Найбагатші та найбідніші: аналіз декларацій депутатів Івано-Франківської міськради

До 1 квітня депутати Івано-Франківської міськради повинні були подати декларації за 2017 рік. Експерти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували декларації та склали рейтинги найбагатших та найбідніших депутатів міськради. А також сформували рейтинг депутатів, що мають найбільші активи.

Найбільше заробляють депутати від БПП “Солідарність” та “Об’єднання “Самопоміч”. Проте, у порівнянні із попередніми роками, “злиднем” виявився лише один депутат. Найбагатший депутат міськради – Петро Гречанюк з “Самопомочі” – він продав незадеклароване приміщення за 24,5 млн. грн. Забудівник Микола Ковальчук з БПП “Солідарність” декларує мізерні зарплати та соціальну допомогу.

Хто з депутатів міськради заробив найбільше?

П’ятірку депутатів, що отримали в 2017 році найбільше прибутку очолює Петро Гречанюк з “Об’єднання “Самопоміч”. Він задекларував дохід у  майже 26 млн. грн.

Найбільше депутат заробив від продажу нерухомого майна на суму – 24,5 млн. грн. Дану нерухомість Гречанюк продав ТОВ “Ріал Істейт” – Дніпровській компанії, якій належить мережа супермаркетів “АТБ”. Правда яке саме приміщення продав – невідомо. У порівнянні з попередньою декларацією, у Гречанюка змін не відбулось. Навпаки – він придбав частину приміщення по вул. Івасюка в 2017 році.

Єдина зміна, що відбулась в декларації у порівнянні з 2016 роком – зникло нежитлове приміщення, що належало дружині Гречанюка. Його вона продала за понад півмільйона директору ПАТ “Насосенергопром” Геннадію Якубовському.

За час підготовки матеріалу журналісти Центру Політичних Студій кілька разів намагались зв’язатись із Дмитром Гречанюком телефоном, однак слухавку депутат так і не взяв.

Окрім того, трохи більше мільйона склали доходи Гречанюка у вигляді пенсії та заробітньої плати, а також дохід дружини від підприємницької діяльності.

Друге місце в рейтингу за задекларованими доходами зайняв Володимир Яблонь з БПП “Солідарність. Сукупно дохід депутата склав понад 6,1 млн грн. 4,9 млн склав дохід від підприємницької діяльності – депутат веде будівельний бізнес. Решту доходів склали заробітня плата та дохід від підприємницької діяльності дружини.

“Я вже більше 10 років підприємець. З 2005 року займаюсь будівельним бізнесом. Заробляю багато, щомісяця сплачую податки. Все, що заробив – задекларував”, – коментує Яблонь.

Його колега по фракції БПП “Солідарність” Володимир Балагура задекларував 6 млн доходів у 2017 році. Основу доходів склали зароблені ним та дружиною кошти підприємницькою діяльністю. Балагура теж займається будівельним бізнесом. Щоправда, у декларації Балагури фігурує ще один прибуток – дохід від відчуження корпоративних прав та цінних паперів. Проте сума доходу в декларації не вказана.

“Ці 6 мільйонів – доходи від зайняття підприємницькою діяльністю. Бізнесом  займаюсь давно, і все вношу в декларації”,– зазначає Балагура, – “Стосовно відчуження корпоративних прав, то виникла помилка при декларуванні. Дохід склав 1000 грн і я до 10 квітня буду подавати уточнення”.

Ще один представник БПП “Солідарність” Микола Ковальчук посідає четверте місце у рейтингу за доходами. У 2017 році він задекларував 4,6 млн. грн. прибутків. Левову частку доходів склали кошти від повернення боргу – 3,5 млн. грн., та продажу рухомого та нерухомого майна – трохи більше 1 млн.

Микола Ковальчук займається будівельним та аграрним бізнесом. Очолює ПП “Вамбуд” – одну з найбільших місцевих будівельних компаній. Також є співвласником та керівником ТОВ “ОМК Інвест” та ТОВ “Агроінвест ІФ”. Дружина працює на ПП “Вамбуд”. Проте їх сумісний дохід від заробітних плат, підприємницької діяльності та допомоги при народженні дитини склав лише 102 тис. грн.

Окрім того, в 2017 року Ковальчук придбав позашляховик Toyota Land Cruiser всього за 130 тис грн, та Audi A6 за 504 тис грн. Але не подавав повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, що є порушенням законодавства.

Ще у 2017 році Ковальчук продав Vоlkswagen Multivan за 636 тис. грн. і пекарню на 402 квадратних метри за 372 тис. грн. Повідомлення про суттєві зміни теж не подав.

