На Прикарпатті прокуратура судитиметься з міською владою за школу

 

/data/blog/37067/a670a05a120c49afbb1a98bd83076899.jpg

фото: news

 

Подання прокурора з приводу рішення сесії Калуської міської ради від 14 березня 2013 року про реорганізацію музичних шкіл №№ 1, 2 підтримали тільки 9 депутатів. Тому у 10-денний термін прокуратура, швидше за все, звернеться із цього приводу до суду.

 

На думку правоохоронців, рішення суперечить чинному законодавству України.

 

Міська влада має свій «залізний» аргумент — гроші, яких уже нині не вистачає на виплату відпускних учителям музичних шкіл.

 

Напевне, для більшого емоційного навантаження питання №2 порядку денного 41-ї позачергової сесії Калуської міської ради про уточнення бюджету Калуша на 2013 рік поміняли місцями із питанням №3 — про зміни у програмі розвитку світи.

 

Зміни внесли, схоже, через те, що четвертим питанням був розгляд подання прокурора щодо скасування рішення про реорганізацію музичних шкіл. —

 

"Питання постало тому, що нічим виплачувати відпускні вчителям музичних шкіл. Ми уже використали всю суму бюджетних призначень. На виплату відпускних треба 1,3 млн. гривень, — зазначила начальник фінансового управління Калуської міської ради Марія Семенюк.

 

Кошти «зняли» із інших пунктів видатків, зокрема, по управлінню культури, депутатському та резервному фондах, видатках на муніципальні колективи".

 

Депутати більшістю голосів зміни — підтримали.

 

"Ми вже відтепер почали стягати (кошти. — Авт.) із наступного півріччя. Перспективи — безрадісні. Тим паче, що не вистачає на виплату відпускних", — резюмував секретар міської ради Олександр Челядин.

 

Тому до розгляду подання прокурора депутати приступили вже мотивованими.

 

Головний аргумент прокуратури — рішення суперечить низці вимог нормативно-правових актів України, основною із яких є стаття 9 Закону України «Про позашкільну освіту в Україні», де чітко забороняється злиття позашкільних навчальних закладів.

 

"Яким би не було рішення, це все одно завершиться судом", — наголосив Олександр Челядин.

 

Аргументи калуської влади — жодні права дітей на гармонійний розвиток не будуть ущемлені. Тим паче, не скоротиться чисельність педагогічного колективу новоствореної структури.

 

За словами заступника міського голови Галини Романко, нині показник дітей, які охоплені позашкільною освітою у місті, складає майже 70% від загальної кількості. Крім того, на позашкілля однієї дитини виділено 8,8 тис. гривень на рік.

 

Такого показника немає у жодному іншому місті, аргументувала чиновниця.

 

Крім того, перед засіданням депутати і запрошені отримали передрук інформації одного із обласних видань про те, що вчителів івано-франківських музичних шкіл примусово відправляють у відпустки за власний рахунок.

 

"Є Закон України, але є і Бюджетний кодекс. Як нам діяти, якщо держава не виконує зобов’язання щодо фінансування діяльності цих закладів. Тим паче, що скорочення буде стосуватися тільки адміністративної вертикалі", — апелював перший заступник міського голови Ігор Матвійчук.

 

Не втрачали активної позиції у відстоюванні двох музичних шкіл і депутати опозиційних у міській раді політичних сил.

 

"У мене — кілька питань. По-перше, Олександре Івановичу (Челядин, секретар міської ради. — Авт.), Ви були начальником управління освіти. Як Ви можете допускати порушення прав дітей. Адже Ви знаєте, що, коли, наприклад, ідеться про участь у конкурсі, то кількість учасників — регламентована від кількості навчальних закладів. Якщо з одного закладу допускають, до прикладу, трьох дітей, то від Калуша могло поїхати б 6. А поїдуть — троє. Аналогічна ситуація — і з кількістю оркестрів, відділів тощо", — переконував Іван Мащакевич (НРУ).

 

 Зрештою, депутати вирішили довго не дискутувати, і — відхиливши пропозицію Олега Нижника (фракція НРУ) про поіменне голосування, не підтримали подання прокурора.

 

За проголосувало всього 9 депутатів. Схоже, тим, що буде суд, задоволені всі, пишуть Вікна.


21.06.2013 738 1
Коментарі (1)

Місько 2013.06.21, 06:37
Прокуратура хай пеодивиться скільки грошей виділяється на чиновників. По кабнівським нормативах і фактичною.Ось де резерв.Панове чиновники і начальники:НАЙКРАЩА ПРОПОВІДЬ -ВЛАСНИЙ ВЧИНОК!!!
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

589
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2706
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1690 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3781
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5574
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1771

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

283

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

278

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

970
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

554
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

569
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

850
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2072
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

612
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

945
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5008
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1097
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

463 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

683
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

469
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

793