На Прикарпатті символічний пояс святої Філомени рятує від хворіб

 

10 січня — день пам’яті давньої грецької принцеси та діви-мучениці, яка постраждала у Римі у часи переслідування християн імператором Діоклетіаном.

 

Молитви, пояс та миро святої Філомени у поєднанні з глибокою вірою та молитвами здатні творити чудеса: безнадійно хворі виздоровлюють, бездітні отримують довгожданих малят, у людей пропадають ракові пухлини, а родини, яких, здавалося би вже нічого не врятує, знову сходяться.

 

Народилася свята діва 10 січня січня 289 року у грецькому місті Нікополісі.

 

— Батьки Філомени довго не мали дітей, згодом, прийнявши християнство, вони не могли натішитися донечкою, яку назвали Філоменою, що в перекладі означає «дитина світла»,—розповідає історію своєї юної святої і благодійниці та покровительки  Ганна Петричук із Прикарпаття, яка за допомогою символічного поясу святої позбулася важкої хвороби. — Перший раз дитина сповідалася і причастилася у п’ятирічному віці, а вже в 11 років дівчинка присвятила себе Ісусу. Юну 12-річну дівчинку побачив імператор Діоклетіан і захотів негайно одружитися з нею. Батьки Філомени вимагали, аби дитина погодилася на цей шлюб, але у юної красуні вже був небесний наречений та довічний обіт чистоти. Діоклетіан почав погрожувати Філомені, але вона відповіла, що не боїться. Жорстокий правитель наказав побити майбутню святу нагайками та кинути у темницю, де їй з’явилася Пречиста Діва Марія і розповіла їй про ті муки, які чекають на Філомену за її любов до Ісуса Христа.

І вдруге імператор запитав, чи не хоче Філомена одружитися з ним. Та знову відмовила. Тиран тоді наказав прив’язати до її шиї якір і кинути в річку, але дивним чином шнур розірвався, й Філомена ступила на берег. Потім дитину ще довго катували і врешті стяли їй голову мечем. Мучениця Філомена померла в п’ятницю, о третій годині — так само, як помер Ісус Христос на Голгофі. Після смерті римські християни забрали тіло маленької мучениці та поховали її разом з знаряддями тортур в катакомбах під Римом».  Під час розкопок після півтори тисячі  років забуття гріб святої знайшли. На могильному камені була викарбувана фраза: «Мир з тобою, Філомено». Усередині гробу знайшли нетлінні мощі та ампулу із кров’ю святої, яку зібрали під час смерті та за давним звичаєм поклали в могилу як символ мученицької смерті.  30 січня 1837 року папа Григорій ХVІ канонізував Філомену проголосив її покровителькою дітей та Живої Вервиці. Наразі тіло святої знаходиться у церкві італійського міста Мугано поблизу Неаполя. Сюди поклонитися реліквії прибувають тисячі паломників. Там же є книга із записами сотні чудес.

 

В Україні популярними є миро та пояс святої Філомени. Ці символічні речі привозять з Італії.

 

— Миро освячують у церкві Мугано у другу  неділю січня, — продовжує пані Ганна Петричук. — Після освячення воно повинно побути біля молей святої Філомени 15 днів. Потім його розсилають у всі частини світу та використовують як ліки. Є сотні свідчень людей різного віку, що миро святої Філомени допомагає загоїти страшні рани на різних частинах тіла, пропадають дивним чином ракові пухлини, повертається втрачений через хвороби зір, слух, а маленькі дітки, які довго не  розмовляють, після такого миропомазання, починають швидко розмовляти. Допомагає тим, хто страждає, і пояс святої Філомени. Він використовується як захист проти хвороб і проти усякого зла. Освячений святою водою та спеціальними молитвами пояс у вигляді шнурочка носять або на шиї, або на поясі. Придбати його можна у певних церквах. Аби отримати його, слід звертатися до парафіяльних священиків. Вважається, що людина, яка носить реліквію, перебуває під опікою святої Філомени.

 

Вона зцілює тих, які важко хворіють, переживають  життєві труднощі, негаразди в особистому житті.

 

Вікна


10.01.2013 2120 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1004
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

810
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1928
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3285
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2574
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2563

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

271

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

752

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

712

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1641
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

391
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

747
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

636
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

373
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

404
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27064
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

862
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19700
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

452
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

415
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

749
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1394 4