На тему лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: військовий хірург успішно захистив докторську дисертацію (ФОТО)

У вівторок, десятого грудня, у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся захист докторської дисертації за спеціальністю «Дитяча хірургія».

Про це розповіли в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, пише Фіртка.

Чинний військовослужбовець, лейтенант медичної служби Олег Курташ успішно захистив дисертацію на тему «Сучасна тактика і методи хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу». Дослідження присвячене актуальним проблемам діагностики та пошуку нових методів хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ).

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі під головуванням проректора з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професора Сергія Земскова.

Захист дисертації мав характер відкритої наукової дискусії, у якій взяли участь члени спеціалізованої вченої ради та опоненти докторанта. Вчені відзначили, що на підставі аналізу результатів, отриманих під час виконання роботи, Олег Курташ розробив алгоритм обстеження дітей з ХГ, що сприяло більш ранньому виявленню цієї патології та оцінці ступеня важкості пацієнта.

Як вказують, хвороба Гіршпрунга — складна вада розвитку кишківника, яка характеризується відсутністю м'язових та підслизових нервових сплетень в певному відрізку стінки кишки, що призводить до утруднення випорожнення. Частота цієї аномалії у світі за останні роки зросла в 15 разів, чому значно посприяла інтенсифікація ранньої діагностики.

Дисертант запропонував диференційний підхід у тактиці хірургічного лікування ХГ у дітей різних вікових груп, який охоплює всі ланки процесу лікування — від спеціалізованої передопераційної підготовки, вибору етапності, способу хірургічної корекції до профілактики післяопераційних ускладнень, що забезпечує значне покращення результатів лікування юних пацієнтів.

Завдяки цьому на другому тижні скорочується час перебування пацієнтів у клініці після радикальної операції, значно знижується частота післяопераційних ускладнень і досягаються успішні або задовільні функціональні результати лікування у 99,40% випадків.

Дисертант вперше запропонував варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонко-тонкокишкового резервуара (хірургічно створена конструкція) після тотальної колектомії у дітей з агангліозом.

Розроблено та удосконалено варіанти реконструктивно-пластичних операцій з відновлення прохідності при різних рівнях субтотальної резекції ободової кишки (хірургічна процедура, при якій видаляється значна частина органу), оцінюючи анатомо-фізіологічні особливості у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу (патологічний стан, який характеризується відсутністю або недостатньою кількістю нервових вузлів у певних ділянках організму).

З огляду на актуальність проблеми, розроблені Олегом Курташом підходи щодо діагностики та способів лікування ХГ у дітей різних вікових груп вже впроваджені в практику роботи спеціалізованих хірургічних відділень дитячих лікувальних установ України.

Окрім того, основні теоретичні положення дисертаційної роботи включені в цикл лекцій і практичних занять на кафедрах дитячої хірургії українських закладів вищої медичної освіти, курсах післядипломної освіти та вдосконалення. Матеріали дисертації використані в написанні двох підручників та п'яти навчальних посібників для здобувачів освіти.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Олегу Курташу науковий ступінь доктора медичних наук.

"Щиро вітаємо вченого, який зробив значний внесок у розвиток української хірургії та має особливі заслуги перед Батьківщиною!" — зазначають в дописі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від посмертної донорки: в Івано-Франківській ОКЛ пересадили нирку пацієнтці

Сімнадцять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську медики врятували життя чоловіка (ФОТО)

Вперше до школи в 11 років: у Львові прикарпатцю допомогли побороти наслідки онкології

Фотогалерея


11.12.2024 586
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2606
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1632 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3708
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5495
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1722
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2138

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

221

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

234

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

522
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

801
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2501 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

569
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

907
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4952
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

770
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

697
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

631
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

433
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

761
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

922 2