На Прикарпатті учні та вчителі вимагають ремонту гірської дороги

На Прикарпатті учні та вчителі з гірського села Шепіт звернулися до чиновників по допомогу через соцмережі.

Скаржаться на жахливі умови навчання у школі. А звичайна поїздка в райцентр на олімпіаду перетворюється на справжнє випробування, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

Десятки кілометрів пішки розбитими дорогами та аварійними мостами такий непростий шлях до знань. Цей пост облетів соцмережі. Свій допис учні та вчителі села Шепіт адресували чиновникам. Вимагають ремонту шляхопроводів.

Село Шепіт біля підніжжя Карпат. Дорога тут закінчується, далі гори. Від траси до початку села за навігатором всього двадцять кілометрів. Та діставалися ми сюди понад годину.

Удвічі довше в дорозі восьмикласниця Мирослава. Школярка розповідає: живе за сім кілометрів звідси. Щодня дістається пішки. Шкільного автобуса в селі немає.

"Я заходжу спочатку в потічок і йду довго дорогою. Дорога з камінням. Дуже тяжко йти, тому що можеш впасти".

Таких, як Мирослава, у Шепітській школі близько двох сотень. Для високогірного села така кількість учнів рідкість. Домівки розкидані по схилах, тож діти дістаються школи годинами. З інфраструктури хіба що гірські стежки.

"Я йду десь три години. Дорога така лиха. Через Гук, там є каміння вони валються треба скоро перебігати бо можуть впасти каміння", - говорить Іван Кіщук, учень п'ятого класу.

Ідея розмістити в соцмережі допис із фотографією на аварійній переправі виникла під час шкільної екскурсії - розповідають учні. Того дня вони їхали на районний екофестиваль, і їхній машина ледь не провалилася на дірявому мосту.

"Нам було страшно його переїхати переходити, і у нас виникла ідея звернутися до чиновників щоб вони якось нас почули, бо це дуже важкі умови", - говорить Соломія Словак, учениця восьмого класу.

На ремонт селяни чекають роками, втім, марно. Тож діри на мосту залатали самотужки. Кажуть: це ненадовго. Покриття дерев'яне і швидко псується. Якщо міст обвалиться - село буде відрізане від світу.

"Дірки постійно утворюються, гниють, там поміняли в другому місці утворюються. І своїми силами воно може тиждень стояти, автобуси не їдуть і ніхто нічого тільки своїми силами, беремо ріжимо дерево і міняємо", - говорить Володимир Словак, житель села Шепіт.

Шепітська школа теж у занедбаному стані. Єдиний у районі навчальний заклад без доступу до інтернету. Приміщення їдальні може завалитися будь-якої миті. Туалети на вулиці.

"Цього року була мова на рівні області щоб покращити стан вбиралень. Мені просто повідомили що наша школа до того переліку не ввійшла. Село в глухому гірському куті сюди мало хто заїжджає бо погані дороги. І дуже часто обділяють", - говорить Василь Петращук, директор Шепітської школи.

Та районні чиновники кажуть: проблема - в нестачі коштів.

"Ми подали кошториси на всі вбиральні по районах. В області вибрали тільки вісім. Чотири школи не включили. По причинах не пояснили. Кошти ви чули стояли з квітня місяця і до тепер ше ніхто не почав робити", - говорить Богдан Марчук, в.о. голови Косівської РДА.

Звернення учнів чиновники вже читали. Цього тижня планують навідатися в село для обстеження аварійного мосту. Грошей на його ремонт в районі поки що немає, але проситимуть допомоги в області.


Читайте також:

На Прикарпатті жителі селища виявилися відрізаними від цивілізації (відео)


10.10.2019 1398
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

640
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1904
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3388
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1235
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1250
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1318 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1286

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

392

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1042

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1209
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

418
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2579
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1306
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1415
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

613
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15269
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7558
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

415
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1072 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

550
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

452
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

533