На Прикарпатті студенти прикували себе ланцюгами та зв’язали руки скотчем (фото)

 

 

Сьогодні зранку у Калуші знову — акція, яку традиційно влаштували студенти коледжів. Молодь прикувала себе ланцюгами біля навчальних закладів та склеювала руки скотчем — на знак того, що адміністрація закладів не пускає їх на мітинги. Акція розпочалася з самого ранку.

 

За словами мітингувальників з ПТУ №7, уже о 7.40 студенти позв’язували собі руки та прикувалися ланцюгами. Акцію проводили спочатку окремо біля кожного навчального закладу, потім планували спільний похід. Зранку біля ПТУ №7 — людно. Під стінами закладу — студенти. Поміж них викладачі. Йде дискусія.

 

Студенти просять відпустити їх на мітинг. Викладачі переконують: у цьому немає сенсу. Адже мітинги мають щось виражати. Тим часом, студенти зранку будуть просто ходити містом, пропускаючи пари й зриваючи навчальний процес. Одна із викладачів обговорює зі студентами учорашні події. «Вікнам» не представляється. Але сам діалог — дуже змістовний.

 

Студентам говорить про те, що учора Верховна Рада не відправила уряд Азарова у відставку і може повернутися до цього питання лише наступного року. Також переконує, що акції протесту мають бути організовані й щось виражати. — От, наприклад, учора, коли ми влаштували ланцюг злуки на великій перерві. Викладачі теж вийшли і взялися за руки разом зі студентами. Але не усі це розуміють. Наприклад, учора через цей ланцюг не міг проїхати автомобіль однієї із міських фірм. Водій — злився, я його запрошувала доєднатися. А він мені каже: а моїх дітей хто буде годувати? Хоча це би забрало 3 хвилини його часу. Люди у місті дивляться на мітинги і думають: куди дивляться викладачі? Можна влаштовувати пікети після уроків чи — увечері, на загальноміських віче, — говорила викладач.

 

Викладачі висловлювали одну думку: вони відповідають за дітей у навчальний час. Особливо — за неповнолітніх, яким під час навчання брати участь у мітингах можуть дозволити лише з дозволу батьків. Крім того, ніхто не звільняв студентів від навчальної програми, тому пропущені пари потрібно буде відпрацьовувати. Тим часом, студенти — вагаються. До них виходить заступник директора ПТУ №7 Марія Стефанів. Вона зачитує наказ, який учора прийшов в училище з управління освіти ОДА. — З метою забезпечення належної організації навчально-виховного та виробничого процесів у навчальних закладах області відповідно до чинного законодавства просимо здійснювати контроль за відвідуванням студентів та учнів у штатному режимі, — йдеться у наказі. «Вікнам» Марія Стефанів повідомила, що в ПТУ постійно відмічають присутність учнів на уроках і передають в область. Так робилося завжди – незважаючи на те, є мітинги, чи — ні.

 

Викладачі запевняють студентів, що вони уже висловили свою позицію, тепер можуть йти на пари, а після навчання — влаштовувати акції протесту. Молодь розходиться по аудиторіях. Надворі залишаються лише кілька студентів, які продовжують розмову із викладачкою. Виявляється, вони — з політехнічного коледжу. — Акція протесту, яка відбувається, спрямована проти того, що наша влада й адміністрація навчальних закладів не дає студентам повністю проявити свою позицію, — коментує «Вікнам» Ярослав.

 

Як приклад він навіть випадок, коли дирекція коледжу зачинила двері на ключ після того, як студенти відкликнулися на запрошення зайти всередину «погрітися та вирішити питання». — Нас загнали, як якесь стадо, у коледж, а потім просто замкнули двері, — обурювався «Вікнам» Ярослав. Натомість викладачі ПТУ запевняють, що жодних перешкод акціям студентів не чинять. Але про навчання також потрібно подумати. Наприклад, студенти могли б звернутися до адміністрації навчальних закладів з тим, щоб їм трохи скоротили пари. — Коли ми у понеділок перекрили дорогу — на 2 години, то ввечері уже старші прийшли до пам’ятника Романові Шухевичу. Ми це зробили тому, що «Карпатнафтохім» стверджує, що рух у напрямку Митного союзу — то правильний, — пояснював Ярослав.

 

Він також запевнив, що сьогоднішню ранкові акцію студенти погодили зі Штабом опору диктатурі. Натомість викладач пояснила, який наслідок він перекривання дороги: — «Карпатнафтохім» — то «хімія», на багатьох виробництвах процес — безперервний. Ви не пустили людей на роботі, у результаті зміну — не поміняли. Ярослав розповідає, що студенти мають намір займатися не тільки протестною діяльністю, але й — агітаційною: наприклад, агітувати старших їхати до Києва.

 

Вони знають про «негласні» рекомендації їхати до Києва чоловікам «за 30», які знають, як діяти у кризових ситуаціях. Ярослав та ще кілька студентів йдуть до політехнічного коледжу. Там акція триває…, пишуть Вікна.

 

 


 

"Фіртка" вже писала, що в Івано-Франківську на Євромайдані молилися за Україну.

 

Депутат Івано-Франківської облради запропонував українцям прикрасити новорічні ялинки портретами Януковича


04.12.2013 486 1
Коментарі (1)

з Донецька 2013.12.04, 22:46
А геніталії до дверей не прибивали? Шкода, що ні. Вам же ж хліб їсти та пекти не потрібно, гроші заробляти не потрібно, лише страйкувати "за Европу в жопу". І все. Щастя. А не боїтесь, що Європа Вас проковтне і не поперхнеться, а залишки (нашу дівобережну) РФ віддадуть? Отож. Так шо, франківці? "Хайль Яценюк?"
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

716
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2163
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33450
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2347
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3056
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5186 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

425

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1212

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

780

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

985
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

301
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

595
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

652 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1175
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

977
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1069
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

839
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30215 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

940
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3916
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

515
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

552