До Києва звозять чорниці звідусіль. Ягода популярна своїми лікувальними властивостями. Вона містить чимало мінералів, вітамінів та вуглеводів.
Проте, слід бути обережними з чорницями, адже на ринки потрапляють ягоди із забруднених зон, йдеться в сюжеті ТСН.
На столичних ринках за чорницею стають у чергу. Сезон короткий, тому люди намагаються встигнути наїстись напрочуд корисних ягід. Правда, перші плоди недешеві – півлітрова банка коштує 15 гривень. Однак продавці заспокоюють, що скоро буде дешевше.
"В минулому році коштувала 6 гривень баночка", - говорить продавець.
На київському ринку торгують ягодами зібраними здебільшого на Волині, біля Шацьких озер. Деякі продавці залишають на прилавках поруч із чорницею папірець з висновком із лабораторії, в якому сказано, що їсти можна, бо вміст радіонуклідів не перевищено. Однак, за словами ягідника з Житомирщини Валерія Шевелюка, який приторговує ягодою в Києві і добре знає стихійний ринок, до столиці приїжджає чимало недобросовісних продавців. "Є везуть з Коростеня, везуть брудну, а кажуть , що десь там далі, з Карпат, мовляв, і чиста зона", - повідомив чоловік.
Журналісти ТСН перевірили ягоди в лабораторії на вміст радіації. Результати показали, що уміст цезію не перевищує норми, проте це не показник. Адже проконтролювати всі ягоди на стихійних ринках неможливо.
"В минулому році з Житомирської області було до 3 тисяч, хоча допустимий рівень до 500 бекарель на кілограм, тобто це дуже велике перевищення і звичайно таку чорницю вживати небезпечно для здоров'я", - повідомила завідувач лабораторії Людмила Коровай.
Лікарі в свою чергу закликають, завжди вимагати від продавців радіаційний висновок і лише тоді діставати гроші з гаманця.