На час написання матеріалу Микола Ковальчук був закордоном, тому коментар стосовно доходів не дав.

Рейтинг депутатів з найбільшими прибутками закриває Іван Пуйда із “Об’єднання “Самопоміч”. Задекларовані ним та родиною доходи у 2017 році склали понад 4,4 млн. грн. В декларацію депутат вніс свої доходи від підприємницької діяльності, також доходи дружини і дочки. Окрім того, понад 2 млн. грн. склали доходи від надання в оренду нерухомого майна.

При підготовці матеріалу з депутатом журналісти так і не змогли сконтактувати.

Екс-УКРОПівець третій рік поспіль не декларує доходів.

Єдиним депутатом Івано-Франківської міськради, який не задекларував жодних доходів за 2017 рік став Ігор Саварин. До березня 2017 року він був членом фракції УКРОП, проте зі складу його виключили. У декларацію за 2017 рік Саварин не вніс жодного доходу. За попередні два роки депутат також декларував “нулі”.

Проте у декларації Саварин вказав, що займає посаду заступника директоа в ТзОВ “Барт-Імпекс”. Також, за даними You Control, Саварин є директором ТОВ “Галичинабудінвест”, засновниками якого є екс-депутати Івано-Франківської міськради від Партії Регіонів Ігор Халаменда та Богдан Дутка. Окрім того, Прикарпатські ЗМІ нещодавно писали про те, що Ігорю Саварину підпалили автомобіль Lexus, на якому він їздив за довіреністю, проте в декларацію так і не вносив.

В декларацію Саварин вніс дружину – Надію Саварин, яка теж не декларувала жодного доходу, хоча працює ендокринологом в обласній клінічній лікарні.

Журналісти Центру Політичних Студій звернулись до Ігора Саварина за коментарем про те, чому депутат не декларує жодних доходів.

“Навіщо щось коментувати? Там все написано. В мене вже давно немає доходів – 5 років. Там написана правда, що ще вам коментувати”, – зазначив Саварин, після чого поклав слухавку.

Хто з депутатів Івано-Франківської міськради має найбільші статки?

Рейтинг топ-5 депутатів міськради з найбільшими статками очолює Петро Гречанюк з “Об’єднання “Самопоміч”. Він та дружина задекларували понад 36,5 млн. грошових активів. З них 8 млн. грн. – це кошти позичені третім особам, а решта – заощадження на рахунках і у банківських ячейках в різних валютах.

Володимир Балагура з БПП “Солідарність” володіє активами у понад 20,2 млн грн. Він та дружина зберігають гроші у банківських ячейках та на рахунках у різних валютах.

“Я вже багато років підприємець. З 2002 року займаюсь бізнесом, з 2005 року декларую доходи. Заробляю кошти, заощаджую, тому і накопичив таку суму”, – зазначає Балагура.

Сергій Палійчук, також із БПП “Солідарність”, володіє активами у понад 11,5 млн. грн. Більшість активів – це кошти позичені третім особам – депутат дав у борг 425 тис. доларів США. Решту – кошти у банківських скриньках та на рахунках.

“Цю суму я позичив своїм партнерам. Колишнім і теперішнім. По різних справах, для розвитку їхнього бізнесу”, – коментує Палійчук.

Стосовно того, як вдалось заробити ці кошти, Палійчук зазначає, що вже довгий час займається підприємницькою діяльністю.

“Я підприємець, маю досить великі доходи. У всіх моїх попередніх деклараціях я вказував досить немалі суми”, – каже Палійчук.

Колишній депутат-злидень з ВО “Свобода” Сергій Абрам’як має активів на 10,1 млн. грн. На двох з дружиною готівкою тримають 25 тис. доларів США. Також депутат має право на вимогу боргу у понад 357 тис. доларів США.

Надати коментар журналістам ГО “Центр Політичних Студій” стосовного того, як вдалось заробити такі статки депутатАбрам’як коментувати відмовився.

П’ятірку найбагатших депутатів закриває Микола Ковальчук з БПП “Солідарність” – його активи складають понад 9,5 млн. грн. – усе це кошти, які депутат позичив третім особам.

Нагадаємо, що експерти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували відвідування депутатами Івано-Франківської міськради сесійних засідань та засідань постійних комісій та склали перелік депутатів, які можуть бути відкликані. В лютому був презентований черговий випуск програми “Приймальня депутата”.


05.04.2018 7004
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1640
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3782 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33891
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2861

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1724

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1086
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283