На Прикарпатті встановлено межі Лімниці в межах Калуського району (фото)

 

 

На Прикарпатті встановлено межі ландшафтного заказника місцевого значення “Ріка Лімниця з водоохоронною смугою вздовж берегів шириною 100 м" в межах Калуського району.

 

Проект реалізовано землевпорядною компанією Прикарпатський земельний центр на замовлення Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

Метою даного проекту було встановлення меж ландшафтного заказника із закріпленням їх межовими знаками, що дозволило б ефективно здійнювати контроль за дотриманням екологічного законодавства та обмежити будь-яку незаконну діяльність на території заказника.

 

У складі проекту проводились топографічна зйомка місцевості та встановлено межові охоронні знаки державного зразка.

 

 

 

Довідка

Ландшафтний заказник місцевого значення «Ріка Лімниця з водоохоронною смугою вздовж берегів шириною 100 м» було створено рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів №13 в 1979 році.

 

В Калуському районі заказник знаходиться на території Перевозецької, Вістівської, Підмихайлівської, Новицької, Пійлівської та Студінської сільських рад.

 

Щодо самої Ріки Лімниці, то ріка є правою притокою Дністра (басейн Чорного моря), впадає в нього біля села Шевченкове Галицького району. Це гірська річка, яка має сприятливі умови для життя, нересту і розвитку цінних промислових видів риб – рибця, морени, гірської форелі, а також примноження цінних хутрових звірів та водоплавних птахів.

 

Відповідно до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на території заказника обмежується або забороняється мисливство та діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.

 

Так, відповідно до Положення, на території заказника забороняється:

Розорювання земель, а також садівництво та городництво;

Зберігання та застосування пестицидів і добрив;

Влаштування літніх таборів для худоби;

Будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі, баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

Влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації, тощо;

Миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;

Меліоративні та будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму території заказника;

Будь-яке будівництво, не пов’язане з охороною території заказника;

Розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, будь-яке порушення грунтового покриву;

Знищення та пошкодження форм рельєфу та геологічних відслонень;

Будь-які порушення природного стану басейну ріки (спрямлення та поглиблення русел; зміна структури та конфігурації берегової лінії; виїмка грунту (без відповідних узгоджених у встановленому порядку проектів));

Забір води для потреб промислових та сільськогосподарських підприємств, комунальних потреб;

Будь-яке засмічення та забруднення території заказника та його водних об’єктів, діяльність, що негативно впливає на гідрохімічний режим;

Рубки головного користування;

Знищення та пошкодження окремих дерев, чагарників та трав’янистої рослинності;

Збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, їхніх квітів та плодів;

Пошкодження, заготівля та знищення всіх видів водної рослинності, за винятком заходів біологічної меліорації, що здійснюються у встановленому порядку;

Знищення та відлов всіх видів тварин, розорення їхніх гнізд, нір, інших сховищ та жител, збір яєць та пуху;

Любительський вилов риби в період нересту;

Знаходження на території заказника з недозволеними до використання знаряддями ловів риби та інших тварин;

Організація таборів, місць відпочинку, стоянок автотранспорту, розпалення вогнищ, крім місць, спеціально відведених для цього;

В’їзд на територію заказника всіх видів механізованого транспорту, за виключенням службового транспорту державних природоохоронних та інспекційних служб, пожежних машин поза межами доріг;

Передача в господарське використання окремих земельних або водних ділянок заказника;

 


12.09.2017 530 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1111
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978