Вчора, 17 листопада в мальовничому селі Розточки, Долинського району сталася неординарна та знакова для жителів села подія.
За ініціативи та меценатської підтримки народного депутата України 4-го скликання, голови благодійного фонду “Бойківська бартка” Василя Бартківа в його рідному селі відкрили пам'ятник “Борцям за волю України”.
“Сьогодні ми святкуємо без перебільшення історичну подію у житті села Розточки. Ми відкриваємо пам'ятник “Борцям за волю України”. Ідея пам'ятника виникла в мене ще у 2002 році. Ми довго плекали надію на відкриття і нарешті сьогодні це сталося, - розповідає Василь Бартків. - Пам'ятник виконав відомий скульптор Віталій Лютан. Скульптурна композиція представлена у вигляді Богородиці Марії яка тримає свій святий покров над українським народом. Внизу - Архангел Михаїл, який в одній руці тримає меч, а в другій - Герб Укрїни. Як данина пам'яті, як наш синівський обов'язок ми відкриваємо цей пам'ятник.”.
За словами Василя Бартківа, ці два символи відтворюють героїчну боротьбу українського народу в особі УПА, яка вела жорстокі бої проти загарбників, в тому числі й на території села Розточки.
“Багато жителів села віддали своє життя за волю України. В цьому пам'ятнику багато символів. Божа матір символізує багатостраждальну українську жінку, яка відправляє своїх дітей на війну і знає, що вони можуть і не повернутися, а Архистратиг — героїчну боротьбу, - говорить Василь Бартків. - Я звідси родом. Тут кожна родина може розказати про свою трагедію. Особисто для мене цей пам'ятник є і пам'ятником і моєму дідові Онуфрію, який закатований станіславській тюрмі. Близько 100 членів УПА було розстріляно тієї ночі. Я не зміг знайти, де відбулося це криваве дійство. Будучи народним депутатом я написав багато запитів до СБУ, до ФСБ, проте інформації жодної не отримав. І, можливо, навіть не тому, що хтось не хотів її надати, - в той час працював справжній конвеєр смерті, не було часу в тої злочинної влади на облік закатованих та розстріляних... і ми повинні пам'ятати про ті часи...”.
Згодом до пам'ятника додасться і стелла, на якій викарбують імена усіх жителів села Розточки, що полягли у боротьбі за волю та незалежність України.