На Верховинщинні відбулося виїзне засідання колегії УОЗ

 

На Верховинщинні відбулося виїзне засідання колегії головного управління охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації.

 

В роботі колегії взяли участь перший заступник та заступники начальника головного управління охорони здоров’я Роман Мельник, Зоя Ціхонь та Олег Овчар, голова Верховинської РДА Василь Гондурак, голова районної ради Ярослав Кікінчук, головні лікарі ЦРЛ, ЦМЛ, головні лікарі обласних лікувальних закладів, головні штатні спеціалісти головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації та головні лікарі АЗПСМ, завідувачі ФАПів, районні профільні спеціалісти Верховинсьького району.


Першочергово учасники заслухали питання про стан надання медичної допомоги населенню Верховинського району. Головний лікар Верховинської центральної районної лікарні Володимир Пугальський доповів про проблемні аспекти, здобутки та перспективи розвитку медицини Верховинщини. Медицину гуцульського краю оцінили й обласні спеціалісти головного управління охорони здоров’я з хірургії, акушерства та гінекології, педіатрії, онкології та наркології, кожен зокрема зі своєї спеціальності.

 

Підсумки доповідей підводила заступник начальника ГУОЗ ОДА Зоя Ціхонь. Вона розповіла про недоліки в організації медичної допомоги населенню Верховинського району, проте зважаючи на важкі умови та специфіку медичного обслуговування в гірському районі, відзначила й хорошу роботу медиків Верховинщини.

 

Крім того, на колегії обговорили порядок направлення громадян області, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до установ НАМН України в рамках Меморандуму про співпрацю Національної Академії медичних наук України та Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Перший заступник начальника ГУОЗ ОДА Роман Мельник підняв питання про раціональне використання коштів державного бюджету для медичного забезпечення осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також доповів про заходи щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на артеріальну гіпертонію. Насамкінець, учасники ознайомились з аспектами реформування екстреної медичної допомоги в області.

 

Заслухавши та обговоривши доповідь головного лікаря Верховинської ЦРЛ про стан надання медичної допомоги населенню району, колегія головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації вирішила за необхідне придбати таке обладнання:


- лапароскоп;
- електрокардіограф, дефібрилятор, апарати ШВЛ типу «Горноспасатель», відсмоктувачі для ШМД;
- сухожарові шафи, гінекологічні крісла, ваги та ростоміри для ФАПів;
- санітарний автотранспорт для ЛАЗПМС с. Зелене та Білоберізької ДЛ;
- два автомобілі швидкої медичної допомоги (тип В);

 

А також, в першу чергу, вирішити питання щодо:
- створення центру первинної-медико-санітарної допомоги;
- реорганізації ФАПів сс. Голови і Ясенів в амбулаторії загальної практики - сімейної медицини;
- створення АЗПСМ в с. Білоберізка, передачі ліжкового фонду в підпорядкування соціального захисту.
- укомплектування вакантних посад лікарів фтизіатра, психіатра, ЗПМС, анестезіологів);
- проведення реконструкції 3-го поверху районної поліклініки для створення додаткових кабінетів для призовників та окремих спеціалістів;
- здійснення ремонтних робіт на фельдшерсько-акушерських пунктах та покращення їх оснащення.


07.11.2012 2213 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2205
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

867
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

913
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

916 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2772 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1471

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, "для піару". Якщо "піаром" вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

294

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

652

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

342

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1013
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2046
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1078
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

802
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

300
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14981
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7295
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

730
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

283
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

194
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

292
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

576
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1033