На Прикарпатті проведуть реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні

 

/data/blog/38841/9bb374e387a5e8c0da0a8723fe1b9439.jpg

 

В УМВС України в Івано-Франківській області відбулося підписання Угоди про партнерство з канадською організацією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» щодо реалізації пілотного проекту в Івано-Франківську «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

 

Свої підписи під документом поставили начальник УМВС України в Івано-Франківській області генерал-майор міліції Олег Сало і директор проекту Таня Сенфорд Аммар. Присутній при цьому начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України полковник міліції Олексій Лазаренко відзначив, що Івано-Франківськ, як пілотний регіон, розпочинає зовсім нову форму роботи, якої в Україні досі не було. «Це так звані шкільні інспектори міліції, які будуть виконувати функції такого собі «дяді Стьопи», – добрих міліціонерів, які приходять у школу, розмовляють з дітьми, їх батьками, тобто проводять первинну профілактику, спрямовану на недопущення вчинення неповнолітніми правопорушень, а також на оперативне реагування на стан криміногенної обстановки в навчальному закладі разом із дирекцією та батьками. Така форма роботи в Канаді є, вона успішно працює».

 

В Івано-Франківську за кожним із восьми працівників кримінальної міліції у справах дітей закріплено по п’ять шкіл. Підготовлено проект угоди з директорами цих навчальних закладів, який проходить погодження з міським управлінням освіти.

 

Планується з першого вересня з початком навчального року приступити до практичної реалізації проекту. Наразі розроблено методику пріоритетності відвідуваності шкіл.

 

Керівник прикарпатської міліції Олег Сало задоволений тим, як проект реалізується в Івано-Франківську. Одним із його елементів є залучення учасників дитячого громадського об’єднання «Юний міліціонер Прикарпаття», досвід роботи якого розповсюджується по всій державі, до налагодження ефективного спілкування між працівниками міліції та школярами шляхом ознайомлення дітей і молоді з різними аспектами роботи міліції та забезпечення їх участі в різноманітних освітніх і практичних заходах на користь місцевих громад.

 

На часі – співпраця «юних міліціонерів» із однолітками зі всесвітнього скаутського руху. Організатори проекту роздумують над знаками заохочення за успішну роботу, як це поширено серед скаутів. Йдеться про значки, ремені, футболки як атрибути корпоративності з міліцією.

 

«Сподіваємося, що з першого вересня проект набере нових обертів і незабаром кількість дітей, які перебувають на обліку в міліції, зменшиться, – сказав Олег Сало. – Хочемо зробити так, щоб він ефективно запрацював по всій державі. Крім того, з початком нового навчального року в секціях з боротьби самбо займатимуться кількасот підлітків, переважно тих, які схильні до вчинення правопорушень. Залучимо до занять близько півсотні тренерів, закупили для юних спортсменів 250 борцівських курток, у кожному місті та районному центрі виділено спортивні зали. Опіка правоохоронців і тренерів, самодисципліна в спорті – речі, які повинні спрацювати в бік перевиховання молоді».

 

Керівник проекту з канадського боку Таня Сенфорд Аммар вважає, що Івано-Франківськ є важливим пілотним регіоном для проекту: «Ми тут працюємо над розвитком кримінальної юстиції щодо неповнолітніх, починаючи з профілактики правопорушень і завершуючи стадією реабілітації осіб, які їх уже вчинили. Головне завдання нашого проекту – виробити законодавчі рекомендації, а також протестувати форми та методи роботи з цими дітьми. Ми виділили певну суму на цей проект до кінця березня 2014 року. Також працюємо з урядом Канади стосовно додаткового фінансування й надіємося на його продовження і впровадження за межами Івано-Франківська та області».


02.08.2013 437 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3215
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1491
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

425

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

329
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1301
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

381
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

918