Найбагатші та найбідніші: аналіз декларацій депутатів Івано-Франківської міськради

До 1 квітня депутати Івано-Франківської міськради повинні були подати декларації за 2017 рік. Експерти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували декларації та склали рейтинги найбагатших та найбідніших депутатів міськради. А також сформували рейтинг депутатів, що мають найбільші активи.

Найбільше заробляють депутати від БПП “Солідарність” та “Об’єднання “Самопоміч”. Проте, у порівнянні із попередніми роками, “злиднем” виявився лише один депутат. Найбагатший депутат міськради – Петро Гречанюк з “Самопомочі” – він продав незадеклароване приміщення за 24,5 млн. грн. Забудівник Микола Ковальчук з БПП “Солідарність” декларує мізерні зарплати та соціальну допомогу.

Хто з депутатів міськради заробив найбільше?

П’ятірку депутатів, що отримали в 2017 році найбільше прибутку очолює Петро Гречанюк з “Об’єднання “Самопоміч”. Він задекларував дохід у  майже 26 млн. грн.

Найбільше депутат заробив від продажу нерухомого майна на суму – 24,5 млн. грн. Дану нерухомість Гречанюк продав ТОВ “Ріал Істейт” – Дніпровській компанії, якій належить мережа супермаркетів “АТБ”. Правда яке саме приміщення продав – невідомо. У порівнянні з попередньою декларацією, у Гречанюка змін не відбулось. Навпаки – він придбав частину приміщення по вул. Івасюка в 2017 році.

Єдина зміна, що відбулась в декларації у порівнянні з 2016 роком – зникло нежитлове приміщення, що належало дружині Гречанюка. Його вона продала за понад півмільйона директору ПАТ “Насосенергопром” Геннадію Якубовському.

За час підготовки матеріалу журналісти Центру Політичних Студій кілька разів намагались зв’язатись із Дмитром Гречанюком телефоном, однак слухавку депутат так і не взяв.

Окрім того, трохи більше мільйона склали доходи Гречанюка у вигляді пенсії та заробітньої плати, а також дохід дружини від підприємницької діяльності.

Друге місце в рейтингу за задекларованими доходами зайняв Володимир Яблонь з БПП “Солідарність. Сукупно дохід депутата склав понад 6,1 млн грн. 4,9 млн склав дохід від підприємницької діяльності – депутат веде будівельний бізнес. Решту доходів склали заробітня плата та дохід від підприємницької діяльності дружини.

“Я вже більше 10 років підприємець. З 2005 року займаюсь будівельним бізнесом. Заробляю багато, щомісяця сплачую податки. Все, що заробив – задекларував”, – коментує Яблонь.

Його колега по фракції БПП “Солідарність” Володимир Балагура задекларував 6 млн доходів у 2017 році. Основу доходів склали зароблені ним та дружиною кошти підприємницькою діяльністю. Балагура теж займається будівельним бізнесом. Щоправда, у декларації Балагури фігурує ще один прибуток – дохід від відчуження корпоративних прав та цінних паперів. Проте сума доходу в декларації не вказана.

“Ці 6 мільйонів – доходи від зайняття підприємницькою діяльністю. Бізнесом  займаюсь давно, і все вношу в декларації”,– зазначає Балагура, – “Стосовно відчуження корпоративних прав, то виникла помилка при декларуванні. Дохід склав 1000 грн і я до 10 квітня буду подавати уточнення”.

Ще один представник БПП “Солідарність” Микола Ковальчук посідає четверте місце у рейтингу за доходами. У 2017 році він задекларував 4,6 млн. грн. прибутків. Левову частку доходів склали кошти від повернення боргу – 3,5 млн. грн., та продажу рухомого та нерухомого майна – трохи більше 1 млн.

Микола Ковальчук займається будівельним та аграрним бізнесом. Очолює ПП “Вамбуд” – одну з найбільших місцевих будівельних компаній. Також є співвласником та керівником ТОВ “ОМК Інвест” та ТОВ “Агроінвест ІФ”. Дружина працює на ПП “Вамбуд”. Проте їх сумісний дохід від заробітних плат, підприємницької діяльності та допомоги при народженні дитини склав лише 102 тис. грн.

Окрім того, в 2017 року Ковальчук придбав позашляховик Toyota Land Cruiser всього за 130 тис грн, та Audi A6 за 504 тис грн. Але не подавав повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, що є порушенням законодавства.

Ще у 2017 році Ковальчук продав Vоlkswagen Multivan за 636 тис. грн. і пекарню на 402 квадратних метри за 372 тис. грн. Повідомлення про суттєві зміни теж не подав.

