На Прикарпатті учні та вчителі вимагають ремонту гірської дороги

На Прикарпатті учні та вчителі з гірського села Шепіт звернулися до чиновників по допомогу через соцмережі.

Скаржаться на жахливі умови навчання у школі. А звичайна поїздка в райцентр на олімпіаду перетворюється на справжнє випробування, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

Десятки кілометрів пішки розбитими дорогами та аварійними мостами такий непростий шлях до знань. Цей пост облетів соцмережі. Свій допис учні та вчителі села Шепіт адресували чиновникам. Вимагають ремонту шляхопроводів.

Село Шепіт біля підніжжя Карпат. Дорога тут закінчується, далі гори. Від траси до початку села за навігатором всього двадцять кілометрів. Та діставалися ми сюди понад годину.

Удвічі довше в дорозі восьмикласниця Мирослава. Школярка розповідає: живе за сім кілометрів звідси. Щодня дістається пішки. Шкільного автобуса в селі немає.

"Я заходжу спочатку в потічок і йду довго дорогою. Дорога з камінням. Дуже тяжко йти, тому що можеш впасти".

Таких, як Мирослава, у Шепітській школі близько двох сотень. Для високогірного села така кількість учнів рідкість. Домівки розкидані по схилах, тож діти дістаються школи годинами. З інфраструктури хіба що гірські стежки.

"Я йду десь три години. Дорога така лиха. Через Гук, там є каміння вони валються треба скоро перебігати бо можуть впасти каміння", - говорить Іван Кіщук, учень п'ятого класу.

Ідея розмістити в соцмережі допис із фотографією на аварійній переправі виникла під час шкільної екскурсії - розповідають учні. Того дня вони їхали на районний екофестиваль, і їхній машина ледь не провалилася на дірявому мосту.

"Нам було страшно його переїхати переходити, і у нас виникла ідея звернутися до чиновників щоб вони якось нас почули, бо це дуже важкі умови", - говорить Соломія Словак, учениця восьмого класу.

На ремонт селяни чекають роками, втім, марно. Тож діри на мосту залатали самотужки. Кажуть: це ненадовго. Покриття дерев'яне і швидко псується. Якщо міст обвалиться - село буде відрізане від світу.

"Дірки постійно утворюються, гниють, там поміняли в другому місці утворюються. І своїми силами воно може тиждень стояти, автобуси не їдуть і ніхто нічого тільки своїми силами, беремо ріжимо дерево і міняємо", - говорить Володимир Словак, житель села Шепіт.

Шепітська школа теж у занедбаному стані. Єдиний у районі навчальний заклад без доступу до інтернету. Приміщення їдальні може завалитися будь-якої миті. Туалети на вулиці.

"Цього року була мова на рівні області щоб покращити стан вбиралень. Мені просто повідомили що наша школа до того переліку не ввійшла. Село в глухому гірському куті сюди мало хто заїжджає бо погані дороги. І дуже часто обділяють", - говорить Василь Петращук, директор Шепітської школи.

Та районні чиновники кажуть: проблема - в нестачі коштів.

"Ми подали кошториси на всі вбиральні по районах. В області вибрали тільки вісім. Чотири школи не включили. По причинах не пояснили. Кошти ви чули стояли з квітня місяця і до тепер ше ніхто не почав робити", - говорить Богдан Марчук, в.о. голови Косівської РДА.

Звернення учнів чиновники вже читали. Цього тижня планують навідатися в село для обстеження аварійного мосту. Грошей на його ремонт в районі поки що немає, але проситимуть допомоги в області.


Читайте також:

На Прикарпатті жителі селища виявилися відрізаними від цивілізації (відео)


10.10.2019 1376
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3471
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1307
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1216
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2433
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3848
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2890 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

233

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1076

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

928

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

868
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

170
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10551
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

179
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

486
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5554
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1272
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

672
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

487 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

921
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

806
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

862