
Про впровадження в області медичної реформи йшла мова сьогодні на апаратній нараді у голови ОДА Дениса Шмигаля.
Зокрема, з 1 квітня розподіл коштів буде здійснюватися безпосередньо від обсягів надання послуг і кошти направлятимуться не в місцеві бюджети, а безпосередньо у медичні заклади. Тому головним завданням сьогодні в області є автономізація медичних закладів, пише Фіртка.
Станом на сьогодні, зі 114 закладів набули статус некомерційних підприємств 99, не почали процедуру реорганізації 6 закладів і ще 9 - перебувають в процесі ліквідації.
"Ми маємо в зоні ризику три медзаклади, які можуть не встигнути перетворитися у комунальні некомерційні підприємства і не будуть отримувати кошти від держави, тоді їх фінансування ляже на плечі міських бюджетів", - наголосила в.о керівника департаменту охорони здоров'я Ірина Кобельська.
За її словами, тільки 50 % лікарського складу медичних закладів сьогодні забезпечено технікою, для доукомплектування комп'ютерною технікою вторинних та третинних закладів передбачено понад 1 мільйон гривень. Але цих коштів недостатньо.
Також, є проблеми із забезпеченням належною медичною технікою закладів охорони здоров'я. Сьогодні для вирішення цього питання потрібно 700 мільйонів гривень.
"Якщо не буде належної техніки, медзаклад не отримає ліцензії, а відповідно договір з державою підписаний не буде і кошти він не отримає", - додала посадовець.
До слова, з 1 лютого заклади мають подати документи до НСЗУ і протягом двох місяців підписати угоди та з 1 квітня перейти у статус некомерційних підприємств.
Читайте також:
Прикарпатським вчителям та лікарям виплатять заборговану зарплату (ВІДЕО)
"Затримка зарплати — гріх": у Надвірній медики вийшли на протест (ФОТО)