На Прикарпатті створили павербанки, з якими бійці автівки заводять і пральні машини вмикають

Створили павербанки для розвідників, штабістів і надлегкі - 5-кілограмові - для піхоти.

На Прикарпатті троє друзів розробили спеціальну систему живлення для військових, аби ті могли заряджати телефони, рації, планшети, дрони та навіть завести автомобіль. Винахід фронтовики оцінили, тож прикарпатцям виробництво своїх акумуляторів довелося поставити фактично на конвеєр - за місяць роблять їх по кілька сотень.

На цивільне замовлення відволіклися лише раз, йдеться в ТСН, передає Фіртка.

Павербанк для розвідників невеликий та легкий, а для командних пунктів, щоб одночасно заряджати не лише кілька телефонів, але й рації, планшети, дрони і навіть завести автомобіль із пошкодженим акумулятором, - більші. Їхні корпуси витримують вибухові хвилі та вологостійкі.

“У розвідників більше йде потреба - легкість і компактність. Ця станція важить 9 кг, ця - 12 кг. Коли ти йдеш 50 км в один бік, тобі кожен кілограм важливий”, - каже розробник Дмитро.

Волонтерська історія Дмитра, Володимира та Артура, які до повномасштабного вторгнення займалися  бізнесом, розпочалася минулої весни. Їхній товариш-військовий попросив дістати для побратимів пів сотні звичайних павербанків, аби бодай телефони з раціями заряджати, але на той час це виявилося неймовірним дефіцитом.

Тоді хлопці згадують свою інженерну освіту й майструють самі, але не павербанк, а цілу систему живлення. 

“Великої ємності, щоб вистачало надовго - на тиждень часу в полі. Зробили один. Він, до речі, досі працює - рік по факту. Надійшли запити, що треба ще такі”, - розповідає Володя.

Свої павербанки хлопці постійно вдосконалюють, вже разів зо 20 вносили зміни. Один з останніх варіантів виявився таким потужним, що запустив медичне обладнання в затопленій швидкій.

“З Херсонської області вивозила поранених швидка. По дорозі попали в воду, сталося замикання, машина не заводилася. Хлопці згадали про станцію, завели машину, виїхали, підключили обладнання до нашої станції. Для нас сюрпризом стала навіть не швидка, а коли хлопці запустили пральну машинку, щоб попрати речі”, - сміється Дмитро.

Починали лише втрьох, а тепер власних рук їм не вистачає, аби відповідати на всі запити військових. Облаштували цілу майстерню і дають тут роботу переселенцям.

Коли в Україні через напади рашистів на енергосистему почали відключати світло, хлопці кажуть, за павербанками до них черга стояла. Однак на цивільні запити вони вирішили принципово не реагувати, виняток зробили лише для світлофорів.

Вивчили, як ті працюють, скільки електроенергії споживають, й на основі павербанку для командних пунктів змайстрували безперебійну систему живлення для світлофорів. Вона автоматично починає подавати струм, щойно в мережі зникає електроенергія. Заряджається також сама, коли з'являється світло.

“На великих перехрестях вони можуть живити до 5-6 годин. Маленькі перехрестя можуть живитися до 9 годин. І цього періоду "заряд-розряд" вистачає, щоб відновити заряд акумулятора до повного. Додали систему обігріву, тобто автономний обігрів вмикається, коли мінус на вулиці. Окремо йде система охолодження, коли літом буде спекотно, зарядка йде автономно”, - каже Володя.

Івано-Франківськ замовив хлопцям 10 таких систем. Їх встановили на найбільших міських перехрестях.

Чергове замовлення для військових хлопці також встигли зробити. Саме тестують ще сотню систем живлення, аби відправити їх на Бахмутський напрямок.

До речі, на кожну дають так звану "гарантію "до перемоги" - тобто безкоштовно обіцяють ремонтувати, скільки знадобиться.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатські енергетики передали нашим Захисникам велетенську маскувальну сітку


02.03.2023 Іван Муканик 716 1
Коментарі (1)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2427
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

119

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

465
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2