«Утім, звернення рідних військовополонених та зниклих безвісти більше стосуються їхнього розшуку, ніж порушення прав.Рідні хочуть отримати інформацію, де перебуває людина, але, на жаль, є передбачений механізм. Він є тривалим, встановити його часові межі неможливо. Адже це все залежить не від української, а саме від російської сторони.Останні обміни показують, що люди, яких ми вважали зниклими безвісти, повертаються з полону», — уточнила представниця.
Окрім того, до Офісу омбудсмена, продовжує Мнишенко, надходять звернення від внутрішньо переміщених осіб щодо порушення їхніх прав.
«Від переселенців часто були звернення щодо виплат, які не нараховували впродовж минулого року», — пояснила Євгенія Мнишенко.
Іноді звертаються навіть діти, додає представниця Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Івано-Франківській області.
«Також звертаються недієздатні особи, люди, які утримуються в місцях несвободи. Надходили звернення про порушення прав людини під час мобілізації чи в ТЦК, проте їх небагато.
Ми реагуємо на них. Для прикладу, нещодавно за звернення щодо незаконної мобілізації виїжджали на Верховинщину», — зазначила Мнишенко.
"Зараз ми працюємо над стратегією міста. Тому, звісно, там буде прописано захист прав людей. Я постійно зустрічаюсь з військовими, з родинами зниклих безвісти. Ця робота надзвичайно важлива.Ми тримаємо на контролі питання реабілітації військовослужбовців, як фізичної, так і психологічної. Ми демократична країна й навіть в умовах війни ми дотримуємось всіх основоположних правил», — наголосив Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: