На Прикарпатті активно впроваджується цільова програма підтримки індивідуального будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення "Власний дім” на 2011-2015р.р.
З результатами її реалізації ознайомились представники місцевих ЗМІ.
31 липня відбувся ознайомчий тур для журналістів в Богородчанський район, де мас-медіа оглянули 4 будинки, які побудовані за кошти програми.
Про впровадження програми «Власний дім» представникам ЗМІ розповів заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Руслан Гусак.
«Особливо активізувалася програма за останні два роки, адже один з важливих напрямків роботи Президента України та Уряду – забезпечення житлом сільських мешканців. За цей час в області видано понад 35 кредитів на загальну суму більш ніж 3 млн. грн. На сьогоднішній день люди активно використовують ці кошти», – зазначив Руслан Гусак.
Мешканець села Скобичівка сільський лікар Микола Олексієнко почав будувати власне помешкання ще у 1994 році. Темпи проведення будівельних робіт, згадує прикарпатець, постійно гальмував брак коштів. Тому з часом родина Олексієнків вирішила взяти кредит за програмою «Власний дім». Отримані грошові суми щоразу витрачали на облицювання, облаштування підлоги, тепер планують газифікувати оселю. «Є гроші й одразу вкладаєш їх у справу, - поділився з журналістами Микола Олексієнко. – Працює будівельна бригада, ми задоволені».
Учасником програми «Власний дім» стала також родина Назарія Козоріза з села Старі Богородчани. Взявши два роки тому кредит, вже найближчим часом ця сім’я відзначатиме новосілля.
За словами голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Тараса Гаврилка, кредитом за програмою «Власний дім» під 3% річних можуть скористатися люди, які проживають і працюють у сільській місцевості в межах району. Кредитні суми виплачуються учасникам програми поетапно протягом двох років, згідно з графіком будівництва. Термін погашення кредиту – 20-30 років.
«Завдяки впровадженню соціальних ініціатив Президента України програма «Власний дім» отримала новий зміст, - наголосив Тарас Гаврилко. – Зокрема, було збільшено величину кредиту до 200 тисяч гривень для нового будівництва, на 30 відсотків розширилося коло позичальників». Право на отримання кредиту для спорудження власної оселі, як зазначалося, відтепер мають й ті особи, які поки не проживають‚ але прагнуть мешкати у сільській місцевості, займатися фермерською діяльністю.