використали цілий ряд методів та джерел. Оцінки для ссавців базувались на наявних даних про щільність видів у різних районах.
Вплив на рептилій був змодельований, і для птахів здійснено доступ до більш ніж 100 000 опитувань для BirdLife Australia. Близько 67 видів жаб було нанесено на карту і їх щільність була оцінена за допомогою попередніх досліджень.
Ймовірно, набагато більше інших видів постраждали від пожеж, проте їх не включено до звіту.
У звіті сказано, що прісноводна риба та раки, як відомо, сильно постраждали, але неможливо достовірно оцінити вплив на ці види.
Влада повідомила про загибель сотень тисяч риб після того, як попіл та обгорівші рештки потрапили в річку.
У звіт також не включили членистоногих - групу, до якої входять комахи, павуки та інші комахи, - проте є почилання на інші дослідження, які оцінюють, що трильйони з них, ймовірно, зазнали впливу.
Звіт включає 11 рекомендацій, які вимагають кращого розуміння наслідків лісових пожеж, подальших досліджень видів, де знаходяться тварини та кращого управління іншими загрозами.
"Поряд зі смертністю, яку безпосередньо спричиняє пряме полум'я, вдихання диму, теплом та забруднення попелом, вогонь взаємодіє з іншими стресорами, посилюючи загрозу стійкості видів та екосистем, що перебувають під загрозою", - йдеться у звіті.
Пожежі вирують навколо Новри в грудні 2019 року. Змінений режим пожежі є однією з основних загроз для австралійської дикої природи. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images

 "Трьома найбільшими загрозами для австралійської флори, фауни та екосистем є змінений режим пожежі, інвазійні види та очищення земель; усі загрози, які взаємодіють і доповнюють одна одну".
Співробітник Австралійської академії наук Дікман, резюмував роботу:
"Ключовим кроком є ​​спроба вдосконалити наш моніторинг майже всіх біорегіонів на континенті. Ми будемо в набагато кращому становищі, коли зможемо зрозуміти, де знаходиться поселення, і тоді ми будемо в кращому положенні у випадку пожеж, повені чи посухи".
Він сказав, що існує багато тварин, про яких наука мало що знає, і оскільки більш екстремальні події впливають на види, час на дослідження може закінчитися.
"Вікна поступово закриваються", - сказав він.
Дікман зазначив, що лише одним із прикладів переваг моніторингу було те, що після пожеж уряд Нового Південного Уельсу скинув моркву та солодку картоплю в місця проживання зникаючого виду гірських порід валабі.
За його словами, це стало можливим лише тому, що уряд знав, де мешкають валабі.
За його словами, Австралія несе моральну та екологічну відповідальність за порятунок тварин, оскільки переважна більшість постраждалих не існують ніде більше на Землі.
за матеріалами Тhe Guardian

Читайте також:


07.12.2020 1857
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1061
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

966
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1034 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3084 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

883

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101