На тему лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: військовий хірург успішно захистив докторську дисертацію (ФОТО)

У вівторок, десятого грудня, у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся захист докторської дисертації за спеціальністю «Дитяча хірургія».

Про це розповіли в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, пише Фіртка.

Чинний військовослужбовець, лейтенант медичної служби Олег Курташ успішно захистив дисертацію на тему «Сучасна тактика і методи хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу». Дослідження присвячене актуальним проблемам діагностики та пошуку нових методів хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ).

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі під головуванням проректора з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професора Сергія Земскова.

Захист дисертації мав характер відкритої наукової дискусії, у якій взяли участь члени спеціалізованої вченої ради та опоненти докторанта. Вчені відзначили, що на підставі аналізу результатів, отриманих під час виконання роботи, Олег Курташ розробив алгоритм обстеження дітей з ХГ, що сприяло більш ранньому виявленню цієї патології та оцінці ступеня важкості пацієнта.

Як вказують, хвороба Гіршпрунга — складна вада розвитку кишківника, яка характеризується відсутністю м'язових та підслизових нервових сплетень в певному відрізку стінки кишки, що призводить до утруднення випорожнення. Частота цієї аномалії у світі за останні роки зросла в 15 разів, чому значно посприяла інтенсифікація ранньої діагностики.

Дисертант запропонував диференційний підхід у тактиці хірургічного лікування ХГ у дітей різних вікових груп, який охоплює всі ланки процесу лікування — від спеціалізованої передопераційної підготовки, вибору етапності, способу хірургічної корекції до профілактики післяопераційних ускладнень, що забезпечує значне покращення результатів лікування юних пацієнтів.

Завдяки цьому на другому тижні скорочується час перебування пацієнтів у клініці після радикальної операції, значно знижується частота післяопераційних ускладнень і досягаються успішні або задовільні функціональні результати лікування у 99,40% випадків.

Дисертант вперше запропонував варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонко-тонкокишкового резервуара (хірургічно створена конструкція) після тотальної колектомії у дітей з агангліозом.

Розроблено та удосконалено варіанти реконструктивно-пластичних операцій з відновлення прохідності при різних рівнях субтотальної резекції ободової кишки (хірургічна процедура, при якій видаляється значна частина органу), оцінюючи анатомо-фізіологічні особливості у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу (патологічний стан, який характеризується відсутністю або недостатньою кількістю нервових вузлів у певних ділянках організму).

З огляду на актуальність проблеми, розроблені Олегом Курташом підходи щодо діагностики та способів лікування ХГ у дітей різних вікових груп вже впроваджені в практику роботи спеціалізованих хірургічних відділень дитячих лікувальних установ України.

Окрім того, основні теоретичні положення дисертаційної роботи включені в цикл лекцій і практичних занять на кафедрах дитячої хірургії українських закладів вищої медичної освіти, курсах післядипломної освіти та вдосконалення. Матеріали дисертації використані в написанні двох підручників та п'яти навчальних посібників для здобувачів освіти.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Олегу Курташу науковий ступінь доктора медичних наук.

"Щиро вітаємо вченого, який зробив значний внесок у розвиток української хірургії та має особливі заслуги перед Батьківщиною!" — зазначають в дописі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від посмертної донорки: в Івано-Франківській ОКЛ пересадили нирку пацієнтці

Сімнадцять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську медики врятували життя чоловіка (ФОТО)

Вперше до школи в 11 років: у Львові прикарпатцю допомогли побороти наслідки онкології

Фотогалерея


11.12.2024 434
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

318
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1391
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2528 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3626
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2966
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2142

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

611

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

461

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1629

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1793
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

282
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

498
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

798
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4977
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

354
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

875
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10122
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

504
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

257
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

369
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

396
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

717