Презентацію інвестиційного проекту оздоровчого відпочинкового комплексу «Мізунь», що його долиняни називають «Буковель»-2, в урочищі «Савчинець на території Старомізунської сільської ради провели господарі краю представницькій делегації журналістів з усієї області з нагоди Дня журналіста.
Як зазначалося, пріоритетом майбутнього комплексу буде мізунська вода з унікальними властивостями, яка свого часу побувала у космосі і, мовляв, не змінила своєї структури, та лікувальними грязями.
Вартість проекту- майже 70 млн грн.; планується створити 150 робочих місць.
Біля знаного музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів представників ЗМІ гостинно зустріли керівники Долинщини, голова районної державної адміністрації Петро Шкутяк, голова районної ради Володимир Луцький, міський голова Володимир Гаразд та муніципальний оркестр.
Журналісти оглянули цікаву етнографічну експозицію краєзнавчого музею Бойківщини, заснованого родиною знаних бойків Антоновичів 5 вересня 2003 року.
До мальовничого урочища «Дубовий кут» ми добиралися симпатичним екологічно чистим «Карпатським трамваєм» ТОВ «Уніплит» вздовж гірської річки Мізунька зі стрімкими водоспадами і олспіваної у легендах Лисої гори.
Неперевершеним гідом тут менеджер з туризму Любомир Яцків, безмежно закоханий у свою просвітницьку і розважальну місію – «принаджувати» туристів ще і ще раз відвідати Бойківщину, бо саме тут, а не деінде є «Карпатський трамвай».
У Бистрівському лісництві ДП «Вигодський ДЛГ» нас зустріли директор Ігор Тимочко, лісничий Ярослав Тимочко, вихованці шкільного лісництва і такий бажаний теплий червневий дощик.
Вкотре щиро вітаючи журналістів з професійним святом, яке відзначають в Україні 6 червня, і голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, і голова обласної ради Олександр Сич запевнили, що благодатний і довгоочкуваний дощик щедро благослив представників четвертої влади, журналістів, на багатство і рясну і творчість на благо рідного краю.
Промоклі, але переповнені якнайкращими враженнями та бойківською гостинністю, десант представників прикарпатських ЗМІ повернувся «Карпатським трамваєм» до зупинки: санаторій «Джерело Прикарпаття», де у 80-их роках минулого століття, як нам розповідали, проходили реабілітацію радянські космонавти, зокрема там побував льтчик-космонавт, Гкерой Радянського Союзу Георгій Береговий.
Під опікою керівника апарату Долинської райдержадміністрації чарівної Катерини Олійник яку, до речі, днями нагороджено Грамотою Кабінету Міністрів України, ми переїхали до Вишківського перевалу, де мали нагоду ознайомитися зблизька з масштабним, різноплановим відпочинковим комплексом «Високий перевал», який очолює директор ТОВ «Апекс» Богдан Скрипник.
Там же відбулося вручення Золотих медалей української журналістики НСЖУ та найвищої на Прикарпатті журналістської премії імені Богдана Бойка її цьогорічним лауреатам - Зіновію Штурнаку, редактору Тлумацької районної газети «Злагода», Людмилі Стражник, завідувачу відділом Городенківської райгазети «Край» і тележурналістам ТРО «Тисмениця» Володимиру Струку та Надії Теличкан за документальний фільм «Отчий світильник» про письменника- земляка, уродженця с. Братківці Тисменицького району, лауреата Шевченівської премії Романа Федорова.
Редакції Долинської районної газети «Свіча» голова райдержадміністрації Петро Шкутяк вручив грамоту голови ОДА.
До слова, редактор цієї газети, відома на Прикарпатті журналіст Оксана Ровенчак одночасно стала лауреатом двох високих нагород Національної Спілки журналістів України –Золотої медалі української журналістики, яку їй вручила секретар ОО НСЖУ Вікторія Плахта, і Золотого пера.
Ця чи не найпрестижніша журналістська нагорода з Києва, і відповідно, премія, знайдуть Оксану Ровенчак незабаром.