На Тисмениччині створюють додаткові місця для хворих на COVID-19 (ВІДЕО)

На Прикарпатті в Тисменицькому районі хворих з COVID-19 лікують лише в одній лікарні - Тисменицькій міській. Ще в одній – Лисецькій районній - планують розгорнути спеціальне відділення.

В Тисменицьку міську лікарню госпіталізовувати хворих з COVID-19 почали тиждень тому, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Це - єдиний медзаклад в районі, в якому лікуються хворі на коронавірусну інфекцію стаціонарно.

Тут розгорнули 70 ліжок і, як розповів заступник начальника обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак, 58 % ліжок в лікарні зайняті. Станом на друге листопада вільних реанімаційних місць немає. А їх в медзакладі є шість.

Про те, як лікарня працює в нових умовах та як вдалося її обладнати, керівник Роман Сендецький розповідати відмовився. Натомість в обласному департаменті охорони здоров'я розповіли, що цей медзаклад планують перепрофілювати.

"Він вже поданий в Міністерство охорони здоров’я, як заклад, який буде повністю перепрофільований під COVID-19. Потужність закладу - 110 ліжок. Тобто, у ці дні ми будемо готувати, щоб вони могли приймати повністю на 110 ліжок - і хірургічну патологію , і неврологічну патологію", - розповідає Володимир Дзьомбак.

Розгорнути додаткові ліжка планують і в Лисецькій районній лікарні. Хворих із COVID-19 госпіталізовуватимуть в окремий двоповерховий корпус, ще в одному - будуть приймати людей з іншими хворобами. Це дозволить розділити пацієнтів та запобігти поширенню коронавірусної інфекції серед людей, які лікують інші захворювання, а не COVID.

"Ніхто не скасовував апендицит, пологи, серцеві приступи, які в людей стаються, їх теж десь треба лікувати. Ми якраз в такому зручному становищі, бо в нас є два корпуси", - каже Ярослав Чеснок.

В цьому корпусі є 60 палат для хворих на коронавірусну інфекцію. В одній максимально може перебувати чотири людини. До палат централізовано підведений кисень, окрім того, є ще три портативні концентратори кисню та п'ять апаратів ШВЛ. Обрали цей корпус для лікування хворих COVID-19 і через те, що тут проводять функціональну діагностику та працює рентген-кабінет, обладнання з якого неможливо перенести в інше приміщення. За день цей кабінет відвідує приблизно 60 хворих.

"В основному, – це обстеження органів грудної клітки. У зв’язку із пандемією коронавірусу, найбільша кількість людей звертається з ГРВІ. З 60-ти - більша частина пацієів – це пневмонії", - розповідає Іванна Карабин.

Медичний персонал в лікарні наразі повністю забезпечений засобами індивідуального захисту, однак їх вистачить на один або два тижні, розповідає головна медсестра Галина Ярчук.

"В нас є на початок костюми захисні, халати захисні, маски, рукавиці, бахіли, шапочки, дезсередники", - каже Галина Ярчук.

На перший час тут вистачить ліків та кисню, додає заступник генерального директора лікарні Ярослав Чеснок. Однак, надалі запаси потрібно буде поповнювати. Сподіваються це зробити після контракту з Національною службою здоров’я України.

За рахунок грошей, які передбачає пакет медичних послуг для лікування хворих на COVID-19, планують ще облаштувати кисневу станцію. Для цього мають окреме приміщення. Бо поки є лише киснева шафа.

"Нам потрібно буде набагато більше кисню. В умовах звичайних, без ковіду, ми маємо потрійний запас балонів з киснем. Для ковіду цього замало", - каже Ярослав Чеснок.

 

Нагадаємо, у лікарнях Прикарпаття понад 78% ліжкомісць зайняті хворими на COVID-19.


Читайте також:

Куди звертатись франківцям, якщо хворого з COVID-19 не приймають у лікарню

На Прикарпатті додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19

У Франківську шукають, в яких ще закладах можна розгорнути ліжка для хворих на COVID-19


03.11.2020 1026
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1229
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1008
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2016
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3487
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1297
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1577

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

449

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1095

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24216
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

542
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1460
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15330
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

453
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1286 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494