На Прикарпатті пройде фестиваль автентичної карпатської кухні «Смачний Спас»

Учасником прес-конференції з проведення у неділю, 21 серпня, Другого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас» у с. Спас на Коломийщині, окрім головного організатора, голови Асоціації «Чиста флора» Михайла Стовп»юка був заступник голови облдержадміністрації Василь Брус. А відбувалася розмова із журналістами обласного центру у колибі «Лелеч», яка є парнером згаданого фестивалю, оскільки, як нам сказали, тут домінує автентична кухня.

Організатори кажуть, по суті фестиваль «Смачний Спас» стартує ще у п»ятницю, 19 серпня, на Спаса, з празничної літургії у місцевій церкві Преображення Господнього, якій у поточному році виповнюється 200 літ. У суботу вранці також священики відправлять службу Божу, відбудеться театралізована хресна дорога до каплиці святих апостолів Петра і Павла (колишній монастир отців Василіан).На місці першої сільської церкви у Спасі освятять хрест, відбудеться конкурс духовних пісень, огляд старовинних церковних експонатів.

 

За словами Михайла Стовп»юка, кожне село Коломийщини представить свої фольклорно-етнеографічні садиби, покаже місцеві традиції і прадавню кухню. Буде проведено майстер-клас з приготування оригінальних страв. Родзинкою цьогорічного фестивалю «Смачний Спас» буде те, що його організатори планують встановити рекорд Гінеса з приготування грибної юшки господинями з селища Печеніжина.

 

Урочисте відкриття фестивалю у неділю о 12.00. Потім- традиційний огляд фольклорних садиб, виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виставки-ярмарку органічної продукції, секторів приватного зеленого туризму та виробників енергозберігаючих технологій. Насичену мистецьку програму за участю відомих артистів краю та ближнього зарубіжжя прождовжать козацькі розваги, ігри, конкурси і молодіжна дискотека за участю весільних музик.

 

Організатори фестивалю у Спасі - Коломийська РДА, Асоціація «Чиста флора», Федерація органічного руху України за підтримки обласної державної адміністрації.

 

Під час згаданої прес-конференції майстер-ковбасник зі Спаса Богдан Чукор провів майстер клас з виготовлення гуцульської спаської ковбаси, якою пізніше пригощав журналістів. Чоловік казав, що у Спасі - до 20 майстрів-ковбасників, « і так в кожному селі на Коломийщині».

 

За словами корінного спасівця Михайла Стовп»юка, готуючись до уже другого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас», його організатори врахували огріхи першого минулорічного фестивалю, зокрема подбали, аби не було корків на дорогах, аби не продавали «китайський ширпотреб». Керівник Асоціації «Чиста флора» Михайло Стовп»юк запевнив, що його односельці, готуючись до цьогорічного «Смачного Спасу», ретельно впорядковують власні подвір»я, центральні вулиці і бічні дороги.

 

«Буде чимало гостей з Європи, - каже Михайло Стовп»юк.- Уже заявлено представників Польщі, Канади, Австрії, Чехії, Словачини, Угорщини, а також із сусідніх областей Закарпатської, Львівської та Чернівецької .

 

Заступник голови ОДА Василь Брус наголосив: голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк надає великого значення проведенню саме такого роду «смачного фестивалю» в одному із найкращих сіл області, Спасі, на Коломийщині, оскільки цей представницький захід «рознесе повсюди добру славу про унікальну екологічно чисту карпатську кухню та її умілих творців».

 

Михайло Стов»пюк з властивою цьому ініціативному чоловікові добродушністю запросив, через представників ЗМІ, усіх прикарпатців у неділю на «Смачний Спас».

 

Довідково.

У складі Оркомітету з проведення фестивалю «Смачний Спас» - фотокор Тарас Лялик і тележурналіст Галина Філіпова.


10.08.2011 2528 1
Коментарі (1)

Василина 2011.08.11, 13:14
Вичитуйте матеріали, бо той, що пише, мабуть, не є Заслуженим, а безграмотним...
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

627
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3235
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21334
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

571
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1279 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005