Нацрада заборонила «Дождь» і «Телеклуб»

 

 

Нацрада заборонила «Дождь» і «Телеклуб»

 

12 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вилучила російський телеканал «Дождь» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також тимчасово на три місяці припинила ретрансляцію на території України телеканалу «Телеклуб», який має юрисдикцію Німеччини.
 

Телеканал «Дождь» вилучено з переліку через трансляцію в його ефірі забороненої українським законодавством реклами (закон забороняє розміщення реклами в ефірі російських телеканалів, що ретранслюються в Україні), а також через трансляцію інформації, що стосується територіальної цілісності України («Дождь» зображає Крим як територію Російської Федерації).

Рішення про вилучення набуде чинності через місяць після оприлюднення.

 

Член Нацради Сергій Костинський розповів, що регулятор рік моніторив ефір «Дождя» і давав каналу два місяці на приведення його діяльності до умов українського законодавства. Власниця і керівниця телеканалу «Дождь» Наталія Синдєєва поінформувала Нацраду, що «Дождь» створив окрему інтернет-версію для України, без реклами. Але Нацрада так і не отримала від «Дождя» документів на внесення української версії до Переліку іноземних каналів, і канал так і не вирішив питання з українськими провайдерами про ретрансляцію ними окремої версії – провайдери наразі ретранслюють супутникову версію «Дождя», де є реклама.

 

Стосовно Криму – за словами пана Костинського, у «Дождя» системна політика, що Крим є частиною РФ. Журналісти «Дождя» їздять у Крим з порушенням українського законодавства, називають адміністративний кордон між Херсонською областю та Кримом «російсько-українським кордоном», показують в ефірі карти, на яких Крим позначений як територія Російської Федерації.

 

Тому, зваживши всі ці факти, Нацрада вирішила вилучити «Дождь» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Водночас регулятор дав провайдерам місяць на пошуки заміни телеканалу «Дождь» у їхніх мережах: рішення про вилучення «Дождя» з переліку набуде чинності через місяць із моменту оприлюднення (орієнтовно – 13 лютого).

 

Телеканал «Телеклуб» має юрисдикцію Німеччини – країни-члена ЄС. В його ефірі Нацрада зафіксувала трансляцію заборонених українським законодавством фільмів російського виробництва. Голова Нацради Юрій Артеменко розповів, що Нацрада вела тривалу дискусію з каналом, зверталася до дистрибутора каналу з проханням припинити порушення. Дистрибутор повідомив, що передав прохання регулятора керівництву каналу. Але програмна політика «Телеклубу» так і не змінилася.

 

Юрій Артеменко запропонував не забороняти «Телеклуб», а звернутися до німецького регулятора, щоб він вплинув на свого ліцензіата. Але член Нацради Валентин Коваль зауважив, що німецьке законодавство не передбачає обмежень на показ російських фільмів, тому навряд чи німецький регулятор на прохання українського буде щось вимагати від «Телеклубу».

«Ми можемо просто поставити німецьких колег до відома про своє рішення», - зазначив пан Коваль. Його підтримав член Нацради Олег Черниш, який наголосив, що «Телеклуб» є російським каналом, який має німецьку ліцензію.

 

Відтак, більшість членів Нацради (крім Юрія Артеменка) проголосували за те, щоб припинити тимчасово на три місяці ретрансляцію телеканалу «Телеклуб» на території України та повідомити німецького регулятора про ухвалене в Україні рішення.

 

Нагадаємо, станом на 22 грудня Перелік іноземних програм (так званий «список адаптованих каналів») налічував 156 іноземних телеканалів.

 

Після вилучення «Дождя» і тимчасової заборони «Телеклубу» українським провайдерам дозволені для ретрансляції 154 іноземних телеканали.

 

detector.media


13.01.2017 463 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

480
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

875
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1905
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3405
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2330 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4547

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

708

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

612

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

590

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

609
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10246
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1081
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5127
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

893
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2688
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1099
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

207
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

606
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

525
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

585
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

929 2