
Сьогодні, 13 листопада, в Івано-Франківську влаштували виставку-продаж військової амуніції та обладнання, яке активістам вдалось привезти з Європи.
На виставку запросили місцевих підприємців та представників благодійних фондів, які б могли придбати ці речі для українських воїнів. Прибули також волонтери зі Львова та Луцька, які доставляють допомогу на Схід.
На виставці побувала репортер ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко.
Першочергова мета виставки – представити якісне військове спорядження та об’єднати потенційних дилерів, інвесторів та волонтерів. Така форма співпраці виключає фактор спекуляцій з грішми, розповів голова правління ГО «Медична фундація Прикарпаття» Андрій Ткачук. «Ми побачили багато лицемірства, крадіжок, багато випадків, коли гроші пропадають і залишаються в кишенях збирачів. Ми вирішили представити німецький товар через представника цією фірми, щоб люди змогли оцінити, на що вони дають гроші, що вони купують і яка якість цього товару», – сказав він.
У виставковому залі Національної Спілки художників України розклали все, чого сьогодні потребують українські бійці: теплі зимові речі, светри, танкові комбінезони, тактичні рукавиці, форму, підштаники, термобілизну, кікімори, рюкзаки, розгрузки, маски, окуляри для стрільби, каски, бронежилети, оптику нічного бачення, тепловізори. Дещо привезли з Німеччини, дещо – з Франції, деякі речі вже були у вжитку, проте, як стверджують активісти, вони відмінної якості і їх дуже бракує бійцям на передовій.
«За кордоном військова промисловість працює. Бо речі для військових – це не є цивільний одяг і всі стандарти ЄС там витримують. До прикладу, основна вимога до військової форми – вона не повинна горіти – це стандарт. Є спеціальний матеріал, нитки, ґудзики, які виготовляються тільки для військової промисловості, які не горять», – розповіла активістка Оксана.
Втім, навіть за наявності коштів закуповувати військову амуніцію та обладнання за кордоном сьогодні не легко. Аби обійти обмеження на закупівлю спеціалізованиї військових речей, яке для України діє в Європі, Володимир Семків, який займається постачанням, закуповує їх через друзів, а мати двох синів-офіцерів Оксана в пошуках вийшла на військову базу, де реалізовують вживану амуніцію.