Відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова, склад якої затверджений розпорядженням облдержадміністрації.
Як інформує прес-служба ОДА, на розгляд комісії було подано 7 наукових розробок від вищих навчальних закладів, установ, організацій та підприємств.
В результаті рейтингового голосування переможцями стали:
- Автори розробки «Явище теплової стабілізації в металополімерних парах тертя» Вольченко Олександр Іванович – професор кафедри механіки інституту інженерної механіки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, професор і Вольченко Дмитро Олександрович – доцент кафедри розробки та експлуатації нафтових родовищ газонафтопромислового факультету цього ж університету, доктор технічних наук. Розробка нагороджена дипломом і медаллю на наукове відкриття та захищена 10 патентами України.
Економічний ефект при впровадженні розробки досягається за рахунок зниження, перерозподілу та вирівнювання теплонавантаженості фрикційних вузлів стрічково-колодкових гальм бурової лебідки, що дозволяє збільшити їх ресурс у 1,1-1,25 рази у порівнянні із серійними гальмами бурової лебідки без примусового охолодження, а також за рахунок забезпечення мінімізації часу спуско-підйомних операцій бурового обладнання шляхом керування експлуатаційними режимами роботи стрічково-колодкового гальма.
- Автор розробки «Комплексна розробка на основі нагрівальних інфрачервоних елементів нового покоління зразка «ІНДІГО» Волошинюк Ігор Михайлович – генеральний директор ПАТ «ІНДУКТОР». На даний час подано 2 заявки на винахід (корисну модель) та видано деклараційний патент на корисну модель за результатами формальної експертизи.
Впровадження розробки дозволяє забезпечити повну екологічність матеріалу, який сушиться, зберегти в ньому корисні елементи. Завдяки низьким температурам сушіння отримано 30% економії електроенергії. Швидко окупається завдяки низьким експлуатаційним витратам.
- Автор розробки «Моделі оптимізації управління здоров’ям населення шляхом удосконалення профілактичних технологій та якості медичної допомоги» Децик Орина Зенонівна – завідувачка кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства, доктор медичних наук, професор. Розробка захищена патентом України.
"Впровадження наукової розробки дозволяє поліпшити стан здоров’я та якість медичного обслуговування населення. Премія у розмірі 2000 грн. на кожну розробку виплачуватиметься до Дня винахідника і раціоналізатора України, яке буде відзначатися 20 вересня 2013 року, за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію заходів Програми розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності області до 2015 року (затверджена рішенням обласної ради від 05.06.2009 №803-30/2009)", - коментують в облдержадміністрації.