На Прикарпатті за допомогою скакунів лікують дітей із особливими потребами. У селі П'ядики практикують іпотерапію. Нині на реабілітаційній фермі вже близько 20-ти пацієнтів.
Інструктор: "Стоп! Кладемо на спинку лягай руки на спинку. Куди руки кладеш? Молодець розслабся. Працюємо помаленьку тепер ножки попу піднімай ножку опусти сядь так ... вперед ножку вниз все добре працюємо далі так. Міша руки дивись на тата, на маму, на мене руки слідкуй за руками дивись на хмаринку є? Травичка де внизу. Ну то дивись на неї".
Такі вправи 8 річний Михайлик виконує майже щодня уже півроку. У хлопчика - ДЦП. Батьки дитини запевняють: намагалися лікувати вроджену ваду не в одній медустанові. Утім, бажані результати отримали лише завдяки іпотерапії.
Василь Шпарик, батько хворої дитини: "Ми живемо на 5 поверсі по сходах раніше сам йде якщо його вести поступово, а тепер старається по порядку".
Іпотерапія - це лікування, засноване на взаємодії людини зі спеціально навченим конем. Фахівці стверджують, дієвість такого методу довели ще у середньовіччі. Інструктор-іпотерапевт каже, одужання діток відбувається на очах.
Таня Масевич, інструктор-іпотерапевт: "Хлопчик з Тлумача потребував реабалітації іпотерапії. Ми з ним займалися два дні і хлопчик зразу розцвів буквально на очах одразу після 15 занять".
Для кожного пацієнта тут підбирають індивідуальну програму. Для одних вистачає кількох занять, іншим для покращення стану треба півтора року. Лікують трійко спокійних коней. Утримання кожного фермі коштує майже дві тисячі грн на місяць. Тож зараз - охочі пройти курс мають записуватися у чергу.
Рєзнік Роман, керуючий реабілітаційного Центру: "Важлива підтримка влади на найвищому рівні аби це підтримувалося на державному рівні бо насправді бажаючих пройти таку терапію багато, а місць для цього немає".
Реабілітаційна ферма працює майже рік. За цей час іпотерапію пройшли майже півсотні людей з особливими потребами. На черзі ще сотні пацієнтів.
Читайте також: