
Онлайн-платформа про локальне мистецтво Прикарпаття з'явиться в медійному просторі найближчими днями. Редакція "Post Impreza" ділитиметься інформацією про мистецьку сцену Франківщини — від бієнале Impreza, яка відбулась у місті 1989 року, і до сьогодні.
Команда проєкту має на меті розвивати культурну журналістику в регіоні, пише Фіртка.
На думку ініціаторок створення нового медіа — кураторки галереї «Асортиментна кімната» Анни Потьомкіної та засновниці агенції proto produkciia Альони Каравай — Франківську давно не вистачало якісного медіамайданчика, щоб аналізувати українське мистецтво, знайомити читачів з провідними митцями регіону та новими іменами. Відтепер це все можливо на сторінках post impreza.
«Насправді концепція post impreza визріла ще минулої осені. Загальна ж ідея франківського медіа про мистецтво не має часу відліку, бо завжди курсувала в розмовах культурної спільноти.
Коли почалась повномасштабна війна, наша команда зайнялась майже виключно терміновими програмами допомоги культурним діячам, музеям, військовим та шелтерам. Однак мене покидала думка: треба робити й щось довготермінове, таке, що даватиме простір для рефлексії та горизонт вдивляння. Тож ми вирішили запустити post impreza саме зараз»,- зазначила Альона Карава .
Назва медіа походить від бієнале Impreza, яка відбулась в Івано-Франківську понад 30 років тому. Подія об'єднала митців та мисткинь, критиків та мистецтвознавців із різних континентів та регіонів України. Бієнале досі згадують як першу яскраву спробу України заявити світові про своє мистецтво та розпочати обмін досвідом з іноземними митцями та діячами культури.
«Нас цікавить тяглість процесів місцевої мистецької історії. Ми розуміємо значний вплив бієнале Impreza на культурне середовище міста та регіону, але не плануємо обмежуватись лише ним.
post impreza — це можливість оцінити те, що відбулось з мистецтвом Франківщини після бієнале — на фоні революцій та хвиль міграцій, а також описувати те, що ми спостерігаємо зараз, у воєнний час», каже Анна Потьомкіна.
Редакторкою медіа стала Ольга Перехрест. Свого часу вона запускала онлайн-журнал «Куфер» про життя Франківська. В ролі операційного керівника приєднався антрополог і культурний менеджер Євген Бойко.
Команда планує випускати аналітичні матеріали та інтерв’ю на гострі теми — про те, що хвилює мистецьку та культурну спільноту. Обирати меседжі та спікерів для публікацій допомагатиме кураторська група, до якої увійшли художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.
«Існує багато не заданих запитань у мистецькій площині, які варто озвучувати та на які цікаво знаходити відповіді. post impreza має шанс стати тією складовою в житті міста, яка посилить критичне осмислення мистецьких процесів, які тут відбуваються»,- розповів Євген Самборський, художник, лауреат спеціальної премії PinchukArtCenter.
Окрім підготовки матеріалів на культурну тематику, редакція збере онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво.
«Мені не вистачає якісної культурної журналістики, тому хотілося долучитися до зрушення цього процесу в будь-якій ролі. А тут ще й мова йде про групову роботу, горизонтальні зв'язки та синергію різних людей — це водночас цікаво, складно, глибоко та всесторонньо.
І дуже захоплююче»,- висловила свою думку Надія Парфан, режисерка, співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86»
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Галичі відкрили інтерактивну виставку про життя постраждалих від російських окупантів
Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)
В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини
Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців