На «Різдво в Карпатах» зібралися учасники та гості з усієї Івано-Франківщини

 

Вже третій рік поспіль у Богородчанах відбувається обласний фольклорний фестиваль «Різдво в Карпатах». Цього разу святкове дійство зібрало понад 400 учасників, представників 16 творчих колективів.


«Хочемо, щоб люди поколядували, прославили Сина Господнього і показали самі собі та іншим, наскільки ми багаті, - зазначив, спілкуючись із журналістами, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак. – Серед учасників колядницьких партій, Вертепів, Маланок є діти від 3-4 років та поважні люди, яким за 80-ть».

 

Завідувачка клубу села Маркова Богородчанського району Ганна Боднарчук приїхала на фестиваль з родинною різдвяною шопкою, якій вже більш ніж 7 років. «Робила її для своєї дитини, - розповіла жінка. – Тепер зичу шопку для сусідських дітей, які йдуть колядувати».

 

Цього дня у місцевому Будинку культури було представлено чимало шопок та дідухів, виготовлених у різних районах Івано-Франківщини. Гості фестивалю мали можливість оглянути їх у фойє закладу перед початком урочистої частини заходу, а також оцінити смак святкових страв, запропонованих всім охочим вправними прикарпатськими господинями.

 

«Ми сьогодні приїхали із вертепним дійством «Вифлеємська зоря», - поділилася, хвилюючись перед виступом, керівник народного аматорського колективу села Павлівка Тисменицького району Олександра Боднар. – Пишучи сценарій, беремо за основу традиційні слова з місцевих колядок і додаємо щось своє, бо хочеться кожного разу представити нове. Взагалі щороку ходимо колядувати селом. Запрягаємо коні, сідаємо на сани і їздимо від хати до хати».

 

Зберігають давні традиції й майстри народних костюмів, які готували фестивальне вбрання для учасників творчих колективів.

 

«Наша талановита Марійка Химинець, яка є вишивальницею та модельєром, виготовила до цього фестивалю кожушки для пастухів і кожухи жіночі на основі старовинних, що є в музеї побуту та етнографії села Саджава, - розказала начальник відділу культури і туризму Богородчанської РДА Галина Канюк. – Та Коляда, яка сьогодні відбувається на сцені Будинку культури, збагачує нас, наповнює душу добром, милосердям. Ми добре усвідомлюємо, що це особливе свято».

 

У такий святковий день вітання від голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка учасникам та гостям фестивалю адресував його заступник Роман Іваницький, бажаючи «не старіти, не хворіти, розумнішати, міцніти, лад найкращий завести», дочекавшись майбутніх новорічно-різдвяних свят.

 

Організатори фестивалю в їх очікуванні сподіваються, що згодом цей захід стане всеукраїнським. Тоді пройтися фестивальною ходою, пригоститися традиційною кутею і різдвяними ритуальними стравами, заколядувати та віншувати зможуть гості з інших регіонів нашої держави.


10.01.2013 2011 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

960
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2749
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

950
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1017
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1018 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3053 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

865

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

757

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1074
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

112
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2310
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1133
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

432
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15050
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7363
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

799
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

359
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

272
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

362
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

638
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1095