"Найкраще — це бути щирими": як правильно подякувати військовим за їхню службу

Нам часто хочеться подякувати чинним воїнам і ветеранам за захист України, за нашу можливість жити й працювати в умовах війни. Але як правильно висловити свою подяку? Чи доречно пропонувати каву або гроші на знак вдячності або достатньо звичайних слів?

Про те, як правильно подякувати захисникам, щоб не образити їхню гідність, розповідає Фіртка з посиланням на освітній серіал, створений за ініціативи Мінцифри.

В освітньому серіалі є 11 епізодів, де розглядають основи коректного, етичного та емпатичного спілкування з українськими ветеранами та ветеранками в різних ситуаціях.

Катерина Тімакіна, старша фахівчиня з психічного здоров’я "Ветеран Хаб", зазначає, коли ми бачимо людину, що захищає нас, то виникає природна реакція подякувати їй та віддати шану.

"Це наша потреба — бути вдячними. Якщо людина вільна від інших справ, то завжди можна подякувати їй словами.

Головне, не підходьте зненацька. Краще дочекайтесь, поки перетнетеся поглядами. Не переривайте, якщо людина зайнята, і без дозволу не пропонуйте каву чи гроші.

Якщо ж є таке бажання, то краще запитати чи можна пригостити людину; уточніть чи є якісь матеріальні потреби в неї та підрозділу, де вона служила/служить", — розповідає Катерина Тімакіна.

Як вказують самі військові, людина, що хоче подякувати, повинна відчувати правильний момент.

"Передусім, варто не бути нав’язливим у цій подяці; за подяку тобі не повинні щось зробити.

Це має бути тиха і спокійна вдячність за внесення військового", — каже Дмитро Кулібаба, військовослужбовець 114 бригади ТРО.

За словами Катерини Тімакіної, подякувати незнайомому ветерану чи ветеранці можна словами, жестами або діями. Ви можете сказати просте "Дякую за службу" або використати погляд, посмішку, схиляння голови чи жест "завдяки тобі", приклавши праву руку до грудей.

"У нас була ситуація з чоловіком, коли ми вийшли просто погуляти в парк.

Попереду нас йшла дівчинка, десь п’яти рочків. Вона повернулася, побачила мого чоловіка у військовій формі, зупинилась і кричить: "Бабусю, йди сюди, у нас тут захисник!"

А до нас каже: "То Ви військовий. Ви нас захищаєте, дякую Вам дуже".

Чоловік тоді цілий день ходив радісний, казав, що через такі моменти дійсно відчуває, що ми [ред. військові] потрібні", — розповідає Тетяна Пономарь, дружина ветерана.

Найкраще, що можна зробити при подяці, — це бути щирим. Фахівці кажуть, що військові точно це оцінять, хоча їм може бути й ніяково.

"Йшов у магазин і незнайомий чоловік, який побачив мене, підійшов і просто потис мені руку. Ще сказав: "Дякую тобі", і я відповів, що навзаєм!" — розповідає про свій досвід ветеран Олег Андрієнко.

Фахівці застерігають, що ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І, до прикладу, щодо обіймів, завжди треба запитати чи людині буде комфортною така подяка. Не варто робити цього зненацька, адже деякі військові вказують, що відвикають від тактильності й не кожен зможе сприйняти це нормально, якщо ви не знайомі.

Як вказує Катерина Приймак, ветеранка, очільниця руху "VETERANKA", найкраща подяка для військових — це зараз бути надійним тилом і гідно виконувати свою роботу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Про підтримку та сприяння інтеграції в суспільство: в Україні випустили серіал про взаємодію з ветеранами

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

572
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2698
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1687 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3773
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5568
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

273

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

966
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

544
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

564
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

846
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2058
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

609
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

938
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5004
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1084
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

452 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

680
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

466
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

789