
В обласному центрі розпочався другий етап навчання у Івано-Франківській регіональній школі проектного менеджменту, яку було утворено Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
За словами виконавчого директора Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максима Чопея, у результаті децентралізації об’єднані територіальні громади вже перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою. Нині прикарпатські ОТГ демонструють високі темпи зростання власних доходів. При цьому, перед ними з’являються й інші можливості забезпечення спроможності.
Насамперед - це залучення позабюджетних коштів, «оскільки європейські структурні фонди вже зараз готові вкладати чималі фінансові ресурси на розвиток нашої інфраструктури». Однак брак кваліфікованого персоналу в ОТГ є основною запорукою залучення таких коштів.
«Саме тому членами правління Агенції було прийнято рішення утворити регіональну школу проектного менеджменту та провести її у декілька етапів. На першому працівників тергромад навчали застосовувати проектну логіку, а також визначати ідеї, які можуть стати основою створення нових проектів. У другому турі представники ОТГ уже презентуватимуть свої напрацювання», — сказав він, додаючи, що кращі слухачі за результатами другого етапу поїдуть до Румунії, де їм запропонують міжнародного партнера для подальшої співпраці.
Ігор Мельничук, радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС, презентував слухачам успішні практики розвитку ОТГ, а запрошенні фахівці зі сфери проектного менеджменту розповідали присутнім про освітні ініціативи, а також можливості реалізацій проектів з енергозбереження. Серед іншого йшлося про локальну співпрацю села і міста та мовилось про проектно-освітній центр розвитку інновацій та інвестицій у регіоні.
Продовжили другу частину навчання у селі Вишків Долинського району, де представники тергромад презентували свої напрацювання. Так, працівники Брошнів-Осадської ОТГ представили ідею створення Музею терору, а Витвицької громади – розвитку екологічного туризму, шляхом збереження природньої спадщини ландшафтного заповідника «Бовкоти».
Ідею із забезпечення якісної середньої освіти презентували представники Переріслянської ОТГ, а напрацювання з покращення рівня життя мешканців через підвищення ефективності, доступності та якості інформаційно-комунікаційних технологій – Ямницької ОТГ. Своєю чергою, працівники Войнилівської ОТГ розповіли про ідею реалізації проекту «Країна творчого дитинства», а Печеніжинської ОТГ – створення рекреаційного кемпінгового містечка «Тисове» у Княждворі.
Завершиться навчальна програма завтра, 4 квітня, у Вигоді. Слухачам буде організовано візит до Центру спадщини Вигодської вузькоколійки. Проектний менеджер Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Маргарита Женчук спільно з експертом «Туристичної асоціації Івано-Франківщини» Ладою Маланій ознайомлять слухачів із результатами успішно реалізованого транскордонного проекту на Прикарпатті.