На Прикарпатті стартували конкурси проєктів для громад

На Прикарпатті розпочався дванадцятий обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Також з першого квітня триває прийом заявок на обласні конкурси "Громада кращого довкілля", "Краща спортивна громада" та "Краща етнокультурна громада".

Про це Суспільному Карпати розповів виконавчий директор агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, передає Фіртка.

"На Прикарпатті діють 62 територіальні громади. Кожна з них має нагоду написати проєкт і отримати перемогу, – розповідає Ігор Мельничук. – Якщо на одинадцятому обласному конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування минулого року переможці могли отримати 300 тисяч гривень, і розрізняли місто, село, селище, ОТГ, то зараз, в умовах стовідсоткового покриття країною ТГ, переможці можуть отримати пів мільйона гривень співфінансування облрадою".

Водночас почався конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2021 в межах проєкту "Карпатська мережа регіонального розвитку". Видатки з держбюджету можуть становити 250 тисяч гривень і винятково спрямовуватися на капітальні видатки.

"Тобто поточні видатки, поточні ремонти, взагалі поточна діяльність не може бути профінансована коштом держбюджету. Але в рамках співфінансування від органу місцевого самоврядування може. А заявниками можуть виступати асоціації органів місцевого самоврядування, агенції розвитку громад, ГО, комунальні підприємства. Орган місцевого самоврядування не може бути заявником, але обов’язково мусить бути партнером", – каже виконавчий директор агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Івано-Франківщина у порівнянні з Львівською, Закарпатською, Чернівецькою областями подає найбільшу кількість проєктів. Минулого року, до прикладу, — близько сімдесяти (інші області – 30, 40, 50).

Однією з найактивніших у написанні та поданні проєктів громад Прикарпаття є Делятинська.

"Кошти, які можна залучити на розвиток громади з перемоги у таких конкурсах, це ті гроші, які ніколи не передбачать депутати з місцевого, обласного чи державного бюджету, – каже Делятинський селищний голова Богдан Клим’юк. – Зокрема, це відновлення культурної, мистецької спадщини. Нам вдалося відновити кептарі делятинського типу. Минулого року на 11-й конкурс подали шість проєктів, з них перемогли три: проєкт пригодницьких перегонів "Чорний шлях", відновлення народних ремесел на теренах села Чорні Ослави, створення туристичного комплексу".

Цього ж року проєктна команда Делятинської громади теж вивчає конкурсні пріоритети та працює над новими ідеями.

Перемоги у конкурсах минулих років отримала Спаська громада — проєкт з поводження з твердими побутовими відходами, розповідає голова Спаської сільської ради Микола Медвідь.

"Зараз тверді побутові відходи жителі сортують окремо: скло, пластик. Найбільша незручність, що ніхто не хоче їхати до нас і забирати сортовані окремо, але їдуть в одній машині. Адже у гірських населених пунктах зовсім інша густота населення, і буває, що старенькій жіночці десь кілометр треба нести відходи до сортувального майданчика. На жаль, у нас ні дороги, ні кількості нема", – розповів голова Спаської сільської ради.

Ні на території Спаської громади, ні на прилеглих немає сортувальної станції з перероблення твердих відходів.

"Щоб забирати їх від кожного жителя (пропонували фірми) – ціна 94 гривні на дорослого – це непідйомна ціна. Вже є гіркий досвід Львова. Це має бути підтримано і вирішено на державному рівні", – каже Микола Медвідь.

Цього року Спаська громада пропонує проєкт з добудови ще одного корпусу школи, адже не вистачає освітньої субвенції. Також через торішню повінь у червні виникла потреба в руслоочисній техніці, яку теж планують придбати у співфінансуванні. Якщо в громаді будуть проводити водовідведення, русло очищування, то проживати у гірських населених пунктах буде значно безпечніше.


Читайте також:

В одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет

Гуцульські громади Закарпаття й Прикарпаття об’єднаються для покращення розвитку туризму


08.04.2021 1069
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1974
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1871
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1865
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5537 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2160 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1517

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

752

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

805

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1010

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1010
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1778
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3689
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10265
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26158
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10195 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7721
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

909
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

223
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

392
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1290
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

893