Підвищення закупівельної ціни на брухт металів спонукало багатьох громадян вишукувати можливості для отримання додаткового заробітку.
Щоправда, за останні роки шукачі металобрухту визбирали практично усі предмети з металу, а далі ця активність дедалі частіше почала переходити межі дозволеного.
В Івано-Франківській області значно побільшало заяв громадян про крадіжки. Фіксуються випадки демонтажу і крадіжок металоконструкцій, крадіжки дротів з лінії електропередач та телефонного зв’язку, комунального майна.
З метою профілактики та недопущення цього роду злочинів міліція вживає адекватні заходи. Зокрема, під постійним контролем перебувають пункти приймання металобрухту, які мають ліцензію на здійснення цього роду діяльності, натомість мобільні групи працівників міліції виявляють місця збування краденого майна.
Тільки з початку цього року порушено понад 50 кримінальних справ відносно осіб, які скоювали крадіжки майна громадян і підприємств з метою отримання певного заробітку на здаванні металобрухту. З іншого боку, виявлено і припинено незаконну діяльність 42 нелегальних пунктів приймання брухту чорних та кольорових металів, на яких нагромадилося понад 45 тонн металобрухту. Нерідко саме в цих місцях правоохоронці виявляють викрадені предмети з металу. Крім того, на автошляхах області співробітники ДАІ та дорожньо-патрульної служби затримали 115 автомобілів, на яких перевозився металобрухт без жодних документів на право здійснення підприємницької діяльності у сфері заготівлі металобрухту.
Як приклад, декілька днів тому на дорозі у Галицькому районі співробітники міліції припинили рейс вантажівки, 51-річний водій якої перевозив жатку від комбайна. Можливо, цей агрегат міг би ще знадобитися на жнивах, однак з чиєїсь руки він перетворився на металобрухт. Зараз міліція проводить перевірку на предмет встановлення дійсного господаря сільськогосподарської техніки і обставин, за яких агрегат комбайна став металобрухтом.