На тиждень Калуш залишиться без влади: нема грошей на зарплату посадовцям

 

/data/blog/41560/a4b19166a6891f37b86cd8755e1e62af.jpg

 

З понеділка міський голова, його заступники, секретар міської ради та керуюча справами виконавчого комітету йдуть у безкоштовну відпустку.

 

Разом із ними — усі відділи виконавчого комітету: загальний, організаційний, юридичний, відділ нагород, пишуть Вікна.

 

Відпустка без збереження заробітної плати триватиме тиждень. За словами секретаря міської ради Олександра Челядина, таке рішення викликане тим, що «керувати у місті немає чим». Нині на рахункам у казначействі «зависло» близько 9 млн. гривень.

 

"Ми писали листи до прем’єр-міністра Миколи Азарова, повідомляли про ситуацію, говорили про можливий соціальний вибух, проте, не отримали жодної реакції", — каже Олександр Челядин.

 

За словами посадовця, «зависла» проплата за виконані роботи й проблеми із виплатою заробітної плати. Скажімо, якщо освітянам, враховуючи професійне свято, виплатили аванс і зарплату, то решту галузей отримали лише аванс, і то — частково. Місто чекає на допомогу від держави. Як повідомляв раніше міський голова Ігор Насалик, приїзд до Калуша прем’єр-міністра Микола Азарова мав «рушити» заблоковані казначейством рахунки. Тоді йшлося про 7 млн. гривень.

 

Очевидно, ситуація таки не зазнала змін. Очевидно, міська влада Калуша вирішила зробити акцію на кшталт американської. Як повідомляли ЗМІ, у вівторок в Америці закрилися усі державні установи — вперше за 17 років, оскільки країна вступила у новий фінансовий рік без бюджету.

 

Близько 800 тисяч державних працівників прийшли у вівторок на роботу виключно для того, аби зробити усі термінові справи та, після 4-х годин роботи, повернутися до дому та залишатися в неоплачуваній відпустці невизначений термін часу. Однак, плануючи таку акцію у Калуші, міська влада традиційно не подбала про її інформаційну підтримку.

 

Інформації про наміри, про важку фінансову ситуацію, про переписку із урядом та проблеми міста не має на жодному із медіа-ресурсів міської ради. «Мовчить» офіційний сайт, а сайт комунальної газети не поповнюється уже з червня.

 

Ніхто із посадовців не проводив зустрічі із журналістами. Лише, як стало відомо «Вікнам», сьогодні відбувся запис програми на міському телебаченні, у якій фінансову ситуацію пояснював… начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Микола Шинкар.

 

Така ситуація, як мінімум, дивна. Адже, міського голову вибирала громада міста, а він, у свою чергу, здійснив підбір команди. Місто живе і розвивається за кошти платників податків, і, водночас, калушан ніхто не ставить до відома про те, що тиждень (як попередньо планується) місто залишатиметься без управління. Зрештою, хто повідомив калушан, до кого їм звертатися із наступного тижня щодо вирішення своїх питань. І що у міську раду взагалі не варто ходити, бо там буде порожньо? І чим викликаний такий демарш найвищих посадових осіб Калуша, адже, малоймовірно, щоб вони не отримували заробітну плату чи мали значну заборгованість?

 

Зрештою, калушани свого часу провели «треніровку» — життя без влади. 2 роки тому на день місцевого самоврядування молоді калушани помінялися місцями із заступниками міського голови. Ігор Насалик своїм кабінетом так і не поступився.

 

Тож зараз мешканці міста мають нагоду ще раз спробувати власні сили. Може, за тиждень «без влади» калушани й не помітять її відсутності?


04.10.2013 896 1
Коментарі (1)

Хи 2013.10.04, 23:09
Щось подібне нині говорили про Штати, там також не фінансують посадовців, бо не прийняли бюджет))
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1391
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2661
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2187
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2259
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6796 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2537 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

430

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1258

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1362

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1513
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

375
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

238
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

645
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

135
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26604
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

614
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10539 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

144
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

166
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

484
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

627
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

692