На Прикарпатті відбулися пригодницькі перегони Gorgany Race (фото)

Наприкінці червня у Карпатах проводять гірські пригодницькі перегони Gorgany Race. Цього року вони стартували на новій локації в урочищі Шандра села Мислівка Долинського району.

Gorgany Race у Мислівці зібрали відчайдухів з усієї України і трохи з-за закордону – Білорусі та Польщі, пише Фіртка з посиланням на Репортер.

Gorgany Race є чи не найстарішими гірськими перегонами в Україні. Основне завдання учасників – за відведений час здолати дистанцію і взяти якомога більше контрольних пунктів (КП). Наприклад, ті, що змагались у категорії «спринт», за добу мали пройти понад 70 км. «Трек» – близько 100 км за 30 годин, велосипедисти за 30 годин мали здолати близько 130 км ровером і 30 км пішки, а у класі «півспринт» люди за 12 годин мусили пробігти понад 40 км.

Цьогоріч у перегонах зареєструвалося близько 600 людей. Найбільше – з Києва та Львова. Лікарі, айтішники, інженери, будівельники, юристи.

За словами одного з організаторів змагань Станіслава Провального, особливість цих перегонів у тому, що то не просто біг на швидкість. Тут важливіша тактика, знання орієнтування, вміння користуватися картою, компасом. Найчастіше новачки обирають просту тактику – вони переслідують фаворитів, а на фініші піднатискають і переганяють. Провальний зізнається: колись сам так робив.

Аби бали зарахували, учасники команд, а це 2-4 людини, мусять сфотографуватися біля КП. У кожного на голові, руці або шиї має бути видно синій баф – фірмову пов’язку змагань. Це щоб не схит­рували, бо КП по лісу розставили ще з місяць тому.

Вже п’ять років маршрути розробляє майстер спорту зі спортивного орієнтування Роман Чепіль. Каже, цього року почав планувати ще у січні. Він зіставляє різні мапи, дивиться по туристичних сайтах, читає відгуки, хто й що цікавого бачив дорогою. Потім ті всі цікавинки шукає по карті й через них прокладає маршрут.

А знайшов кілька водоспадів, кілька вершин з гарними краєвидами, зокрема з хребта Хом. Також контрольна точка є на озері Росохан, тому учасники матимуть можливість освіжитися.

Останніми роками на Gorgany Race зробили окрему жіночу категорію. Організатори так заохочують якомога більше жінок брати участь, хоча учасниць і так не бракує.

Атовців серед учасників – більше десятка. Заступник голови Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Тарас Шпук стартує тут четвертий рік. Каже, спробував – і затягло, бо це таки пригода.

«Нема чітко визначеної дистанції, і виграє не той, хто підготовлений фізично, а той, хто морально витриваліший, – говорить Шпук. – Найкращий мій результат – п’яте місце, «спринт» за 24 години. Минулого року ми набігали близько 100 км. З 24 годин 20 лив дощ, але це ще один шанс випробувати себе».

Цього року Тарас знову долає «спринт»: спеціально готувався, багато бігав, набирав висоту, шукав добре спорядження.

Другий рік за безпекою траси слідкує й курує роботу рятувальників, волонтерів екскерівник франківської Муніципальної варти Богдан Кухарук.

Розказує, що всі локації по маршруту попередньо досліджені й розбиті на райони, які конт­ролюють рятувальні екіпажі. Для евакуації з найбільш віддалених точок є чотири позашляховики.

Всі учасники фінішували, ніхто не заблукав. Остання команда досягла фінішу о 1.30 у понеділок, 1 липня. Стартували всі 29 червня об 11.00 год.

Фотогалерея


04.07.2019 2312
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

723
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1678
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3259
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2203 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4393
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6134

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

560

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

507

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

497

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

564
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10127
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

969
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

905
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

702
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2548
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

956
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1271
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34225 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

425
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

494
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

836 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1026