Найкращі іграшки для дітей: чим полюбляють гратися малюки

Фото: https://naditok.com.ua/ua/

Діти починають долучатися до ігор уже з перших днів свого життя. Спочатку це власне тіло, потім навколишні предмети та, нарешті, іграшки. Насправді гра має велике значення в житті кожної дитини, адже це основний спосіб взаємодії з навколишнім світом, а також розвитку уваги та інтелекту. Розмаїття новинок іграшок для дітей з’являється на ринку майже щомісяця, і потрібно знати, що точно сподобається малюкам, щоб не розгубитись самому.

Вибір найкращих іграшок

Ключовий критерій вибору іграшок, з якими малюкам буде цікаво проводити час - це вік.

До 4 місяців

У перші місяці немовля просто лежить і ще нездатне утримати предмети саме, тому найкращими іграшками в цей період для нього є:

  • килимок для раннього розвитку;
  • музичні предмети та фігурки, що обертаються, прикріплені до ліжечка.

4-6 місяців

У цьому віці дитина вже може тримати предмети. Підійде все, що можна пом'яти або погризти. Тому дітям вкрай подобаються:

  • брязкальця та інші іграшки, які зручно хапати та можна безпечно вкусити;
  • кільце для прорізування зубів, яке можна гризти, щойно почнуть свербіти ясна;
  • невеликі різнокольорові іграшки на мотузочці, які можна прикріпити до бампера візочка, щоб з їхньою допомогою малюк розважався під час прогулянки.

6-12 місяців

Дитина вже може самостійно сидіти та повзати, тож вивчення предметів виходить на новий рівень. Тепер малюк може вільно тягнути, хапати, стискати тощо. Крім ігрового килимка і невеликих м'яких іграшок, діти в цьому віці приходять у захват від:

  • багатофункціональних розвивальних дощок, спрямованих на одночасну стимуляцію всіх основних органів чуття, а також на вивчення причинно-наслідкових зв'язків;
  • музичних іграшок, які дитина здатна запустити самостійно;
  • невеликих пластикових тварин, з якими цікаво погратися під час купання;
  • розвивальних книжок із м'яких тканин, із різними фактурами.

1-1,5 роки

Малюк починає робити свої перші кроки, тому в пріоритеті - іграшки, які допоможуть розвинути рухливість і дрібну моторику. Популярні дитячі іграшки на цей час:

  • іграшки, які можна штовхати або тягнути;
  • конструктор з великими детальками, які легко з'єднувати;
  • кубики, пірамідки, кольоровий пластилін тощо;
  • маневрений дитячий транспорт, на якому малюк може кататися по дому, просто відштовхуючись від землі ногами;
  • розвивальна книжка, яка допоможе з вивченням предметів, тварин або іншої інформації;
  • ходунки, оснащені безліччю тактильних предметів і музичною функцією.

1,5-2 роки

Малюк переповнений енергією і прагне рухатися якомога більше. Водночас його дрібна моторика стає чіткішою, уява розвивається в міру поліпшення мовної навички. Це одночасний прогрес буквально в декількох сферах одночасно, і найкращі з іграшок для дитини в цей період такі:

  • будь-який музичний інструмент у форматі іграшки;
  • великі воскові олівці або пальчикові фарби;
  • великі намистини, які можна нанизувати;
  • головоломки для малюків, які підходять за віком;
  • залізниця з поїздами;
  • м'які та пластикові звірятка, машинки;
  • конячка-гойдалка.

2-3 роки

До цього часу фантазія дитини в самому розпалі. Ефективно і всебічно розвивати уяву допомагають:

  • дитячі набори «як у дорослих»: кухонні, чайні, пов'язані з професіями;
  • книжки казок, які можна почитати перед сном;
  • костюми різних персонажів;
  • ліплення з пластиліну або глини;
  • ляльки-барбі або ляльки-пупси;
  • мініатюрні світи для вигадування історій - набори Лего, лялькові будиночки;
  • фломастери або фарби, що змиваються.

Іграшки, правильно підібрані для кожного вікового періоду малюка - це справжній скарб. Адже вони допоможуть дитині правильно і всебічно розвиватися, набути нових навичок - від дрібної моторики до творчих здібностей.

Необхідно пам'ятати, що найкращі іграшки для дітей - неодмінно ті, що відповідають всім індивідуальним потребам і безпосереднім інтересам дитини. Це те, на що слід спиратися під час вибору.

Реклама


29.01.2025 159
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727