На Прикарпатті прокуратура судитиметься з міською владою за школу

 

/data/blog/37067/a670a05a120c49afbb1a98bd83076899.jpg

фото: news

 

Подання прокурора з приводу рішення сесії Калуської міської ради від 14 березня 2013 року про реорганізацію музичних шкіл №№ 1, 2 підтримали тільки 9 депутатів. Тому у 10-денний термін прокуратура, швидше за все, звернеться із цього приводу до суду.

 

На думку правоохоронців, рішення суперечить чинному законодавству України.

 

Міська влада має свій «залізний» аргумент — гроші, яких уже нині не вистачає на виплату відпускних учителям музичних шкіл.

 

Напевне, для більшого емоційного навантаження питання №2 порядку денного 41-ї позачергової сесії Калуської міської ради про уточнення бюджету Калуша на 2013 рік поміняли місцями із питанням №3 — про зміни у програмі розвитку світи.

 

Зміни внесли, схоже, через те, що четвертим питанням був розгляд подання прокурора щодо скасування рішення про реорганізацію музичних шкіл. —

 

"Питання постало тому, що нічим виплачувати відпускні вчителям музичних шкіл. Ми уже використали всю суму бюджетних призначень. На виплату відпускних треба 1,3 млн. гривень, — зазначила начальник фінансового управління Калуської міської ради Марія Семенюк.

 

Кошти «зняли» із інших пунктів видатків, зокрема, по управлінню культури, депутатському та резервному фондах, видатках на муніципальні колективи".

 

Депутати більшістю голосів зміни — підтримали.

 

"Ми вже відтепер почали стягати (кошти. — Авт.) із наступного півріччя. Перспективи — безрадісні. Тим паче, що не вистачає на виплату відпускних", — резюмував секретар міської ради Олександр Челядин.

 

Тому до розгляду подання прокурора депутати приступили вже мотивованими.

 

Головний аргумент прокуратури — рішення суперечить низці вимог нормативно-правових актів України, основною із яких є стаття 9 Закону України «Про позашкільну освіту в Україні», де чітко забороняється злиття позашкільних навчальних закладів.

 

"Яким би не було рішення, це все одно завершиться судом", — наголосив Олександр Челядин.

 

Аргументи калуської влади — жодні права дітей на гармонійний розвиток не будуть ущемлені. Тим паче, не скоротиться чисельність педагогічного колективу новоствореної структури.

 

За словами заступника міського голови Галини Романко, нині показник дітей, які охоплені позашкільною освітою у місті, складає майже 70% від загальної кількості. Крім того, на позашкілля однієї дитини виділено 8,8 тис. гривень на рік.

 

Такого показника немає у жодному іншому місті, аргументувала чиновниця.

 

Крім того, перед засіданням депутати і запрошені отримали передрук інформації одного із обласних видань про те, що вчителів івано-франківських музичних шкіл примусово відправляють у відпустки за власний рахунок.

 

"Є Закон України, але є і Бюджетний кодекс. Як нам діяти, якщо держава не виконує зобов’язання щодо фінансування діяльності цих закладів. Тим паче, що скорочення буде стосуватися тільки адміністративної вертикалі", — апелював перший заступник міського голови Ігор Матвійчук.

 

Не втрачали активної позиції у відстоюванні двох музичних шкіл і депутати опозиційних у міській раді політичних сил.

 

"У мене — кілька питань. По-перше, Олександре Івановичу (Челядин, секретар міської ради. — Авт.), Ви були начальником управління освіти. Як Ви можете допускати порушення прав дітей. Адже Ви знаєте, що, коли, наприклад, ідеться про участь у конкурсі, то кількість учасників — регламентована від кількості навчальних закладів. Якщо з одного закладу допускають, до прикладу, трьох дітей, то від Калуша могло поїхати б 6. А поїдуть — троє. Аналогічна ситуація — і з кількістю оркестрів, відділів тощо", — переконував Іван Мащакевич (НРУ).

 

 Зрештою, депутати вирішили довго не дискутувати, і — відхиливши пропозицію Олега Нижника (фракція НРУ) про поіменне голосування, не підтримали подання прокурора.

 

За проголосувало всього 9 депутатів. Схоже, тим, що буде суд, задоволені всі, пишуть Вікна.


21.06.2013 713 1
Коментарі (1)

Місько 2013.06.21, 06:37
Прокуратура хай пеодивиться скільки грошей виділяється на чиновників. По кабнівським нормативах і фактичною.Ось де резерв.Панове чиновники і начальники:НАЙКРАЩА ПРОПОВІДЬ -ВЛАСНИЙ ВЧИНОК!!!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

555
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1958
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33336
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2225
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2962
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5026 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

344

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1107

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

711

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

925
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

208
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

509
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

593 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1072
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

907
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

999
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

773
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30147 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

810
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3780
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

435
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

469