Наймодніше покриття для підлоги у 2022 році

Найбільше навантаження у приміщенні припадає на підлогу, тому покриття повинно бути перш за все стійким. Але окрім практичності людині потрібно, аби все, що її оточує, було приємним на вигляд та естетичним. Не завадить і відповідність сучасним тенденціям в інтер’єрі. Чи існують матеріали, які витримають щоденну активність дітлахів, дорослих і домашніх улюбленців, і при цьому гарно виглядатимуть на фото в Instagram? Відповідь — так! У статті ми розглянемо, які покриття варто придбати для оформлення оселі у 2022 році.

Вінтаж, бетон та інші модні фактури

Коли замовник із дизайнером обговорюють матеріали для підлоги, то намагаються обрати такі, що гармонійно співпадають із оздобленням стін, стелі та дверей. Вимоги сучасних стилів у інтер’єрі (сканді, лофт, кантрі тощо) бувають схожі в окремих деталях. Тож не дивно, що серед сучасного покриття для підлоги, наприклад, бренду Tarkett, найчастіше потрапляють у топ продажів такі види:

  • вибілена деревина;
  • натуральна деревина;
  • бетон чи імітоване каміння;
  • штучно зістарена деревина (вінтаж);
  • плитка із малюнками чи геометричними візерунками.

Природний малюнок натурального дерева — це класика, яка ніколи не вийде з моди, що б там не винайшли дизайнери. Але іноді перевагу тимчасово отримують трохи змінені варіанти, як наприклад, вибілена чи вінтажна деревина.

У першому випадку з поверхні видаляють шар коричневого пігменту і вона стає світлішою. Паркетна дошка чи планка ламінату на підлозі набувають легкої потертості та виглядають більш нейтрально. Штучно зістарене «під вінтаж» дерево може мати доволі подряпаний вигляд, але саме це й додає інтер’єру особливого затишку.

Зростаюча популярність стилів лофт та індастріал привнесла у житлові кімнати матеріали, які візуально схожі на бетон чи необроблене каміння. Замість жорстких та холодних «справжніх» фактур зазвичай беруть ламінат або вінілові плитки, які набагато приємніші на дотик.

Візерунки чи малюнки-пазли на підлозі — найактуальніший тренд 2022 року. Такі візуальні ефекти додають інтер’єру динаміки та акцентують увагу на окремих елементах. Іноді за допомогою цього прийому приміщення розмежовують на окремі зони.

Ламінат, паркетна дошка або вінілова плитка: що краще обрати?

Деревину, бетон та каміння все рідше використовують для підлоги. Справа у тому, що з’явилися більш зручні матеріали, які об’єднують в собі усі їх кращі якості та привабливий дизайн.

Планка ламінату має багатошарову структуру, де кожен окремий елемент виконує свою функцію. Вона не деформується так помітно як дерево, а її поверхні можна надати будь-якого кольору.

Паркетна дошка складається з трьох шарів з’єднаних між собою перпендикулярно. За допомогою цифрового друку на неї легко наносяться будь-які відтінки.

Вінілова плитка — матеріал, який роками виглядає чудово, не вигорає і не дряпається. Поверхня не пропускає холод від бетону та поглинає звуки при ходьбі. До того ж вона не слизька та по ній приємно ходити босоніж.

Партнерський матеріал


23.02.2022 2381
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1096
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

152
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2347
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

452
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113