На Прикарпатті студенти прикували себе ланцюгами та зв’язали руки скотчем (фото)

 

 

Сьогодні зранку у Калуші знову — акція, яку традиційно влаштували студенти коледжів. Молодь прикувала себе ланцюгами біля навчальних закладів та склеювала руки скотчем — на знак того, що адміністрація закладів не пускає їх на мітинги. Акція розпочалася з самого ранку.

 

За словами мітингувальників з ПТУ №7, уже о 7.40 студенти позв’язували собі руки та прикувалися ланцюгами. Акцію проводили спочатку окремо біля кожного навчального закладу, потім планували спільний похід. Зранку біля ПТУ №7 — людно. Під стінами закладу — студенти. Поміж них викладачі. Йде дискусія.

 

Студенти просять відпустити їх на мітинг. Викладачі переконують: у цьому немає сенсу. Адже мітинги мають щось виражати. Тим часом, студенти зранку будуть просто ходити містом, пропускаючи пари й зриваючи навчальний процес. Одна із викладачів обговорює зі студентами учорашні події. «Вікнам» не представляється. Але сам діалог — дуже змістовний.

 

Студентам говорить про те, що учора Верховна Рада не відправила уряд Азарова у відставку і може повернутися до цього питання лише наступного року. Також переконує, що акції протесту мають бути організовані й щось виражати. — От, наприклад, учора, коли ми влаштували ланцюг злуки на великій перерві. Викладачі теж вийшли і взялися за руки разом зі студентами. Але не усі це розуміють. Наприклад, учора через цей ланцюг не міг проїхати автомобіль однієї із міських фірм. Водій — злився, я його запрошувала доєднатися. А він мені каже: а моїх дітей хто буде годувати? Хоча це би забрало 3 хвилини його часу. Люди у місті дивляться на мітинги і думають: куди дивляться викладачі? Можна влаштовувати пікети після уроків чи — увечері, на загальноміських віче, — говорила викладач.

 

Викладачі висловлювали одну думку: вони відповідають за дітей у навчальний час. Особливо — за неповнолітніх, яким під час навчання брати участь у мітингах можуть дозволити лише з дозволу батьків. Крім того, ніхто не звільняв студентів від навчальної програми, тому пропущені пари потрібно буде відпрацьовувати. Тим часом, студенти — вагаються. До них виходить заступник директора ПТУ №7 Марія Стефанів. Вона зачитує наказ, який учора прийшов в училище з управління освіти ОДА. — З метою забезпечення належної організації навчально-виховного та виробничого процесів у навчальних закладах області відповідно до чинного законодавства просимо здійснювати контроль за відвідуванням студентів та учнів у штатному режимі, — йдеться у наказі. «Вікнам» Марія Стефанів повідомила, що в ПТУ постійно відмічають присутність учнів на уроках і передають в область. Так робилося завжди – незважаючи на те, є мітинги, чи — ні.

 

Викладачі запевняють студентів, що вони уже висловили свою позицію, тепер можуть йти на пари, а після навчання — влаштовувати акції протесту. Молодь розходиться по аудиторіях. Надворі залишаються лише кілька студентів, які продовжують розмову із викладачкою. Виявляється, вони — з політехнічного коледжу. — Акція протесту, яка відбувається, спрямована проти того, що наша влада й адміністрація навчальних закладів не дає студентам повністю проявити свою позицію, — коментує «Вікнам» Ярослав.

 

Як приклад він навіть випадок, коли дирекція коледжу зачинила двері на ключ після того, як студенти відкликнулися на запрошення зайти всередину «погрітися та вирішити питання». — Нас загнали, як якесь стадо, у коледж, а потім просто замкнули двері, — обурювався «Вікнам» Ярослав. Натомість викладачі ПТУ запевняють, що жодних перешкод акціям студентів не чинять. Але про навчання також потрібно подумати. Наприклад, студенти могли б звернутися до адміністрації навчальних закладів з тим, щоб їм трохи скоротили пари. — Коли ми у понеділок перекрили дорогу — на 2 години, то ввечері уже старші прийшли до пам’ятника Романові Шухевичу. Ми це зробили тому, що «Карпатнафтохім» стверджує, що рух у напрямку Митного союзу — то правильний, — пояснював Ярослав.

 

Він також запевнив, що сьогоднішню ранкові акцію студенти погодили зі Штабом опору диктатурі. Натомість викладач пояснила, який наслідок він перекривання дороги: — «Карпатнафтохім» — то «хімія», на багатьох виробництвах процес — безперервний. Ви не пустили людей на роботі, у результаті зміну — не поміняли. Ярослав розповідає, що студенти мають намір займатися не тільки протестною діяльністю, але й — агітаційною: наприклад, агітувати старших їхати до Києва.

 

Вони знають про «негласні» рекомендації їхати до Києва чоловікам «за 30», які знають, як діяти у кризових ситуаціях. Ярослав та ще кілька студентів йдуть до політехнічного коледжу. Там акція триває…, пишуть Вікна.

 

 


 

"Фіртка" вже писала, що в Івано-Франківську на Євромайдані молилися за Україну.

 

Депутат Івано-Франківської облради запропонував українцям прикрасити новорічні ялинки портретами Януковича


04.12.2013 517 1
Коментарі (1)

з Донецька 2013.12.04, 22:46
А геніталії до дверей не прибивали? Шкода, що ні. Вам же ж хліб їсти та пекти не потрібно, гроші заробляти не потрібно, лише страйкувати "за Европу в жопу". І все. Щастя. А не боїтесь, що Європа Вас проковтне і не поперхнеться, а залишки (нашу дівобережну) РФ віддадуть? Отож. Так шо, франківці? "Хайль Яценюк?"
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1907
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

941
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

581
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1076

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

310
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10679
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1054
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913