Рівень стресів дещо залежить від регіону, збільшуючись із Заходу на Схід.
Зокрема, на Заході України стрес переживали 90% опитаних, у Центрі — 86%, на Півдні — 92% і на Сході — 97%.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, пише Фіртка.
Кількість тих, хто переживав стрес у 2024 році, не залежить суттєво від статі [стреси переживали 92% жінок і 87% чоловіків].
"Різниця у рівні стресів серед вікових груп, серед міських і сільських жителів, а також, як не дивно, серед груп за рівнем достатку є статистично незначущою", — додають у КМІС.
У цілому, згідно з дослідженням КМІС, у 2024 році лише 10% населення України не переживали жодної стресової ситуації, а 87% українців потрапляли щонайменше в одну стресову ситуацію.
У 2023 і 2024 роках — найгірші показники за весь час з 2000 року [наприклад, у 2013 «довоєнному» році у тій чи іншій стресовій ситуації було 52% населення].
Майже 40% населення [39%] переживали бомбардування та обстріли, 30% пережили чи продовжують переживати розлуку з близькими. Більше чверті опитаних [26%] пережили смерть близьких у 2024 році, приблизно такий самий відсоток пережили хворобу близьких [23%], а 18% хворіли самі.
Довідково: опитування провели упродовж 2-17 грудня 2024 року.
На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України [підконтрольна Уряду України територія] опитали 985 респондентів.
Опитування проводили з дорослими [у віці 18 років і старше] громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України [водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій], а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За умов війни додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: