На Прикарпатті пройшов традиційний майстер-клас із лікування серцевих недуг

 

 

Днями на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні для лікарів-кардіологів, лікарів-терапевтів, лікарів-неврологів та лікарів загальної практики-сімейної медицини області відбувся майстер-клас «Тактика ведення хворих з миготливою аритмією».
 

Цей науково-практичний захід проводився за ініціативи Асоціації аритмологів України та Робочої групи з порушень ритму серця Асоціації кардіологів України, Національного наукового центру «Інститут кардіології імені академіка M.Д.Стражеска» НАМН України, Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

В ході майстер-класу були прочитані лекції провідних спеціалістів з питань клінічної аритмології, обговорені питання діагностики, лікування та попередження ускладнень фібриляції та тріпотіння передсердь з урахуванням останніх рекомендацій Європейського товариства кардіологів 2016 року, Асоціації кардіологів України та Асоціації аритмологів України.

 

Під час свого виступу президент Асоціації аритмологів України Олег Сичов ознайомив лікарів з найновішими рекомендаціями  з ведення хворих з фібриляцією передсердь (ФП). Він також звернув увагу аудиторії на  проблеми стану психічного дискомфорту при ФП, а також проаналізував дію, способи застосування та ефективність сучасних фармацевтичних препаратів, які застосовують у лікуванні хворих з фібриляцією передсердь.

 

Так, наприклад, про відновлення синусового ритму у хворих з фібриляцією передсердь йшлося у виступі провідного наукового співробітника відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска» НАМНУ, д.мед.н. Олега Іркіна.

 

Прикарпатські спеціалісти, зокрема професор Ігор Вакалюк, розповів про порушення ритму серця на етапі відновленого лікування та реабілітації хворих на ГКС з фібриляцією передсердь та про антитромботичну терапію після стентування коронарних артерій у хворих з ГКС з ФП доповів професор Нестор Середюк.

 

«Фібриляція передсердь найчастіше зустрічається у хворих із серцево-судинними недугами, - зазначає Ігор Вакалюк. – Дана аритмія «багата» на серйозні ускладнення, серед яких серцева недостатність, інсульти, інфаркти міокарда. Є цілий ряд людей, які не відчувають хворобливості, але в них вже може бути серцева хвороба, так як має властивість ця недуга не проявлятися відразу, а тільки з часом її прогресування».

 

Професор додає, що дуже важливо зорієнтувати пацієнта, у яких є така аритмія на тривале постійне лікування, яке запобігає розвитку ускладнень, зокрема таких як інсульт та інфаркт, які у свою чергу вже визначають і тривалість, і якість життя.

 

Під час майстер-класу лікарі мали також нагоду заслухати доповіді: «Підходи до лікування фібриляції передсердь у деяких клінічних ситуаціях» (к.мед.н Олена Романова, старший науковий співробітник відділу аритмій серця ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка МД. Стражеска» НАМНУ); «Тактика ведення пацієнтів з постійною формою фібриляції передсердь»  (д.мед.н. Олексій Ханюков, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»).

 

З європейськими рекомендаціями та показаннями для застосування імплантованих пристроїв (ЕКС, ІКД, СРТ) у лікуванні аритмій і ХСН, а також показаннями до імплантації (інтерактив) присутніх ознайомив Сергій Лизогуб, завідувач електрофізіологічною лабораторією відділу аритмій серця ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска» НАМНУ.

 

Після завершення майстер-класу всі учасники отримали відповідні сертифікати. 

 

Зазначимо, що такі майстер-класи проводяться вже десятий рік поспіль та  вже стали традиційними.


14.11.2016 570 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

613
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1871
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3354
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1214
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1232
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1298 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1038

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

354

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1027

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1188
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

399
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2562
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1289
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1398
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

598
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15251
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7540
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

397
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1004 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

535
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

437
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

521