На Прикарпатті презентували інвестиційний проект "Буковель-2"

Презентацію інвестиційного проекту оздоровчого відпочинкового комплексу «Мізунь», що його долиняни називають «Буковель»-2, в урочищі «Савчинець на території Старомізунської сільської ради провели господарі краю представницькій делегації журналістів з усієї області з нагоди Дня журналіста.

 

Як зазначалося, пріоритетом майбутнього комплексу буде мізунська вода з унікальними властивостями, яка свого часу побувала у космосі і, мовляв, не змінила своєї структури, та лікувальними грязями.

 

Вартість проекту- майже 70 млн грн.; планується створити 150 робочих місць.

 

 

Біля знаного музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів представників ЗМІ гостинно зустріли керівники Долинщини, голова районної державної адміністрації Петро Шкутяк, голова районної ради Володимир Луцький, міський голова Володимир Гаразд та муніципальний оркестр.

 

Журналісти оглянули цікаву етнографічну експозицію краєзнавчого музею Бойківщини, заснованого родиною знаних бойків Антоновичів 5 вересня 2003 року.

 

До мальовничого урочища «Дубовий кут» ми добиралися симпатичним екологічно чистим «Карпатським трамваєм» ТОВ «Уніплит» вздовж гірської річки Мізунька зі стрімкими водоспадами і олспіваної у легендах Лисої гори.

 

Неперевершеним гідом тут менеджер з туризму Любомир Яцків, безмежно закоханий у свою просвітницьку і розважальну місію – «принаджувати» туристів ще і ще раз відвідати Бойківщину, бо саме тут, а не деінде є «Карпатський трамвай».

 

У Бистрівському лісництві ДП «Вигодський ДЛГ» нас зустріли директор Ігор Тимочко, лісничий Ярослав Тимочко, вихованці шкільного лісництва і такий бажаний теплий червневий дощик.

 

Вкотре щиро вітаючи журналістів з професійним святом, яке відзначають в Україні 6 червня, і голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, і голова обласної ради Олександр Сич запевнили, що благодатний і довгоочкуваний дощик щедро благослив представників четвертої влади, журналістів, на багатство і рясну і творчість на благо рідного краю.

 

Промоклі, але переповнені якнайкращими враженнями та бойківською гостинністю, десант представників прикарпатських ЗМІ повернувся «Карпатським трамваєм» до зупинки: санаторій «Джерело Прикарпаття», де у 80-их роках минулого століття, як нам розповідали, проходили реабілітацію радянські космонавти, зокрема там побував льтчик-космонавт, Гкерой Радянського Союзу Георгій Береговий.

 

Під опікою керівника апарату Долинської райдержадміністрації чарівної Катерини Олійник яку, до речі, днями нагороджено Грамотою Кабінету Міністрів України, ми переїхали до Вишківського перевалу, де мали нагоду ознайомитися зблизька з масштабним, різноплановим відпочинковим комплексом «Високий перевал», який очолює директор ТОВ «Апекс» Богдан Скрипник.

 

Там же відбулося вручення Золотих медалей української журналістики НСЖУ та найвищої на Прикарпатті журналістської премії імені Богдана Бойка її цьогорічним лауреатам - Зіновію Штурнаку, редактору Тлумацької районної газети «Злагода», Людмилі Стражник, завідувачу відділом Городенківської райгазети «Край» і тележурналістам ТРО «Тисмениця» Володимиру Струку та Надії Теличкан за документальний фільм «Отчий світильник» про письменника- земляка, уродженця с. Братківці Тисменицького району, лауреата Шевченівської премії Романа Федорова.

 

Редакції Долинської районної газети «Свіча» голова райдержадміністрації Петро Шкутяк вручив грамоту голови ОДА.

До слова, редактор цієї газети, відома на Прикарпатті журналіст Оксана Ровенчак одночасно стала лауреатом двох високих нагород Національної Спілки журналістів України –Золотої медалі української журналістики, яку їй вручила секретар ОО НСЖУ Вікторія Плахта, і Золотого пера.

 

Ця чи не найпрестижніша журналістська нагорода з Києва, і відповідно, премія, знайдуть Оксану Ровенчак незабаром.


09.06.2011 2475 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

683
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1303
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3035 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2445
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3295
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2869

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

193

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

678

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

688

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1269
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3127
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20630
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

860
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

324
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

452
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1019
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5714
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31233 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3262 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

563 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

897
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1246 2