На Прикарпатті пройде п’ятий театральний фестиваль “Коломийські представлення”

 

/data/blog/39908/c0ebd9056446a935543c4a78781fcd2c.jpg

 

Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича започаткував традицію проведення театрального фестивалю - Всеукраїнського театрального фестивалю “Коломийські представлення”.


П’ятий театральний фестиваль “Коломийські представлення” відбудеться в період з 14 по 22 вересня 2013 року. Фестивальне дійство буде присвячене знаменним датам: 1025-річчю хрещення Київської Русі та 165-річниці Коломийського театру.

Фестивальна програма різноманітна і багата на сюрпризи.

По-перше: участь у фестивалі будуть брати 14 театральних колективів з міст Києва, Львова, Харкова, Кривого Рога, Луцька, Чернівців, Чернігіва, Ніжина, Коломиї, Івано-Франківська, Ужгорода, які познайомлять глядачів з 16 своїми роботами.

По-друге: вперше участь у фестивалі бере театр з Росії - Омський державний північний драматичний театр імені М. О. Ульянова. Росіяни покажуть виставу “Кошмар” за оповіданнями А. П. Чехова.

По-третє: в фестивальній програмі два Національних театри - Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької (м. Львів) та Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка (м. Київ). Заньківчани покажуть дві свої роботи: комедію “Гамлет у гострому соусі” А. Ніколаї і драму “Блакитна троянда” Л. Українки, а столичні гості - моновиставу за участю лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, народної артистки України Лариси Кадирової “Марія (Коли розлучаються двоє)” З. Хшановського, Л. Кадирової та комедію “Сентиментальний круїз” Т. Кандали (з народним артистом України, лауреатом Національної премії імені Т. Г. Шевченка Богданом Бенюком в головній ролі).

По-четверте: афіша фестивалю вражає жанровим різномаїттям. Комедії, драми, трагедії, притчі, лялькові вистави, пластичні вистави, казки, музичні вистави… На великій і малій сценах… Вистави для дітей і “тільки для дорослих”… Здається всі театральні жанри будуть представлені на коломийській сцені і для всіх категорій глядачів.

По-п’яте: всі конкурсні вистави відносяться до розряду сценічних першопрочитань, тобто є ексклюзивними і перебувають в репертуарі тільки цього колективу. А це значить, що коломийський глядач отримає змогу за 9 днів побачити 16 унікальних вистав. Авторами драматургічних творів, за якими здійснено постановки фестивальних вистав є італієць Альдо Ніколаї, турецький драматург Тунджер Джудженоглу, японець Куніо Сімідзу, поляк Збігнєв Хшановський, білорус Володимир Рудов, росіянка Тамара Кандала, українці Олександр Бєльський, Дмитро Мельничук, Дмитро Кешеля, Ярослав Стельмах, Анатолій Шиян, класики світової літератури Леся Українка, Антон Чехов, Редьярд Кіплінг.

Шосте: в фестивальній програмі є сюрприз - концерт лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, народного артиста України Тараса Петриненка “Останній з могікан”. Його голос діапазону в чотири октави, його унікальний талант поета, композитора, музиканта, його непримирима громадянська позиція, його любов до Батьківщини зробили з нього легенду української музики…

Сьоме: гостями фестивалю очікуються відомі і знакові особистості української культури: Іваничук Роман Іванович - Герой України, Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, Літературної премії ім. А. Головка, премії ім. І. Мазепи український письменник, поет, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т.Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Веховної Ради України І-го скликання (1990-94), Заслужений працівник культури України (м. Львів); Павличко Дмитро Васильович - Герой України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, поет і громадський діяч (м. Київ); Пушик Степан Григорович - український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В.Стефаника. Лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, премій ім. В.Стефаника, П.Чубинського, Мирослава Ірчана, О.Копиленка, Міжнародної літературної премії імені Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу. Заслужений діяч мистецтв України, (м. Івано-Франківськ); Биструшкін Олександр Павлович - народний артист України, член Національної комісії ЮНЕСКО, поет, державний діяч (м. Київ) та багато інших. А значить - будуть ще творчі зустрічі, презентації нових творів. Як кажуть: слідкуйте за анонсами!

З програмою фестивалю можна ознайомитись тут


27.08.2013 491 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1270
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2563
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2194
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1180

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1438
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

67
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26533
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10483 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

65
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

98
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637