На Прикарпатті символічний пояс святої Філомени рятує від хворіб

 

10 січня — день пам’яті давньої грецької принцеси та діви-мучениці, яка постраждала у Римі у часи переслідування християн імператором Діоклетіаном.

 

Молитви, пояс та миро святої Філомени у поєднанні з глибокою вірою та молитвами здатні творити чудеса: безнадійно хворі виздоровлюють, бездітні отримують довгожданих малят, у людей пропадають ракові пухлини, а родини, яких, здавалося би вже нічого не врятує, знову сходяться.

 

Народилася свята діва 10 січня січня 289 року у грецькому місті Нікополісі.

 

— Батьки Філомени довго не мали дітей, згодом, прийнявши християнство, вони не могли натішитися донечкою, яку назвали Філоменою, що в перекладі означає «дитина світла»,—розповідає історію своєї юної святої і благодійниці та покровительки  Ганна Петричук із Прикарпаття, яка за допомогою символічного поясу святої позбулася важкої хвороби. — Перший раз дитина сповідалася і причастилася у п’ятирічному віці, а вже в 11 років дівчинка присвятила себе Ісусу. Юну 12-річну дівчинку побачив імператор Діоклетіан і захотів негайно одружитися з нею. Батьки Філомени вимагали, аби дитина погодилася на цей шлюб, але у юної красуні вже був небесний наречений та довічний обіт чистоти. Діоклетіан почав погрожувати Філомені, але вона відповіла, що не боїться. Жорстокий правитель наказав побити майбутню святу нагайками та кинути у темницю, де їй з’явилася Пречиста Діва Марія і розповіла їй про ті муки, які чекають на Філомену за її любов до Ісуса Христа.

І вдруге імператор запитав, чи не хоче Філомена одружитися з ним. Та знову відмовила. Тиран тоді наказав прив’язати до її шиї якір і кинути в річку, але дивним чином шнур розірвався, й Філомена ступила на берег. Потім дитину ще довго катували і врешті стяли їй голову мечем. Мучениця Філомена померла в п’ятницю, о третій годині — так само, як помер Ісус Христос на Голгофі. Після смерті римські християни забрали тіло маленької мучениці та поховали її разом з знаряддями тортур в катакомбах під Римом».  Під час розкопок після півтори тисячі  років забуття гріб святої знайшли. На могильному камені була викарбувана фраза: «Мир з тобою, Філомено». Усередині гробу знайшли нетлінні мощі та ампулу із кров’ю святої, яку зібрали під час смерті та за давним звичаєм поклали в могилу як символ мученицької смерті.  30 січня 1837 року папа Григорій ХVІ канонізував Філомену проголосив її покровителькою дітей та Живої Вервиці. Наразі тіло святої знаходиться у церкві італійського міста Мугано поблизу Неаполя. Сюди поклонитися реліквії прибувають тисячі паломників. Там же є книга із записами сотні чудес.

 

В Україні популярними є миро та пояс святої Філомени. Ці символічні речі привозять з Італії.

 

— Миро освячують у церкві Мугано у другу  неділю січня, — продовжує пані Ганна Петричук. — Після освячення воно повинно побути біля молей святої Філомени 15 днів. Потім його розсилають у всі частини світу та використовують як ліки. Є сотні свідчень людей різного віку, що миро святої Філомени допомагає загоїти страшні рани на різних частинах тіла, пропадають дивним чином ракові пухлини, повертається втрачений через хвороби зір, слух, а маленькі дітки, які довго не  розмовляють, після такого миропомазання, починають швидко розмовляти. Допомагає тим, хто страждає, і пояс святої Філомени. Він використовується як захист проти хвороб і проти усякого зла. Освячений святою водою та спеціальними молитвами пояс у вигляді шнурочка носять або на шиї, або на поясі. Придбати його можна у певних церквах. Аби отримати його, слід звертатися до парафіяльних священиків. Вважається, що людина, яка носить реліквію, перебуває під опікою святої Філомени.

 

Вона зцілює тих, які важко хворіють, переживають  життєві труднощі, негаразди в особистому житті.

 

Вікна


10.01.2013 2305 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

960
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2748
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

950
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1017
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1018 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3053 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

865

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

757

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1074
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

112
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2310
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1133
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

432
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15050
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7363
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

799
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

359
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

272
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

362
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

638
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1095