На Прикарпатті створять Центр спадщини вигодської вузькоколійки

 

Фото: blog.uu-travel.com

 

У лютому 2014 року Долинська районна рада підтримала ініціативу Вигодської селищної ради і ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» передбачивши субвенцію селищній раді в районному бюджеті на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки у рамкам проекту транскордонного співробітництва «Карпатські вузькоколійки» у розмірі 250 тис. грн.



Вже навесні розпочнуться роботи по реконструкції колишньої літньої резиденції засновника вигодської вузькоколійки барона Леопольда Поппера фон Подгарі, збудованої ще у 1855 році. На базі відреставрованого приміщення буде створено Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, що покликаний разом з Карпатським трамваєм стати унікальною туристичною атракцією у нашому регіоні.



Автори проекту переконані, що Центр слугуватиме причиною приїзду туристів, урізноманітнить відпочинок, пожвавить місцевий бізнес, і тим самим збільшить доходи жителів в майбутньому. В Центрі Спадщини буде розміщено інтерактивну виставкову залу, кінотеатр, туристично-інформаційний офіс, крамницю місцевих сувенірів та кафетерій.


Проектом передбачено виготовлення промоційних продуктів про Долинський район, а саме цікавий документальний фільм про історію вузькоколійної залізниці, розвиток деревообробної індустрії в районі, видання брошур, плакатів, листівок та туристичні мапи про місцевість довкола, виготовлення та розміщення рекламних щитів на основних регіональних автодорогах, проведення ознайомчих рекламних турів для тур-операторів та журналістів, які розкажуть про нові можливості пізнавального, захоплюючого відпочинку на Бойківщині широкому колу потенційних туристів як вітчизняних так і іноземних. Також буде проведено навчання для місцевих надавачів туристичних послуг: власників ресторанів, колиб, готелів, садиб, екскурсоводів аби розповісти про нові туристичні атракції, нові можливості співпраці для налагодження якісної роботи та стабільного заробітку в майбутньому.



Проект передбачає посилення транскордонної україно-румунської співпраці шляхом обміну досвідом, адже у Вісеу-де-Сус (Румунія) діє аналогічна вузькоколійка - паротяг «Маконіта», яка стала основною туристичної атракцією та приносить значні прибутки для місцевої громади – власникам садиб, закладам громадського харчування, гідам, Марамуреському гірському природньому парку та іншим зацікавленим сторонам.



Довідково:
Проект розпочався у листопаді 2013 року і триватиме до серпня 2015 року. Автором та виконавцем проекту є ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», партнерами з української сторони виступають Вигодська селищна рада та управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, з румунської - Адміністрація Марамуреського гірського природнього парку в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина – Словачинна – Румунія – Україна 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства. В обласному бюджеті на 2014 рік передбачено субвенцію на Вигодську селищну раду у розмірі 250 тис .грн. на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.


11.02.2014 458 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

819
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

625
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3041
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2470
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2450

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

57

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

623

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

609

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1471
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

218
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

578
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

433
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

223
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

303
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26940
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

760
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19593
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

320
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

326
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

653
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1086 1