В одному з сільських населених пунктів у Галицькому районі на Івано-Франківщині працівники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю задокументували факт діяльності підпільного цеху з виробництва горілчаних виробів.
У підсобному приміщенні виготовлялася продукція понад 10 торгових марок з метою реалізації населенню.
Незадовго до проведення санкціонованого обшуку правоохоронці зафіксували факти продажу фальсифікованих спритних напоїв. Щодня звідси продавалося по 20-30 пляшок громадянам, але зараз працівники міліції з’ясовуватимуть інші джерела збуту підробленої горілки, в тому числі в торгівельній мережі.
На час перевірки у підпільному цеху виявлено близько 300 літрів спирту, а також понад 400 пляшок готової продукції. Доречно сказати і те, що її виробники подбали й про те, щоби фальсифіковане спиртне за зовнішніми ознаками нічим не відрізнялося від горілки заводського виготовлення.
На кожній пляшці наклеєні марки акцизного збору. Щоправда, для фахівців не становить складнощів неозброєним оком побачити і переконатися в тому, що всі марки акцизного збору теж фальшиві, оскільки мають не тільки одну серію, але й однаковий номер. Одне слово, мав навантаження й кольоровий принтер.
У процесі перевірки встановлено, яким чином і способом наповнювалися пляшки з дозаторами, а потім наклеювалися відповідно до форми пляшки етикетки певних торгових марок. З домашньої винокурні вилучено понад 500 марок акцизного збору, значну кількість скляної тари і корків.
Судячи з усього ця продукція мала попит серед громадян, адже, як зізналася 32-річна господиня обійстя, горілку домашнього розливу тут продавали за ціною 17-18 гривень.
За фактом незаконного виготовлення алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільного цеху і використання обладнання, що забезпечує масове виробництво фальсифікованої продукції буде порушено кримінальну справу. Дії галицької сім’ї кваліфікуються ч.2 статті 204 Кримінального кодексу України і караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тисяч до 34 тисяч гривень) або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Вирішується також питання про порушення ще однієї кримінальної справи за незаконне виготовлення і використання марок акцизного збору.
Покарання може бути ще жорсткішим у разі, якщо висновки експертного дослідження рідини засвідчуватимуть, що її вживання є небезпечним для здоров’я чи життя людей.