На центральному ринку Франківська знову запрацювала контрольна вага

Відтепер покупці мають можливість переважити продукти, які придбали на центральному ринку Івано-Франківська. Адже вже другий день тут знову працює пункт контрольної ваги.

Контролер контрольної ваги центрального ринку Наталя Качкан каже, що працює на центральному ринку вже 31 рік. І знає, наскільки важливо для покупця переконатися у чесності продавця, пише Фіртка з посиланням на Бліц-інфо.

"Продавці є різні, але людина має право на місці одразу перевірити, чи її не обважили.  Бо ніхто з дому повертатися з товаром не буде. Важливо, аби людина не йшла звідси обманутою і ображеною. Бо інакше втратить і ринок, і підприємці. Покупці просто йтимуть деінде", -  впевнена працівниця ринку.

За словами Качкан, кілька місяців тому попередня адміністрація відмінила роботу контрольної ваги. Але люди все одно приходили, питали, куди її перенесли і як їм бути.

"Зазвичай, це незахищені верстви населення, старенькі. Ті, для яких кожна гривня важлива. Тому я сама, з власної ініціативи, виставляла вагу і переважувала бабусям покупки, бо залишилися тут поруч продавати.  Правда, квитанцію не виписувала, бо не мала на це права. Але покупець вже знав, чи його не обважили і міг повернутися до місця продажу з претензіями", - розповідає контролерка.

читайте також: Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

У випадку, якщо клієнта обманули, він з виписаною квитанцією, де зазначена справжня вага, повертається на місце покупки. Якщо продавець не хоче визнавати своєї вини, то покупець йде до контролера, який вже викликає представників адміністрації.

«Буває, що й грубіянять клієнтам, які хочуть повернути товар, чи відмовляються повернути переплату. У таких випадках адміністрація накладає «санкції» на підприємця – зазвичай, видає штрафні талони. Якщо скарги постійні і обманюють серйозно, то можуть й позбавити місця торгівлі», - розповідає Наталя Качкан.

читайте також: Базарна війна: Поліція відкрила кримінальне провадження щодо підробки документів підприємства

Та загалом, як каже Качкан, більшість продавців готові визнати свою «помилку». Та й покупці бувають різні – хтось й за 25 копійок буде просити квитанцію, а хтось й не зверне на це уваги. Наприклад, покупець Марія прийшла до ваги аби переважити груші – здалося, що їх таки замало на неповний кілограм. Контролер переважує, питає скільки жінка заплатила за товар. Як виявилося, таки переплатила – але лише на 50 копійок. Відтак, покупець від квитанції відмовляється, адже різниця незначна.

«Загалом, багато хто хоче переважити покупки. Люди просто проходять мимо, і зупиняються, аби поставити товар на вагу. Дехто радіє, що є знову така можливість, хоч і не всі користуються. Контрольна вага - це перш за все довіра покупців до ринку. Тому це має працювати, хоч, в принципі, адміністрація від цього вигоди ніякої не має, а лише витрати на оплату моєї праці та обслуговування ваги», - зауважує контролер контрольної ваги.


Читайте також:

Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку


07.11.2019 2238
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1105
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1884
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2040 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7421
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15158 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2004

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

197

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1021

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1809
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

207
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

588
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

823
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3070
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

831
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1888
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

920
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35071 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

413
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

556
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

885
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

788