Днями закінчила свою роботу літня фольклорно-етнографічна школа Малої академії наук України.
В роботі літньої школи брали участь учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів - слухачі гуртків та члени наукових товариств шкіл області.
Літня фольклорно-етнографічна школа Малої академії наук України працювала на базі відпочинкового комплексу “Гердан Верховина” у мальовничих Карпатах. Саме Гуцульщина, із своєю неповторною природою, цікавими людьми, багатими традиціями та звичаями, розмаїттям фольклорної спадщини та самобутністю стала колискою інтелекту для юних науковців області.
З манівцями працювали висококваліфіковані викладачі. Учасники літньої школи отримали виняткову можливість поєднати навчання із незабутнім літнім відпочинком. Нові знання в галузі українського фольклору та етнографії, здобуті у літній школі, ляжуть в основу майбутніх науково-дослідницьких робіт.
Цікаві, захоплюючі екскурсії розширили кругозір, манівці дізналися про життя, творчість, мистецтво та побут гуцулів, ознайомились з історико-архітектурною спадщиною краю.
Творча атмосфера, нові друзі, чудова природа Карпат створили найкращі умови для плідної роботи учасників школи, викладачів та педагогів.
Протягом роботи школи кожен учасник мав можливість поринути у глибини українських традицій та звичаїв, а також стати їхніми творцями: власноруч створивши оберіг або ляльку-мотанку, пізнавши символіку бісероплетіння та української вишивки, відтворивши її на полотні; ставши учасниками стилізованого традиційного українського весілля, долучились до фольклорних традицій Гуцульщини.
Робота школи завершилась проведенням дискусійного клубу та круглого столу за принципом марафону знань. Учасники школи отримали грамоти Івано-Франківського обласного відділення МАН України, незабутні враження про проведені дні. Дружбу в колі однодумців скріпили традиційною гуцульською кулешею, звареною на вогні під відкритим небом.