На Прикарпатті символічний пояс святої Філомени рятує від хворіб

 

10 січня — день пам’яті давньої грецької принцеси та діви-мучениці, яка постраждала у Римі у часи переслідування християн імператором Діоклетіаном.

 

Молитви, пояс та миро святої Філомени у поєднанні з глибокою вірою та молитвами здатні творити чудеса: безнадійно хворі виздоровлюють, бездітні отримують довгожданих малят, у людей пропадають ракові пухлини, а родини, яких, здавалося би вже нічого не врятує, знову сходяться.

 

Народилася свята діва 10 січня січня 289 року у грецькому місті Нікополісі.

 

— Батьки Філомени довго не мали дітей, згодом, прийнявши християнство, вони не могли натішитися донечкою, яку назвали Філоменою, що в перекладі означає «дитина світла»,—розповідає історію своєї юної святої і благодійниці та покровительки  Ганна Петричук із Прикарпаття, яка за допомогою символічного поясу святої позбулася важкої хвороби. — Перший раз дитина сповідалася і причастилася у п’ятирічному віці, а вже в 11 років дівчинка присвятила себе Ісусу. Юну 12-річну дівчинку побачив імператор Діоклетіан і захотів негайно одружитися з нею. Батьки Філомени вимагали, аби дитина погодилася на цей шлюб, але у юної красуні вже був небесний наречений та довічний обіт чистоти. Діоклетіан почав погрожувати Філомені, але вона відповіла, що не боїться. Жорстокий правитель наказав побити майбутню святу нагайками та кинути у темницю, де їй з’явилася Пречиста Діва Марія і розповіла їй про ті муки, які чекають на Філомену за її любов до Ісуса Христа.

І вдруге імператор запитав, чи не хоче Філомена одружитися з ним. Та знову відмовила. Тиран тоді наказав прив’язати до її шиї якір і кинути в річку, але дивним чином шнур розірвався, й Філомена ступила на берег. Потім дитину ще довго катували і врешті стяли їй голову мечем. Мучениця Філомена померла в п’ятницю, о третій годині — так само, як помер Ісус Христос на Голгофі. Після смерті римські християни забрали тіло маленької мучениці та поховали її разом з знаряддями тортур в катакомбах під Римом».  Під час розкопок після півтори тисячі  років забуття гріб святої знайшли. На могильному камені була викарбувана фраза: «Мир з тобою, Філомено». Усередині гробу знайшли нетлінні мощі та ампулу із кров’ю святої, яку зібрали під час смерті та за давним звичаєм поклали в могилу як символ мученицької смерті.  30 січня 1837 року папа Григорій ХVІ канонізував Філомену проголосив її покровителькою дітей та Живої Вервиці. Наразі тіло святої знаходиться у церкві італійського міста Мугано поблизу Неаполя. Сюди поклонитися реліквії прибувають тисячі паломників. Там же є книга із записами сотні чудес.

 

В Україні популярними є миро та пояс святої Філомени. Ці символічні речі привозять з Італії.

 

— Миро освячують у церкві Мугано у другу  неділю січня, — продовжує пані Ганна Петричук. — Після освячення воно повинно побути біля молей святої Філомени 15 днів. Потім його розсилають у всі частини світу та використовують як ліки. Є сотні свідчень людей різного віку, що миро святої Філомени допомагає загоїти страшні рани на різних частинах тіла, пропадають дивним чином ракові пухлини, повертається втрачений через хвороби зір, слух, а маленькі дітки, які довго не  розмовляють, після такого миропомазання, починають швидко розмовляти. Допомагає тим, хто страждає, і пояс святої Філомени. Він використовується як захист проти хвороб і проти усякого зла. Освячений святою водою та спеціальними молитвами пояс у вигляді шнурочка носять або на шиї, або на поясі. Придбати його можна у певних церквах. Аби отримати його, слід звертатися до парафіяльних священиків. Вважається, що людина, яка носить реліквію, перебуває під опікою святої Філомени.

 

Вона зцілює тих, які важко хворіють, переживають  життєві труднощі, негаразди в особистому житті.

 

Вікна


10.01.2013 2233 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

615
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2064
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33382
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2266
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3002
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5092 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

375

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1133

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

743

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

950
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

237
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

542
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

616 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1114
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

936
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1026
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

795
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30168 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

865
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3837
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

469
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

498