"Найкраще — це бути щирими": як правильно подякувати військовим за їхню службу

Нам часто хочеться подякувати чинним воїнам і ветеранам за захист України, за нашу можливість жити й працювати в умовах війни. Але як правильно висловити свою подяку? Чи доречно пропонувати каву або гроші на знак вдячності або достатньо звичайних слів?

Про те, як правильно подякувати захисникам, щоб не образити їхню гідність, розповідає Фіртка з посиланням на освітній серіал, створений за ініціативи Мінцифри.

В освітньому серіалі є 11 епізодів, де розглядають основи коректного, етичного та емпатичного спілкування з українськими ветеранами та ветеранками в різних ситуаціях.

Катерина Тімакіна, старша фахівчиня з психічного здоров’я "Ветеран Хаб", зазначає, коли ми бачимо людину, що захищає нас, то виникає природна реакція подякувати їй та віддати шану.

"Це наша потреба — бути вдячними. Якщо людина вільна від інших справ, то завжди можна подякувати їй словами.

Головне, не підходьте зненацька. Краще дочекайтесь, поки перетнетеся поглядами. Не переривайте, якщо людина зайнята, і без дозволу не пропонуйте каву чи гроші.

Якщо ж є таке бажання, то краще запитати чи можна пригостити людину; уточніть чи є якісь матеріальні потреби в неї та підрозділу, де вона служила/служить", — розповідає Катерина Тімакіна.

Як вказують самі військові, людина, що хоче подякувати, повинна відчувати правильний момент.

"Передусім, варто не бути нав’язливим у цій подяці; за подяку тобі не повинні щось зробити.

Це має бути тиха і спокійна вдячність за внесення військового", — каже Дмитро Кулібаба, військовослужбовець 114 бригади ТРО.

За словами Катерини Тімакіної, подякувати незнайомому ветерану чи ветеранці можна словами, жестами або діями. Ви можете сказати просте "Дякую за службу" або використати погляд, посмішку, схиляння голови чи жест "завдяки тобі", приклавши праву руку до грудей.

"У нас була ситуація з чоловіком, коли ми вийшли просто погуляти в парк.

Попереду нас йшла дівчинка, десь п’яти рочків. Вона повернулася, побачила мого чоловіка у військовій формі, зупинилась і кричить: "Бабусю, йди сюди, у нас тут захисник!"

А до нас каже: "То Ви військовий. Ви нас захищаєте, дякую Вам дуже".

Чоловік тоді цілий день ходив радісний, казав, що через такі моменти дійсно відчуває, що ми [ред. військові] потрібні", — розповідає Тетяна Пономарь, дружина ветерана.

Найкраще, що можна зробити при подяці, — це бути щирим. Фахівці кажуть, що військові точно це оцінять, хоча їм може бути й ніяково.

"Йшов у магазин і незнайомий чоловік, який побачив мене, підійшов і просто потис мені руку. Ще сказав: "Дякую тобі", і я відповів, що навзаєм!" — розповідає про свій досвід ветеран Олег Андрієнко.

Фахівці застерігають, що ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І, до прикладу, щодо обіймів, завжди треба запитати чи людині буде комфортною така подяка. Не варто робити цього зненацька, адже деякі військові вказують, що відвикають від тактильності й не кожен зможе сприйняти це нормально, якщо ви не знайомі.

Як вказує Катерина Приймак, ветеранка, очільниця руху "VETERANKA", найкраща подяка для військових — це зараз бути надійним тилом і гідно виконувати свою роботу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Про підтримку та сприяння інтеграції в суспільство: в Україні випустили серіал про взаємодію з ветеранами

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК


Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

472
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

828
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1155 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2610
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1944
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2195

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

262

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

391

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1339

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1319
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1054
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

866
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14729
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

753
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10531
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6244
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

770
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

861
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3013
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

723
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

785
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

688