Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Минулого тижня Івано-Франківськ сколихнула інформація про зміну власників на центральному ринку.

Попередній власник Ігор Халаменда «Бура» заявив, що фірму не продавав, тож це ніщо інше як рейдерство. У свою чергу нові власники запевняють, що все було законно, а попереднє керівництво довело старий ринок до занепаду.

Кореспондентка Бліц-Інфо побувала на ринку, аби перевірити, чи насправді так погано і що думають продавці про зміну керівництва.

Звичайно, нові приміщення ринку з вулиці Дністровської сучасні і зручні як для продавців, так і для покупців. Втім, решту ринку має не надто гарний вигляд. Ще кілька років тому у м’ясному, рибному, молочному павільйонах кипіла торгівля. Проте тепер тут справжня пустка.

Старий молочний павільйон зустрічає облупленою вивіскою, порожніми пляшками і стаканчиками біля входу та «гробовою» тишею. Порожні прилавки припали пилом, дах протікає від чого на стелі утворилися дірки і грибок, світло є лише де не де, радянські холодильники обмотані іржавими ланцюгами…

читайте також: Базарна війна: Поліція відкрила кримінальне провадження щодо підробки документів підприємства

З’являється відчуття, що ти потрапив у фільм жахів. Доповнюють картину десятки закритих торгових точок з написами, хто куди переїхав. Фактично, тут залишилися тільки дві точки з «молочкою».  Продавчиня нарікає, що тепер люди не ходять у старий павільйон, тож якщо вона за день має хоч одного покупця – вже добре. Втім називати своє ім’я, або фотографуватися жінка не хоче.

«Сьогодні в мене не було жодного покупця, значить - працюю у збиток. Самі бачите, що майже всі точки закрилися чи переїхали на нове місце. Я взагалі думаю, що якщо нічого не зміниться, то з нового року буду звільнятися. За скільки років тут не робили ніякого ремонту чи покращення умов, а гроші треба платити постійно.  Може нове керівництво щось і буде змінювати. Поживемо - побачимо», - каже продавчиня молочних продуктів Марія.    

Ситуація у м’ясному та рибному павільйоні нічим не відрізняється від молочного. Така ж пустка і закинутість. Далі на шляху центральний «круглий» павільйон. Тут на відміну від попередніх павільйонів вирує торгівля. Втім, все перемішалося:  штори, одяг, взуття, продукти, спеції, побутові дрібнички. Та якщо ж підняти очі вгору, то можна побачити в якому жахливому стані знаходиться сама будівля та її освітлення.

Далі спускаємося обшарпаними і брудними сходами на оптовий ринок. Це місце мабуть найпопулярніше серед покупців, адже тут можна придбати потрібні продукти за нижчими цінами. Втім стан цієї частини ринку вражає своєю занедбаністю.

У дощ чи сніг, тут практично неможливо пройти через болото. Нещодавно на оптовому ринку дорогу підсипали щебенем. Втім продавці нарікають, що гроші на щебінь керівництво ринку зібрало з них, хоча мали б використати ті кошти, які підприємці платять за оренду місць для торгівлі.

В жахливому стані й офіс "Торгового сервісу". Тут стіни покрилися величезними тріщинами, подекуди й грибок.

В розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник директора ТОВ “Торговий сервіс,” Антон Довгий визнає, що наразі ринок (окрім нових павільйонів) перебуває в дуже занедбаному стані. 

«Ми склали покроковий план, як навести лад на ринку. Основні і першочергові завдання: це благоустрій території, торгівля за секторами (окремо одяг, продукти, інші товари), комунікація з підприємцями. Що стосується благоустрою, то найголовніше завдання - подолання стихійної торгівлі навколо ринку та приведення до ладу дороги. Я сьогодні був у мерії і запропонував з користю використати ті торгові місця і павільйони, які пустують. Зараз багато людей стоять на вулиці і продають продукти харчування з асфальту, бо платити за оренду місця їм задорого. Тож я  запропонував, щоб в старих павільйонах люди з села могли безкоштовно торгувати домашніми продуктами. Стосовно дороги на оптовому ринку, то тут є три варіанти: асфальт, бруківка і бетонні плити. Ми будемо радитися зі спеціалістами, що саме буде краще», - розповідає заступник директора.

У планах нового керівництва також підземний паркінг, ліфт для покупців, освітлення території та павільйонів.

«Оскільки зараз швидко темніє, а освітлення на вулиці немає, підприєці змушені рано закривати торгівлю. Плануємо встановити освітлення на території оптового ринку, щоб люди і ввечері могли купувати, що потрібно. Також серед першочергових завдань виплата зарплати працівникам, оскільки заборгованість є ще за вересень. Зараз ми налагоджуємо комунікацію з підприємцями. Вони задоволені, що є спілкування і їх чують. Оскільки раніше було так: щось не подобається – шукай інше місце для торгівлі. Побажання є різні, в кожного свої. Намагаємось всіх почути, поступово будемо втілювати, бо за один день все не зробиш», - каже Антон Довгий.

Планів у нового керівництва багато. Втім як далі розвиватимуться події, що скаже суд і чи на ринку щось зміниться в кращу сторону - побачимо згодом.


Як повідомлялось раніше, 25 жовтня, у фірмі «Торговий Сервіс», яка є власником і адмініструє центральний ринок в Івано-Франківську, змінилось керівництво.

Новим власником ТОВ «Торговий сервіс» стала жителька смт Андріївка Волноваського району Донецької області Казанцева Тамара Вікторівна, а директором Туяхов Олександр Леонідович


Читайте також:

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

Фотогалерея


04.11.2019 19153
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

744
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2311
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2028
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2044
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6185 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2332 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

203

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1026

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1013

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1273
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

122
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

501
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1962
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26386
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

448
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10367 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7902
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

455
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

303
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

457
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

533
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1468