На Прикарпатті випускникам інтернатів вручають "валізи в майбутнє"

В Івано-Франківській області випускникам шкіл-інтернатів вручають "валізи в майбутнє".

Про це Суспільному Карпати розповіла голова молоді Мальтійської служби допомоги Івано-Франківська Христина Магас.

"Валіза в майбутнє" - це благодійний проєкт Мальтійської служби допомоги, який має на меті забезпечити випускників речами першої потреби у самостійному дорослому житті за межами інтернату.

"Вперше проєкт організували у 2018-му році для 18-ти випускників Печеніжинської школи-інтернату. Традиційно ми приїжджаємо на останній дзвоник до дітей і під час урочистої частини передаємо їм ці "валізи в майбутнє", - пояснює Христина Магас.

З кожним роком до акції залучали нові школи-інтернати.

"У травні 2020-го 43 випускники Долинської, Печеніжинської, Рогатинської та Солотвинської спеціальних шкіл-інтернатів повинні були отримати свої "валізи в майбутнє". Але пандемія та карантин змусили нас відтермінувати акцію", - каже Христина Магас.

За її словами, під час карантину Мальтійська служба була залучена до розвезення продуктових пакетів для потребуючих - малозабезпечених старших людей та людей з інвалідністю. Тому організатори вирішили об'єднати дві акції - "Валіза в майбутнє" та "Святий Миколай іде до сиріт".

Цьогорічна акція тривала з першого листопада до 15-го грудня. Зараз мальтійці розвозять валізи випускникам, які чекали їх у травні 2020-го року.

Коли дитина, яка має сім'ю, виїжджає вчитися, батьки їй готують валізу з необхідними базовими речами. Випускники інтернатів не мають такої підтримки.

Христина Магас розповідає про вміст "валізи": "Постільна білизна, сковорідки, каструлі, чайник, праски, ковдри, спальники, рушники, засоби гігієни, - речі, з якими дитина зможе жити у гуртожитку. Вона матиме на чому приготувати їсти, на чому спати".

Акція "Валіза в майбутнє" універсальна. Її вміст - однаковий для всіх випускників. Орієнтовна вартість - 6 500 гривень.

Варіанти участі в акції "Валіза майбутнього" є різними. Є люди, які готові сформувати "валізу" самостійно. Хтось може купити щось з перелічених елементів, наприклад, чайник чи сковорідку. Інші учасники акції складають пожертву, і на ці кошти мальтійці докуповують те, чого не вистачає в переліченому списку валізи.

Наступну акцію "Валіза в майбутнє" розпочнуть у квітні наступного року. У травні їх отримають випускники шкіл-інтернатів.


Читайте також:

Сім'я хлопчика, що помер від COVID-19, живе за межею бідності: соцслужби не бачать (ВІДЕО)

На Прикарпатті підприємство наживалося на школі-інтернаті


22.12.2020 776
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

337
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21082
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1984
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2366

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

710

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2143

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

839 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2175 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825