Найчастіше — військовослужбовці та їхні сім'ї: торік 2 553 мешканців Івано-Франківщини заявили про порушення їхніх прав

фото: Depositphotos
Івано-Франківщина посідає чотирнадцяте місце серед інших регіонів України за кількістю заяв до Офісу омбудсмена щодо порушення прав людини.
Як розповіла представниця Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко, торік до Офісу омбудсмена надійшло 2 553 звернення від мешканців Прикарпаття, пише Фіртка.
Загальне бачення держави у сфері проблемних питань, пов'язаних із порушенням прав людини та зусиль, спрямованих на їхній захист, обговорювали під час форуму «Шлях гідності: боротьба за права людини» 13 червня.
Зі слів Євгенії Мнишенко, в Івано-Франківській області найчастіше звернення надходять від військовослужбовців та їхніх сімей, сімей військовополонених та зниклих безвісти.
«Утім, звернення рідних військовополонених та зниклих безвісти більше стосуються їхнього розшуку, ніж порушення прав.
Рідні хочуть отримати інформацію, де перебуває людина, але, на жаль, є передбачений механізм. Він є тривалим, встановити його часові межі неможливо. Адже це все залежить не від української, а саме від російської сторони.
Останні обміни показують, що люди, яких ми вважали зниклими безвісти, повертаються з полону», — уточнила представниця.

Окрім того, до Офісу омбудсмена, продовжує Мнишенко, надходять звернення від внутрішньо переміщених осіб щодо порушення їхніх прав.

«Від переселенців часто були звернення щодо виплат, які не нараховували впродовж минулого року», — пояснила Євгенія Мнишенко.

Іноді звертаються навіть діти, додає представниця Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Івано-Франківській області.

«Також звертаються недієздатні особи, люди, які утримуються в місцях несвободи. Надходили звернення про порушення прав людини під час мобілізації чи в ТЦК, проте їх небагато.

Ми реагуємо на них. Для прикладу, нещодавно за звернення щодо незаконної мобілізації виїжджали на Верховинщину», — зазначила Мнишенко.

Разом з тим, під час форуму відбулось підписання "Наміру щодо інтеграції положень Національної стратегії у сфері прав людини у місцеві цільові програми" між Євгенією Мнишенко та очільником Івано-Франківська Русланом Марцінківим
"Зараз ми працюємо над стратегією міста. Тому, звісно, там буде прописано захист прав людей. Я постійно зустрічаюсь з військовими, з родинами зниклих безвісти. Ця робота надзвичайно важлива.
Ми тримаємо на контролі питання реабілітації військовослужбовців, як фізичної, так і психологічної. Ми демократична країна й навіть в умовах війни ми дотримуємось всіх основоположних правил», — наголосив Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову


Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2323 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1654
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5447
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15598 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3753 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3591

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

358

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

397

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1527

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2877
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2398
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

504
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1670
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

902
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

654
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

804
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1156
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22088
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

234
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

639
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

627 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1102 1