На Прикарпатті 88% води, яка надходить споживачам з централізованих водопроводів, забирається з поверхневих джерел.
Таким чином забезпечується водопостачання Івано-Франківська, Калуша, Коломиї, Яремче, Долини, селищ Верховини, Ворохти.
Більшість невеликих населених пунктів області здійснюють централізоване водопостачання з підземних джерел. Якість води в підземних джерелах в основному відповідає діючим вимогам до питного водопостачання.
У джерелах водопостачання міст Бурштина, Городенки, Рогатина, Тлумача жорсткість води не відповідає стандарту. А вода в Бурштині містить також надлишок заліза.
Для очищення питної води в містах Івано-Франківську, Долині селищі Верховині працюють фільтрувальні станції. В місті Бурштині станція знезалізнення. За кошти державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів збудовано станції пом’якшення води в містах Городенці, Рогатині, Тлумачі.
В містах Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Яремчі, Городенці, Надвірній, Бурштині, Долині, селищі Богородчани проводиться постійний лабораторний контроль якості питної води відомчими акредитованими лабораторіями, що становить 97,3% від поданої в області споживачам води.
Постійно контролюють якість питної води лабораторії головного управління державної санітарно-епідемічної служби в Івано-Франківській області.
Так, за подачу населенню недоброякісної води та виявлені під час перевірок порушення на керівників водопровідних господарств держсанепідслужбою області накладено 12 штрафів на суму 1428 грн., застосовано 5 фінансових санкцій на суму 1198 грн.