Озброївшись стамесками та шпателями і підспівуючи козацьку пісню, брати Антон та Данило ретельно працюють над скульптурою.
Двометрова голова козака-характерника виринає з-під землі. Такий образ митці обрали недарма. Кажуть, невдовзі настане час і козацтво скаже своє вагоме слово.
Антон Лубій, скульптор: "Це Збірний образ героя України, який колись постане і скаже грізне слово ворогам".
9-річний Данилко - наймолодший учасник фестивалю. Юний скульптор від самого ранку ліпив козачу гордість - оселедець. Витратив на цю відповідальну справу - півдня.
Данило Лубій, учасник фестивалю: "Щоб захищати Україну і боротися за свободу", для мене найважче робити оселедець".
Подружжя скульпторів Старухів - постійні учасники фестивалю. Що ліпити - довго не роздумували. Поставили на сноуборді кататися сову.
Гордій Старух , скульптор (Львів): "Якщо схрестити сову з бордом то вийде соваборд, а ще існує легенда що сови буквельські, що вони вже не літають а на бордах їздять".
А це подарунок усім закоханим. Юнак та дівчина пристрастно цілуються. Біля них - баранець, як символ любові та вірності. Найважчим, кажуть скульптори, було сповна передати почуття закоханих.
Володимир Бедзвін, скульптор (Полтава): "Передати експресію передати, як вони цілуються, яке положення голови - усі такі композиційні штуки, або там як баранцю роги закрутити аби він виглядав цікавий".
Сніг, що безперестану йшов, заважав митцям. Учасникам доводилося накривати свої роботи і по кілька разів доробляти вже готові роботи. Попри негоду, таке мистецтво глядачам до вподоби.
Вероніка, туристка: "Мені дуже сподобався баранець - символ закоханих і сова - це зроблено від душі і на це багато людей приїжджають подивитися".
Олександр Шевченко, організатор фестивалю снігових скульптур: "Це ще один плюс які дають зрозуміти людям, що це не тільки гірсько-лижний курорт. На західній Україні є багато митців та художників і просто талановиті люди".
Снігові скульптури милуватимуть око ще понад місяць. Та вже з першим потеплінням мистецтво зникне.