Кожен з нас, і дорослий і малий, є повноцінним членом суспільства, його невід’ємною частиною, вільним і рівним у своїй гідності та правах. Першим кроком для повної реалізації себе як повноцінного громадянина є ознайомлення з основними правами та обов’язками. Права дитини - це те, що гарантує їй держава. Це свого роду допомога дорослих у законодавчій формі, щоб дитина розвинулася і реалізувала себе .
Саме з метою підвищення професійної компетентності працівників освіти в рамках проекту «Психоемоційна та соціальна робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах» на базі відділу освіти Богородчанської РДА БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» спільно з головним управління Головного управління юстиції в Івано-Франківській області організував навчальний семінар–тренінг на тему «Сприяння адвокації прав дітей. Правовий статус дитини в українському законодавстві» у якому взяли участь 24 соціальних педагогів та практичних психологів зі шкіл району.
Головною ціллю семінару-тренінгу було ознайомити фахівців соціальної сфери з формами і методами роботи із сім’ями і дітьми щодо захисту їхніх прав. Адже питання прав дітей стосується, в першу чергу, самих дітей. Як зазначила п.Галина Печіль - начальник відділу правової роботи, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об'єднань громадян, дитині законом повинен бути забезпечений спеціальний захист і надані можливості та сприятливі умови, які дозволили б їй розвиватися фізично, розумово, морально, духовно. Діти повинні мати доступ до інформації про свої права. Їм слід дозволити брати участь у процесі ухвалення рішень, що впливають на їхнє життя, та заохочувати таку участь.
У ході роботи учасники визначили основні ознаки понять «дитина», «права дитини», «представництво інтересів дитини», «захист прав дитини». Ознайомилися з міжнародними документами у сфері захисту прав дітей, зокрема з Конвенцією ООН, із «Державною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини до 2016 р.»; розглянули нормативно-правову базу щодо представництва інтересів дітей працівниками соціальної сфери, намагалися визначити шляхи її використання у практичній діяльності.