На виборах голови Олешанської ОТГ переміг Богдан Двояк

 

 

У неділю в Олешанській ОТГ Тлумацького району відбулися перші вибори голови і депутатів. За попередньою інформацією, переможцем у виборчих змаганнях голови Олешанської об’єднаної територіальної громади став Богдан Двояк.

 

Явка виборців у громаді становила приблизно 63 відсотка. За інфориацією, громадянської мережі ОПОРА, вибори в Олешанській ОТГ відбулися без суттєвих порушень.

 

Прикметно, що саме сільський голова Олеші Богдан Двояк був ініціатором утворення Олешанської ОТГ. Нагадаємо, до неї належать Делівська, Будзинська, Долинська, Озерянська та Олешанська сільські ради.

 

Богдан Двояк обрав шлях об’єднання громад, оскільки бачить чималі його переваги і очікує на значні результати. Він переконаний, що на території Тлумаччини, де проживає менше 50 тисяч осіб не може бути 34 ефективні і самодостатні ради.

 

«В об’єднаній територіальній громаді кожен населений пункт має більші можливості для свого розвитку, реалізації різноманітних проектів, вирішення проблем, - наголосив Богдан Двояк. - Саме ОТГ переходять на прямі міжбюджетні відносини з профільними міністерства. Уряд обіцяє нам базову, освітянську і медичну дотацію. Крім цього, держава гарантує об’єднаним громадам інфраструктурну субвенцію, а ці кошти можна спрямувати на розвиток територій. Також у форматі об’єднання ми отримаємо можливість написання проектів від державного фонду регіонального розвитку, а це значні суми, які можуть стати поштовхом для істотних змін у громаді, наприклад створивши виробництво. А нам потрібно нині розвивати економіку, створювати робочі місця, сприяти розвиткові малого бізнесу, адже треба вчитися заробляти на себе і жити так як живуть у європейських країнах. В об’єднаній громаді сильний має допомагати слабшому, а гроші потрібно заробляти, а не позичати».

 

Богдан Двояк переконаний, що потрібно й надалі створювати робочі місця, робити привабливими умови для інвесторів, дбати про малий бізнес, поліпшувати інфраструктуру. З огляду на географічне розташування розвивати туризм. За таких умов громада матиме майбутнє. Ініціатор об’єднання розуміє, що Олешанська ОТГ – це фактично міні-район, що вона отримає не лише повноваження і кошти, а й на плечах керманичів громади буде величезна відповідальність за її долю. Але, як він звернув увагу, люди на Тлумаччині роботящі, вони можуть навіть гори перевернути і не бояться відповідальності. Насправді страх мають перед тим, щоб вкотре їх не розчарувала вища державна влада.

 

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, об’єднання громад з адміністративним центром в Олеші, дасть поштовх до розвитку органу місцевого самоврядування нового типу, з новим баченням соціально-економічних можливостей. Вплив людей, який починається з виборів, продовжуватиметься й надалі, дасть нові можливості для становлення і розвитку громади. Від команди, яку буде створено для управління в ОТГ, що матиме в підпорядкуванні ресурси, залежатиме  її перспектива. Від утворення Олешанської ОТГ в громаді очікують передовсім на створення кращих умов для життя, хоча розуміють, що відразу не потечуть молочні ріки. Але все ж з огляду на гарантовані державою кошти, низку податків, які тепер будуть залишатися на місцевому рівні, мудрі рішення влади, сподіваються на належний розвиток територій усіх населених пунктів громади. 


01.05.2017 577 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2261
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1057
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1016
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2165
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3616
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2553 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

857

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

744

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

701

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

693
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10367
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1215
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5337
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1063
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2851
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1212
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

440
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

309 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

751
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

647
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

695