На Прикарпатті проходитимуть навчання з паліативної та хоспісної допомоги

В Івано-Франківську розпочали навчання в рамках тристороннього проєкту «Розширення можливостей в паліативній та хоспісній допомозі».

Навчальна зустріч відбулась за рекомендацією Колабораційного центру ВООЗ з навчання та досліджень, інформують в ІФ ОДА, повідомляє Фіртка.

У навчаннях беруть участь КНП «Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради» спільно з Івано-Франківським національним медичним університетом та Академією паліативної допомоги при хоспісі Йоганнес (м. Мюнстер, Німеччина).

«Паліатив – показник гуманності виваженості громад суспільства перед тими людьми, які мають невиліковні хвороби. У нашій області паліативна допомога є однією з найкращих в Україні, – відзначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів. – На даний час нараховується 110 ліжок для паліативних хворих. Це надзвичайно мало відносно тієї потреби, яка є зараз. Тому в області затверджена і діє «Програма для підтримки паліативної допомоги». Посадовець також додав, що вже є ряд напрацювань щодо приміщення паліативної служби.

На сьогодні в області є стаціонарне відділення паліативної допомоги, яке розраховане на 34 ліжка, дитяче хоспісне відділення, що в Надвірні – 15 ліжок. Виїзна консультативна бригада обслуговує в місяць 150- 160 хворих, а за рік – близько 800 потребуючих.

Протягом цього міждисциплінарного курсу, який триватиме п’ять днів, німецькі колеги доктор Пайрет Паал, доктор Андреас Штелі та доктор медичних наук Йоганнес Бюкі будуть ділитися своїм досвідом з викладачами, лікарями, медичними сестрами, психологами, соціальними працівниками та капеланами Прикарпаття. Окрім того, будуть презентувати проєкт ВООЗ з впровадження та надання паліативної допомоги в східноєвропейських країнах, де вона тільки  починає розвиватися.

Як зазначила перший проректор ІФНМУ Анна Ерстенюк, насамперед за мету керівництвом медичного університету ставилося навчання викладачів, які займаються з цих дисциплін – паліативна та хоспісна медицина і реабілітація. Впродовж тижня вони будуть мати можливість пройти такий курс з нашими закордонними партнерами, які можуть розказати, як працює ця система в них.  

«Таке навчання – цікаве поєднання різного бачення та ментальності і, в той же момент, однакові підходи у лікуванні, коли людина потребує цієї спеціалізованої допомоги, – сказала завідувач виїзним консультативним відділенням Людмила-Оксана Андріїшин. – На сьогодні в системі хоспісу Франківщини лікар і медична сестра працюють у співвідношенні 1:3. За час своєї зміни вони опікуються шістьма хворими. Така кількість медичного персоналу для надання паліативної допомоги є недостатньою не тільки в Україні, але і цілому світі. З квітня ми переходимо на нові умови фінансування через Національну службу здоров’я України. Це означає те, що кожен медичний заклад повинен укласти договір з ними і в подальшому фінансуватиметься виключно медична послуга. Паліативну допомогу не можна так розділяти, адже підхід в наданні такої медичної опіки є всебічний».  

Головний лікар КНП «Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради» Ірина Слугоцька також наголошує на великому значенні цього навчання для практикуючої паліативної допомоги. За її словами, потреба надання паліативної допомоги у світі росте, тому потрібно бути готовому до цих викликів – виховати якісних надавачів спеціалізованого догляду та опіки.

Організатори переконані, що цей курс допоможе присутнім краще зрозуміти філософію паліативної допомоги, яка описує багатовимірність людського існування, оцінювати адаптовану до ситуації та лікування складних симптомів у пацієнта, виробити професійну та комунікативну компетентність поводження з деменційними людьми, родичами паліативних хворих та скорботними, а також  розпізнавати та знімати стрес на роботі та сприяти захисним факторам. 

Наприкінці курсу учасники отримають міжнародний сертифікат від PMU WHO CC.

Фотогалерея


26.11.2019 948
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

395
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2966
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21118
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1997
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

44

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2167

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

789
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8233
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

895 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2186 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837