На «Різдво в Карпатах» зібралися учасники та гості з усієї Івано-Франківщини

 

Вже третій рік поспіль у Богородчанах відбувається обласний фольклорний фестиваль «Різдво в Карпатах». Цього разу святкове дійство зібрало понад 400 учасників, представників 16 творчих колективів.


«Хочемо, щоб люди поколядували, прославили Сина Господнього і показали самі собі та іншим, наскільки ми багаті, - зазначив, спілкуючись із журналістами, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак. – Серед учасників колядницьких партій, Вертепів, Маланок є діти від 3-4 років та поважні люди, яким за 80-ть».

 

Завідувачка клубу села Маркова Богородчанського району Ганна Боднарчук приїхала на фестиваль з родинною різдвяною шопкою, якій вже більш ніж 7 років. «Робила її для своєї дитини, - розповіла жінка. – Тепер зичу шопку для сусідських дітей, які йдуть колядувати».

 

Цього дня у місцевому Будинку культури було представлено чимало шопок та дідухів, виготовлених у різних районах Івано-Франківщини. Гості фестивалю мали можливість оглянути їх у фойє закладу перед початком урочистої частини заходу, а також оцінити смак святкових страв, запропонованих всім охочим вправними прикарпатськими господинями.

 

«Ми сьогодні приїхали із вертепним дійством «Вифлеємська зоря», - поділилася, хвилюючись перед виступом, керівник народного аматорського колективу села Павлівка Тисменицького району Олександра Боднар. – Пишучи сценарій, беремо за основу традиційні слова з місцевих колядок і додаємо щось своє, бо хочеться кожного разу представити нове. Взагалі щороку ходимо колядувати селом. Запрягаємо коні, сідаємо на сани і їздимо від хати до хати».

 

Зберігають давні традиції й майстри народних костюмів, які готували фестивальне вбрання для учасників творчих колективів.

 

«Наша талановита Марійка Химинець, яка є вишивальницею та модельєром, виготовила до цього фестивалю кожушки для пастухів і кожухи жіночі на основі старовинних, що є в музеї побуту та етнографії села Саджава, - розказала начальник відділу культури і туризму Богородчанської РДА Галина Канюк. – Та Коляда, яка сьогодні відбувається на сцені Будинку культури, збагачує нас, наповнює душу добром, милосердям. Ми добре усвідомлюємо, що це особливе свято».

 

У такий святковий день вітання від голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка учасникам та гостям фестивалю адресував його заступник Роман Іваницький, бажаючи «не старіти, не хворіти, розумнішати, міцніти, лад найкращий завести», дочекавшись майбутніх новорічно-різдвяних свят.

 

Організатори фестивалю в їх очікуванні сподіваються, що згодом цей захід стане всеукраїнським. Тоді пройтися фестивальною ходою, пригоститися традиційною кутею і різдвяними ритуальними стравами, заколядувати та віншувати зможуть гості з інших регіонів нашої держави.


10.01.2013 1866 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1009
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

815
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1935
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3301
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2580
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2569

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

283

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

759

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

718

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1655
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

399
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

759
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

643
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

379
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

411
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27069
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

867
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19704
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

463
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

422
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

754
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1408 4