На час написання матеріалу Микола Ковальчук був закордоном, тому коментар стосовно доходів не дав.

Рейтинг депутатів з найбільшими прибутками закриває Іван Пуйда із “Об’єднання “Самопоміч”. Задекларовані ним та родиною доходи у 2017 році склали понад 4,4 млн. грн. В декларацію депутат вніс свої доходи від підприємницької діяльності, також доходи дружини і дочки. Окрім того, понад 2 млн. грн. склали доходи від надання в оренду нерухомого майна.

При підготовці матеріалу з депутатом журналісти так і не змогли сконтактувати.

Екс-УКРОПівець третій рік поспіль не декларує доходів.

Єдиним депутатом Івано-Франківської міськради, який не задекларував жодних доходів за 2017 рік став Ігор Саварин. До березня 2017 року він був членом фракції УКРОП, проте зі складу його виключили. У декларацію за 2017 рік Саварин не вніс жодного доходу. За попередні два роки депутат також декларував “нулі”.

Проте у декларації Саварин вказав, що займає посаду заступника директоа в ТзОВ “Барт-Імпекс”. Також, за даними You Control, Саварин є директором ТОВ “Галичинабудінвест”, засновниками якого є екс-депутати Івано-Франківської міськради від Партії Регіонів Ігор Халаменда та Богдан Дутка. Окрім того, Прикарпатські ЗМІ нещодавно писали про те, що Ігорю Саварину підпалили автомобіль Lexus, на якому він їздив за довіреністю, проте в декларацію так і не вносив.

В декларацію Саварин вніс дружину – Надію Саварин, яка теж не декларувала жодного доходу, хоча працює ендокринологом в обласній клінічній лікарні.

Журналісти Центру Політичних Студій звернулись до Ігора Саварина за коментарем про те, чому депутат не декларує жодних доходів.

“Навіщо щось коментувати? Там все написано. В мене вже давно немає доходів – 5 років. Там написана правда, що ще вам коментувати”, – зазначив Саварин, після чого поклав слухавку.

Хто з депутатів Івано-Франківської міськради має найбільші статки?

Рейтинг топ-5 депутатів міськради з найбільшими статками очолює Петро Гречанюк з “Об’єднання “Самопоміч”. Він та дружина задекларували понад 36,5 млн. грошових активів. З них 8 млн. грн. – це кошти позичені третім особам, а решта – заощадження на рахунках і у банківських ячейках в різних валютах.

Володимир Балагура з БПП “Солідарність” володіє активами у понад 20,2 млн грн. Він та дружина зберігають гроші у банківських ячейках та на рахунках у різних валютах.

“Я вже багато років підприємець. З 2002 року займаюсь бізнесом, з 2005 року декларую доходи. Заробляю кошти, заощаджую, тому і накопичив таку суму”, – зазначає Балагура.

Сергій Палійчук, також із БПП “Солідарність”, володіє активами у понад 11,5 млн. грн. Більшість активів – це кошти позичені третім особам – депутат дав у борг 425 тис. доларів США. Решту – кошти у банківських скриньках та на рахунках.

“Цю суму я позичив своїм партнерам. Колишнім і теперішнім. По різних справах, для розвитку їхнього бізнесу”, – коментує Палійчук.

Стосовно того, як вдалось заробити ці кошти, Палійчук зазначає, що вже довгий час займається підприємницькою діяльністю.

“Я підприємець, маю досить великі доходи. У всіх моїх попередніх деклараціях я вказував досить немалі суми”, – каже Палійчук.

Колишній депутат-злидень з ВО “Свобода” Сергій Абрам’як має активів на 10,1 млн. грн. На двох з дружиною готівкою тримають 25 тис. доларів США. Також депутат має право на вимогу боргу у понад 357 тис. доларів США.

Надати коментар журналістам ГО “Центр Політичних Студій” стосовного того, як вдалось заробити такі статки депутатАбрам’як коментувати відмовився.

П’ятірку найбагатших депутатів закриває Микола Ковальчук з БПП “Солідарність” – його активи складають понад 9,5 млн. грн. – усе це кошти, які депутат позичив третім особам.

Нагадаємо, що експерти ГО “Центр Політичних Студій” проаналізували відвідування депутатами Івано-Франківської міськради сесійних засідань та засідань постійних комісій та склали перелік депутатів, які можуть бути відкликані. В лютому був презентований черговий випуск програми “Приймальня депутата”.


05.04.2018 6966
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1162
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2488
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1346
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1983 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

751

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

338
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

450
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1038
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

284
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

284
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

471
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

446
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

678