3 червня виповнюється 150 років з дня народження Євгена Омеляновича Петрушевича - українського громадсько-політичного діяча, Президента Західноукраїнської Народної Республіки.
Враховуючи важливість постаті громадського діяча, політика для історії України, українського державотворення сьогодні в Івано-Франківську відбулося покладання квітів та вінків до пам’ятника Євгену Петрушевичу за участю влади та громадськості.
Довідково:
Євген Петрушевич народився 3 червня 1863 року в Буську на Львівщині у сім’ї священика. Навчався в гімназії і на юридичному факультеті Львівського університету. Доктор права.
У 1907-1918 pp. був послом до австрійського парламенту, заступник голови Українського парламентського представництва. 3 1910 року – депутат Галицького сейму. Під час Першої світової війни – член Головної української ради та Загальної української ради. Євген Петрушевич проголосив 19 жовтня 1918 року створення ЗУНР, 4 серпня 1919 року був обраний Президентом Західноукраїнської національної ради ЗУНР. Після проголошення 22 січня 1919 року Акта злуки УНР і ЗУНР Євген Петрушевич став членом Директорії УНР. У 1919 році через політичні суперечності з Петлюрою він покинув Кам’янець-Подільський і виїхав до Відня.
У серпні 1920 року очолив уряд диктатора в екзилі, головною метою якого стало відновлення політичної незалежності ЗУНР дипломатичними засобами. Після рішення Ради послів Антанти про передання Східної Галичини Польщі 15 березня 1923 році уряд Петрушевича припинив свою діяльність. До кінця свого життя він перебував в еміграції в Берліні, де й помер у 1940 році.
Перепохований 1 листопада 2002 року у Львові на Личаківському кладовищі. У м. Буську на Львівщині 1 листопада 2008 року відкрито перший монумент президенту ЗУНР. У 2008 році Національний Банк України випустив монету на честь Євгена Петрушевича.