Найкращі іграшки для дітей: чим полюбляють гратися малюки

Фото: https://naditok.com.ua/ua/

Діти починають долучатися до ігор уже з перших днів свого життя. Спочатку це власне тіло, потім навколишні предмети та, нарешті, іграшки. Насправді гра має велике значення в житті кожної дитини, адже це основний спосіб взаємодії з навколишнім світом, а також розвитку уваги та інтелекту. Розмаїття новинок іграшок для дітей з’являється на ринку майже щомісяця, і потрібно знати, що точно сподобається малюкам, щоб не розгубитись самому.

Вибір найкращих іграшок

Ключовий критерій вибору іграшок, з якими малюкам буде цікаво проводити час - це вік.

До 4 місяців

У перші місяці немовля просто лежить і ще нездатне утримати предмети саме, тому найкращими іграшками в цей період для нього є:

  • килимок для раннього розвитку;
  • музичні предмети та фігурки, що обертаються, прикріплені до ліжечка.

4-6 місяців

У цьому віці дитина вже може тримати предмети. Підійде все, що можна пом'яти або погризти. Тому дітям вкрай подобаються:

  • брязкальця та інші іграшки, які зручно хапати та можна безпечно вкусити;
  • кільце для прорізування зубів, яке можна гризти, щойно почнуть свербіти ясна;
  • невеликі різнокольорові іграшки на мотузочці, які можна прикріпити до бампера візочка, щоб з їхньою допомогою малюк розважався під час прогулянки.

6-12 місяців

Дитина вже може самостійно сидіти та повзати, тож вивчення предметів виходить на новий рівень. Тепер малюк може вільно тягнути, хапати, стискати тощо. Крім ігрового килимка і невеликих м'яких іграшок, діти в цьому віці приходять у захват від:

  • багатофункціональних розвивальних дощок, спрямованих на одночасну стимуляцію всіх основних органів чуття, а також на вивчення причинно-наслідкових зв'язків;
  • музичних іграшок, які дитина здатна запустити самостійно;
  • невеликих пластикових тварин, з якими цікаво погратися під час купання;
  • розвивальних книжок із м'яких тканин, із різними фактурами.

1-1,5 роки

Малюк починає робити свої перші кроки, тому в пріоритеті - іграшки, які допоможуть розвинути рухливість і дрібну моторику. Популярні дитячі іграшки на цей час:

  • іграшки, які можна штовхати або тягнути;
  • конструктор з великими детальками, які легко з'єднувати;
  • кубики, пірамідки, кольоровий пластилін тощо;
  • маневрений дитячий транспорт, на якому малюк може кататися по дому, просто відштовхуючись від землі ногами;
  • розвивальна книжка, яка допоможе з вивченням предметів, тварин або іншої інформації;
  • ходунки, оснащені безліччю тактильних предметів і музичною функцією.

1,5-2 роки

Малюк переповнений енергією і прагне рухатися якомога більше. Водночас його дрібна моторика стає чіткішою, уява розвивається в міру поліпшення мовної навички. Це одночасний прогрес буквально в декількох сферах одночасно, і найкращі з іграшок для дитини в цей період такі:

  • будь-який музичний інструмент у форматі іграшки;
  • великі воскові олівці або пальчикові фарби;
  • великі намистини, які можна нанизувати;
  • головоломки для малюків, які підходять за віком;
  • залізниця з поїздами;
  • м'які та пластикові звірятка, машинки;
  • конячка-гойдалка.

2-3 роки

До цього часу фантазія дитини в самому розпалі. Ефективно і всебічно розвивати уяву допомагають:

  • дитячі набори «як у дорослих»: кухонні, чайні, пов'язані з професіями;
  • книжки казок, які можна почитати перед сном;
  • костюми різних персонажів;
  • ліплення з пластиліну або глини;
  • ляльки-барбі або ляльки-пупси;
  • мініатюрні світи для вигадування історій - набори Лего, лялькові будиночки;
  • фломастери або фарби, що змиваються.

Іграшки, правильно підібрані для кожного вікового періоду малюка - це справжній скарб. Адже вони допоможуть дитині правильно і всебічно розвиватися, набути нових навичок - від дрібної моторики до творчих здібностей.

Необхідно пам'ятати, що найкращі іграшки для дітей - неодмінно ті, що відповідають всім індивідуальним потребам і безпосереднім інтересам дитини. Це те, на що слід спиратися під час вибору.

Реклама


29.01.2025 367
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

431
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1822
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3311
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1188
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1213
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1274 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

317

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1163

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1006

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

377
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2531
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1271
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1369
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

585
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15230
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7519
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

376
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

875 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

511
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

419
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

505